Kinijos gatvėse užfiksuotas pirmasis „Xiaomi“ elektromobilis: išplatinti veiksmai patvirtina anksčiau pasirodžiusias automobilio savybes, pamatykite tai patys

Kinijos milžinė „Xiaomi“ yra puikiai žinoma dėl savo kuriamų išmaniųjų telefonų ar kitų smulkios elektronikos produktų, kurie yra populiarūs visame pasaulyje. Tačiau kompanijos vadovai jau kuris laikas planuoja žengti į visiškai naujus vandenius.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Kinijos gatvėse užfiksuotas pirmasis „Xiaomi“ elektromobilis: išplatinti veiksmai patvirtina anksčiau pasirodžiusias automobilio savybes, pamatykite tai patys

Gandai apie „Xiaomi“ kuriamą elektromobilį sklando jau daugiau nei metus. Kinijos technologijų bendrovės vadovai jau ne kartą patvirtinę apie planus pristatyti pirmąjį savo automobilį, o tam yra įsteigta ir nauja kompanija, kuri rūpinasi visais reikiamais darbais.

Nors apie pirmąjį „Xiaomi“ elektrinį automobilį kalbama daug, tačiau oficialios informacijos apie jį nebuvo iki šiol. Visai neseniai, kitąmet debiutuosiantis „Xiaomi SU7“ modelis buvo aptiktas Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerijai (MIIT) pateiktuose dokumentuose. Tačiau tai dar ne viskas.

Dar nepristatytas „Xiaomi“ elektrinis automobilis buvo pastebėtas ir Kinijos greitkelyje. Nors transporto priemonė ir buvo užmaskuota, tačiau akivaizdu, kad tai yra pirmasis bendrovės automobilio modelis. Maža to, kai vaizdo įrašą užfiksavęs asmuo padidino greitį, norėdamas prie jo priartėti, prototipo vairuotojas tai suprato ir dar stipriau spustelėjo pedalą, persirikiuodamas į kitą eismo juostą, kad atsikratytų improvizuoto paparacio, galimai važiuodamas daugiau nei 200 km/val. greičiu.

„Xiaomi SU7“ elektromobilis, net ir užmaskuotas kamufliažiniais elementais, atrodo išties gerai. Skelbiama, jog šis automobilis bus 4,997 metrų ilgio, 1,963 metrų pločio, o aukštis sieks 1,455 metro. Kinijos technologijų milžinės modelis bus ir ilgesnis ir platesnis nei pagrindiniai jo konkurentai, tokie kaip „Tesla Model 3“ ar „Nio ET5“.

Naujasis „Xiaomi SU7“ turėtų būti prieinamas trijų skirtingų konfigūracijų. Pirkėjams bus siūlomas modelis su vienu varikliu, kurio svoris sieks 1 980 kg, o taip pat ir „SU7 Pro“ bei „Max“ modeliai, kurie svers maždaug 2 205 kg. Pranešama, jog pirmasis variantas bus aprūpintas 220 kW varikliu, o kiti du turės 220 kW ir 275 kW variklius.

Standartinis „Xiaomi SU7“ variantas bus aprūpintas LFP baterijomis, kurias gaminti turėtų su Kinijos milžine BYD susijusi „FinDreams“ bendrovė. Tuo tarpu, „SU7 Pro“ ir „Xiaomi SU7 Max“ modeliai naudos CATL baterijas. Neoficialiais duomenimis, čia turėtų būti naudojama 800V akumuliatorių architektūra.

Pirmasis „Xiaomi“ elektrinis automobilis turėtų kainuoti mažiau nei 40 tūkst. eurų, tačiau tikslesnė kaina kol kas nėra žinoma. Tiesa, tokia kaina turėtų pasižymėti pigiausias modelis. Verta paminėti ir tai, jog pirmieji elektromobiliai pirkėjus gali pasiekti dar 2024 metų pradžioje, kas reiškia ir artėjantį oficialų pristatymą.

Priminsime, kad dar 2021 metų pabaigoje, „Xiaomi“ atstovai užregistravo naują kompaniją, kuri yra skirta būtent automobilių sektoriui. Naujasis padalinys veiks po „Xiaomi EV, Inc.“ vardu, o šios bendrovės kapitalas siekia 1,55 mlrd. JAV dolerių. Tų pačių metų kovo mėnesį, „Xiaomi“ atstovai skelbė, kad per ateinančius 10 metų planuojama investuoti daugiau nei 10 mlrd. JAV dolerių į naująjį verslą.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas