Telefonai

Lietuvoje sulaukėme pirmojo šalčio: kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus?

Jau šią naktį temperatūra nukrito iki neigiamos, o savaitės pabaigoje sulauksime ir pirmojo sniego, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Į lietimus sunkiai reaguojantis telefono ekranas, greičiau išsekanti baterija ar sutrikusi jutiklių veikla – su šiomis bėdomis galime susidurti vos atšalus orams. Kaip šaltuoju metų sezonu apsaugoti savo išmaniuosius?

Lietuvoje sulaukėme pirmojo šalčio: kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus?

Jau šią naktį temperatūra nukrito iki neigiamos, o savaitės pabaigoje sulauksime ir pirmojo sniego, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Į lietimus sunkiai reaguojantis telefono ekranas, greičiau išsekanti baterija ar sutrikusi jutiklių veikla – su šiomis bėdomis galime susidurti vos atšalus orams. Kaip šaltuoju metų sezonu apsaugoti savo išmaniuosius?

„Daugelio mūsų kasdien naudojamų įrenginių – išmanių telefonų, laikrodžių, kompiuterių ar belaidžių ausinių – energijos šaltinis yra ličio jonų baterijos. Kai šios baterijos veikiamos žemos temperatūros, jose vykstančios cheminės reakcijos sulėtėja, o tai lemia, kad įrenginiai išsikrauna greičiau. Be to, dėl šalčio gali prasčiau veikti ir lietimui jautrūs ekranai ar išmaniuosiuose esantys jutikliai, kurie fiksuoja įrenginio judėjimą. Todėl nuo šalčio reikėtų saugoti ne tik save, bet ir įrangą“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Sušalęs ekranas gali dužti vos trinktelėjus

Išmanūs įrenginiai optimaliai veikia esant teigiamai temperatūrai, tačiau per didelė šiluma jiems taip pat kenkia. Štai „Apple“ rašo, kad įrenginiai geriausiai veikia nuo 0 iki 35 °C temperatūroje, o esant neigiamai temperatūrai, įrenginiai gali greičiau išsikrauti ar net išsijungti. Tokią pat optimalią telefonų veikimo temperatūrą nurodo ir „Android“ įrenginių gamintoja „Samsung“.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Šaltis taip pat paveikia ir mūsų įrenginiuose įdiegtus judėjimo jutiklius, pavyzdžiui, akselerometrą. Šie jutikliai leidžia telefonui rinkti informaciją apie nueitą žingsnių skaičių, atstumą, o kad tai padarytų, jie seka, kaip kokiu greičiu įrenginiai juda erdvėje. Esant žemai temperatūrai, šių jutiklių rodomų duomenų tikslumas gali sutrikti.

„Dalis išmaniųjų naudotojų atvėsus orams pastebi, kad ne tik greičiau išsikrauna įrenginių baterijos, bet jų ekranai ne taip jautriai reaguoja į prisilietimus, arba juose stringa vaizdas. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad esant šaltam orui, gali lengviau dužti telefono ekranas: šaltis sukietina ekraną, todėl jis gali lengviau sudužti, net jei įrenginys nukris ant minkštesnio paviršiaus ar iš mažo aukščio. Ypač atsargūs turėtų būti tie, kurių išmaniojo ekranas jau įtrūkęs“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Kaip apsaugoti išmaniuosius įrenginius?

Nuo šalčio telefonus patartina saugoti laikant arčiau kūno – ne rankinėse ar kuprinėse, o, pavyzdžiui, vidinėse drabužių kišenėse. Pasak M. Vrubliausko, įrenginius apsaugoti padeda ir specialiai tam skirti dėklai, ypač tie, kurie taip pat apsaugotų ir telefonų jungtis.

Esant neigiamai temperatūrai, patartina nešaldyti ne tik rankų, bet ir įrenginių – rečiau traukti juos iš kišenės ir bendrauti užsidėjus ausines ar naudoti virtualius balso asistentus, kaip „Siri“.

O jei jūsų išmanusis netikėtai išsijungė esant neigiamai temperatūrai, neskubėkite jo jungti iš naujo – geriausia kurį laiką įrenginį palaikyti šiltesnėje patalpoje. Tą reikėtų daryti ir tuomet, jei telefonas veikia puikiai, tačiau ilgesnį laiką buvo paliktas šaltyje.

„Jei po ilgesnio pasivaikščiojimo sušalusį telefoną įnešėte į šiltą patalpą, geriausia būtų jį išjungti ir įjungti tik jam gerokai sušilus. Dėl temperatūrų skirtumo telefono viduje gali susidaryti kondensatas – maži vandens lašeliai, o telefonas dėl drėgmės – net sugesti. Tokiu atveju papildomai neapdraustų įrenginių garantinis servisas nemokamai netaisys“, – atkreipia dėmesį M. Vrubliauskas.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas