Keli mygtuko paspaudimai ir nuotraukos primins profesionalo: atskleidė, kaip išlaikyti jų kokybę

Pranešimas spaudai

2023-04-08, 08:21

0 komentarų

Per dieną į socialinius tinklus vartotojai įkelia daugiau nei 3 mlrd. nuotraukų. Dažnai pasitaiko, kad telefonu padaryta nuotrauka atrodo tobulai, tačiau įkėlus į profilį, jos kokybė ženkliai suprastėja.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Keli mygtuko paspaudimai ir nuotraukos primins profesionalo: atskleidė, kaip išlaikyti jų kokybę

Ir nors kai kurie dėl to kaltina savo telefono kameros kokybę, tai ne visada yra tiesa. Kodėl taip nutinka ir ką daryti, kad socialiniuose tinkluose įkelta nuotrauka atspindėtų išmaniajame kokybiškai užfiksuotą akimirką, pasakoja „Samsung“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Andrius Mateika.

„Tobulėjant technologijoms naudotojams tapo itin paprasta užfiksuoti nuostabias nuotraukas turint rankoje tik išmanųjį telefoną. Tačiau, kad ir kokia kokybiška būtų jūsų telefono kamera, socialiniuose tinkluose nuotraukos raiška bus mažesnė. Taip įvyksta, kadangi kiekvienas socialinis tinklas siekia užtikrinti kuo greitesnį naršymą, todėl „suspaudžia“ visus įkeltus vaizdus pagal numatytus nustatymus“, – sako A. Mateika.

Socialiniai tinklai automatiškai sumažina dydį ir pakeičia nuotraukos formatą

Į socialinius tinklus keliamos nuotraukų dydis yra automatiškai pakeičiamas, kad atitiktų puslapio nustatymus. Jei jūsų nuotrauka yra per maža – ji automatiškai padidinama, jei per didelė – suspaudžiama. Todėl internete matoma nuotraukos kokybė skiriasi nuo tos, kurią matote telefone. A. Mateika sako, kad jei laikysitės socialinių tinklų numatytų parametrų, galėsite kontroliuoti nuotraukų kokybę ir tokiu būdu programėlė priverstinai nepakeis jų dydžio.

„Pavyzdžiui, „Facebook“ palaiko nuotraukas, kurių ilgiausia kraštinė yra 720px, 960px arba 2048px. Bet kokio kito dydžio nuotraukos bus automatiškai sumažintos, o tai lemia vizualiai prastesnį ir mažiau kokybišką vaizdą. Sumažinus nuotraukos matmenis, ji tampa ne tokia ryški, ypač, jei dydis keičiamas drastiškai“, – aiškina ekspertas.

Pasak išmaniųjų įrenginių specialisto, lygiai toks pat procesas vyksta ir „Instagram“ programėlėje. Be to, šis socialinis tinklas pritaikytas išmaniųjų telefonų naudotojams, o dėl vertikalaus įrenginio ekrano, ne itin gerai palaiko horizontalias nuotraukas.

Dydį koreguokite rankiniu būdu

Norint išvengti automatinio formato ir kokybės pokyčio, A. Mateika rekomenduoja pakeisti dydį ir apkarpyti nuotrauką rankiniu būdu pagal puslapio palaikomus parametrus. Pasitelkę kai kuriuos redagavimo įrankius taip pat galite tikėtis aukštesnės raiškos nuotraukos savo socialinio tinklo paskyroje.

„Jei išsiaiškinote, kad jūsų nuotrauka yra netinkamo dydžio, formos ar formato, pirmiausia pakeiskite paveikslėlio dydį, kad jis atitiktų pageidaujamas specifikacijas. Taip išvengsite rizikas, kad socialinis tinklas tai padarys už jus ir sugadins vaizdo kokybę. Tuomet apkarpykite vaizdą, kad jo santykis būtų 4:5, paryškinkite vaizdą naudodami ryškinimo įrankį ir pakeiskite jo dydį, kad kraštas neviršytų 1080 px („Instagram“) arba 2048px („Facebook“)“, – patarimais dalijasi A. Mateika.

Pasak eksperto, tokioms korekcijoms nereikia jokios specialios koregavimo programos, užtenka išmaniajame telefone įdiegtos koregavimo funkcijos. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S23 Ultra“ išmaniajame, kuris daugelyje Europos šalių įvertintas kaip geriausias išmanusis telefonas rinkoje, galite atlikti minimalius nuotraukos formato, dydžio ar šviesos pakeitimus vos keliais paspaudimais.

Pakeiskite paskyros nustatymus

Jei rankiniu būdu sumažinus nuotraukas jų kokybė socialinių tinklų erdvėje, pavyzdžiui, „Instagram“, vis tiek netenkina, A. Mateika rekomenduoja pakeisti jos pačios parinktis.

„Pirmiausia, „Instagram“ programėlėje nueikite į savo profilio puslapį. Tuomet bakstelėkite tris brūkšnelius viršutiniame dešiname kampe ir pasirinkite „Settings“. Paspauskite „Account“, pasirinkite „Data Usage“ ir įjunkite parinkties „Upload at highest quality“ jungiklį“, – aiškina A. Mateika.

Atlikus šiuos žingsnius ir pasirinkus aukštos kokybės vaizdų įkėlimo funkciją, į „Instagram“ socialinį tinklą įkeltų nuotraukų ir vaizdo įrašų raiška bus kiek geresnė. Todėl savo akimirkomis galėsite džiaugtis ir internete, o jų kokybė nesiskirs nuo esančių išmaniojo telefono galerijoje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas