Stulbinantis būdas informuoti rusus apie karą Ukrainoje: tam pasitelkiamas net ir kultinis žaidimas, sukurtas slaptas kambarys

MiTech.lt

2023-05-05, 12:35

0 komentarų

Suomijos laikraštis „Helsingin Sanomat“, norėdamas paminėti Pasaulinę spaudos laisvės dieną, pranešė, kad paprašė dviejų žinomų žemėlapių dizainerių sukurti naują žemėlapį žaidimui „Counter-Strike: GO“, kurio pagrindas – neįvardytas karo nuniokotas slavų miestas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Stulbinantis būdas informuoti rusus apie karą Ukrainoje: tam pasitelkiamas net ir kultinis žaidimas, sukurtas slaptas kambarys

Jis pavadintas „de_voyna“ – nuoroda į rusišką žodį voyna, reiškiantį karą – terminą, kurį Rusijoje draudžiama vartoti kalbant apie invaziją.

Žemėlapyje yra paslėptas kambarys, kurį galima rasti tik naudojant žiūrovų kamerą. Šiame kambaryje rusų kalba pateikiamos su karu Ukrainoje susijusios „Helsingin Sanomat“ istorijos ir antraštės, taip pat vaizdai. Kambaryje taip pat yra žemėlapis, kuriame nurodytos vietos Ukrainoje, kurias puolė Rusijos kariai, ir lentelė, kurioje nurodytas žuvusių rusų skaičius (70 000).

Viena iš istorijų pasakoja apie Jurijų Glodaną, kurio šeima žuvo nuo rusų raketos, kai jis ėjo apsipirkti maisto produktų.

Rusija savo invaziją į Ukrainą vadina „specialia karine operacija“. Kiekvienam, kuris prieštarauja Kremliui arba skleidžia „melagingą informaciją“, gresia iki 15 metų kalėjimo. Kartu su tuo, kad Rusija uždraudė prieigą prie žiniasklaidos turinio, sukurto už šalies ribų, daugelis rusų nemato, kas iš tikrųjų vyksta Ukrainoje.

„Counter-Strike: GO“ yra labai populiarus Rusijoje – ją žaidžia apie 4 mln. žmonių, dauguma jų – jauni vyrai. Tai viena iš nedaugelio vakarietiškų paslaugų, vis dar prieinamų šalyje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas