Rusijos beprotystei nėra jokių ribų: „Microsoft“ siunčia perspėjimą apie bandymus infiltruotis, suklusti turėtų daugelis

MiTech.lt

2023-04-17, 11:30

0 komentarų

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau metus. Kremlius visais būdais bando didinti savo pajėgas, o kova vyksta ir internetinėje erdvėje. Tačiau dabar pasiektas ir naujas kovos lygis.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Rusijos beprotystei nėra jokių ribų: „Microsoft“ siunčia perspėjimą apie bandymus infiltruotis, suklusti turėtų daugelis

„Microsoft“ prezidentas Bradas Smithas, kalbėdamas „Semafor“ pasaulio ekonomikos aukščiausiojo lygio susitikime, sakė, kad jo bendrovės saugumo analizės komandos nustatė Rusijos agentų pastangas dalytis informacija žaidimų bendruomenėse.

„Apie tai patarinėjome vyriausybėms“, – teigė B.Smithas. „Žinote, tai „Wagner Group“, tai Rusijos žvalgyba, ir jie iš dalies naudojasi tuo [žaidimų bendruomenėmis], kad informacija patektų į apyvartą. Būtent taip čia ir nutiko. Tai apėmė „Discord“ kanalą, susijusį su „Minecraft“, tai apėmė ir kitas šias [bendruomenes]“.

„Wagner Group“ yra privati karinė organizacija, kuriai vadovauja Rusijos lyderio Vladimiro Putino sąjungininkas. Ji glaudžiai bendradarbiauja su Rusijos vyriausybe tiek, kad de facto laikoma Gynybos ministerijos arba Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU padaliniu.

„Microsoft“ prezidentas teigė, kad svarbu sustabdyti šiuos įsibrovimus į žaidimų bendruomenes, nes jie gali skleisti propagandą ir dezinformaciją, susijusią su Rusijos invazija į Ukrainą, nors pripažino, kad kalbant apie karą tai nėra aktualiausias klausimas.

„Nėra taip, kad žaidžiant „Call of Duty“ žūtų žmonės realiame pasaulyje; tai yra vaizdo žaidimai“, – sakė jis.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas