Naujojo Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo planuose – rekordinio dydžio LED vaizdo sienos

Pranešimas spaudai

2023-04-22, 10:19

0 komentarų

Statomas Vilniaus oro uosto naujasis išvykimo terminalas išsiskirs technologijų inovacijomis. Lietuvos oro uostai terminale planuoja įrengti tris įspūdingo dydžio vidaus LED vaizdo sienas, viena jų, šiandienos duomenimis, būtų didžiausia fiksuoto ploto vidaus LED vaizdo siena visoje šalyje.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Naujojo Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo planuose – rekordinio dydžio LED vaizdo sienos

Jau pradėtos rinkos konsultacijos dėl viešojo pirkimo, kurį numatoma skelbti gegužės mėnesį. Planuojama, kad patys ekranai terminalo patalpose būtų įrengti ateinančių metų pabaigoje.

„Diegdami naujas technologijas siekiame pagerinti keleivių patirtį, padaryti oro uostą patrauklesniu. Tokia yra ir pagrindinė LED šviesos diodų vaizdo sienų paskirtis – kad keleiviai nepraleistų svarbios jiems informacijos, visada jaustųsi informuoti ir ramūs. Be to, planuojama diegti vaizdo sienų technologija leis pasiekti aukščiausio lygio standartus ir lygiuotis bei konkuruoti su kitais Europos oro uostais. Tad šis modernus sprendimas yra naudingas tiek keleiviams, tiek Vilniaus oro uostui“, – sako Giedrius Paulikaitis, Lietuvos oro uostų technologijų vystymo skyriaus vadovas.

Ekranas – kaip pusė teniso aikštės

Didžiausią iš trijų vaizdo sienų planuojama įrengti naujojo terminalo pagrindinėje salėje, priešais registracijos stalus. Jos aukštis sieks apie 3,8 metro, o ilgis – net 19,2 metro, bendras ekrano plotas sudarys bemaž 73 kvadratinius metrus. Tokių išmatavimų vaizdo sienai pagaminti, tikėtina, prireiks ne vieno šimto sudedamųjų LED plokščių, kurių bendras svoris turėtų viršyti 3 tonas. Visą vaizdo sieną paguldžius ant žemės, ji uždengtų beveik pusę standartinės lauko teniso aikštės žaidybinio ploto.

„Mūsų žiniomis, tai bus didžiausia fiksuoto ploto LED vaizdo siena Lietuvoje – bent jau didieji, žinomi gamintojai tokio masto projektų Lietuvoje iki šiol nėra įgyvendinę. Toks dydis planuojamas neatsitiktinai: vaizdo sienoje bus rodoma skrydžių informacija ir keleiviams aktuali reklama, tad siekiame, kad žmonės viską galėtų matyti aiškiai, kad ir kur bestovėtų“, – teigia G. Paulikaitis.

Antroji vaizdo siena bus perpus trumpesnė, 9,6 metro ilgio, bet jos aukštis sieks 5,4 metro. Šis, apie 52 kvadratinių metrų ploto, ekranas bus skirtas rodyti įvairiems vaizdams, kurie kurtų malonią oro uosto aplinką ir keltų teigiamas emocijas keleiviams.

Trečioji vaizdo siena bus beveik 13 kvadratinių metrų, jos ilgis turėtų siekti 4,8 metro, o aukštis – 2,7 metro, ši vaizdo siena bus skirta rodyti raminančius, malonius vaizdus ir kitą oro uostų informaciją.

Vaizdo sienas įdiegs prieš pat terminalo atidarymą

Lietuvos oro uostai jau pradėjo rinkos konsultacijas dėl vaizdo sienų įsigijimo ir įrengimo viešojo pirkimo. Patį konkursą numatoma skelbti gegužės mėnesį.

Planuojama, kad vaizdo sienos naujajame išvykimo terminale bus sumontuotos 2024 m. ketvirtąjį ketvirtį, o pats išvykimo terminalas pradės veiklą 2025 m. pirmąjį ketvirtį.


0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas