Norite pamatyti naujausias automobilių inovacijas? Jų teks ieškoti technologijų parodose

Pranešimas spaudai

2024-01-23, 10:15

0 komentarų

Buvo laikai, kai didžioji dalis automobilinių naujienų buvo pristatoma po vienu stogu tarptautinėse automobilių parodose.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Norite pamatyti naujausias automobilių inovacijas? Jų teks ieškoti technologijų parodose

Tačiau dabar nuvykę, pavyzdžiui, į Ženevą, galėsite apžiūrėti tik kiniškus modelius. O Vakarų gamintojai pasuko į technologijų parodas. Kodėl taip nutiko?

Ženevoje belieka kinai

Pandemija gerokai pakeitė pasaulį. Prieš ją klestėjusios tarptautinės automobilių parodos keičia koncepciją ir sunkiai pritraukia didžiausius pasaulio gamintojus. Pavyzdžiui, po ketverių metų pertraukos grįžtanti margumu ir premjerų gausa anksčiau masinusi Tarptautinė Ženevos automobilių paroda šiemet atrodys gana skurdžiai.

Žinomi automobilių leidiniai „Autocar“ ir „Autonews“ praneša, kad joje nedalyvaus didieji Vokietijos gamintojai „Mercedes-Benz“, BMW, „Audi“, nebus netgi visos „Volkswagen“ grupės. Taip pat joje neapsilankys „Stellantis“ koncernas, kuriam priklauso „Peugeot“, „Citroën“, „Opel“ „Fiat“, „Jeep“ ir kitos markės.

„Volvo“ iš didžiųjų parodų pasitraukė jau 2018-aisiais. Atrodo, jog iš vakarietiškų automobilių gamintojų pavasarį atsidarysiančioje parodoje bus galima išvysti tik „Renault“ – kitas erdves užpildys kinai.

Tuo tarpu sausio pradžioje Las Vegase vykusioje elektronikos parodoje „Consumer Electronics Show“, arba CES, buvo galima pamatyti daugiau transporto gamintojų ir naujuose automobiliuose bei koncepciniuose modeliuose įdiegtų technologinių inovacijų, nei, tarkime, praėjusių metų Miunchene vykusioje „IAA Mobility“ parodoje.

Automobiliai nuo inžinerijos pereina prie technologijų

Las Vegase savo naujienas pristatė tiek „Mercedes-Benz“, tiek „Volkswagen“, BMW, dalyvavo „Honda“, „Tesla“, kinų ir netgi Vietnamo gamintojai. Publiką nustebino net 20 inovacijų pateikusi Pietų Korėjos bendrovė „Hyundai“ drauge su dukterine įmone „Mobis“.

„Tokie pokyčiai vyksta tikriausiai dėl to, kad automobiliai mechanine prasme iš esmės smarkiai netobulėja. Didysis progresas transporto pasaulyje dabar vyksta technologiniame lygmenyje: ten jau dominuoja aukštosios technologijos, pradedant išmaniaisiais žibintais ir baigiant dirbtinio intelekto įdarbinimu“, – apie automobilių pasaulyje susiklosčiusią situaciją komentuoja žurnalistas Justas Lengvinas.

„CES 2024“ parodoje nemažai gamintojų susitelkė į dirbtinį intelektą. „Volkswagen“ paskelbė apie partnerystę su „ChatGPT“, BMW susiporuos su „Alexa“ iš „Amazon“, „Mercedes-Benz“ pristatė savo kuriamą dirbtinio intelekto pagalbininką.

„Hyundai“ ir jų dukterinė technologijų įmonė „Mobis“ stebino naujos kartos ekranais. Pirmasis – susukamas ir prietaisų skydelyje pasislepiantis monitorius, kuris gali išlįsti tiek, kiek patogu vairuotojui, priklausomai nuo reikiamos informacijos.

Kitas – permatomas holografinis 3D ekranas, kuriame įdiegta kvantinių taškų („Quantum Dot“) ir nepriekaištingą kontrastą sukurianti pritemdymo („Local Dimming“) technologijos. Naujasis įtaisas pasižymi OLED ekranams būdingomis ryškumo ir greičio savybėmis. Įmonė teigia, kad permatomo ekrano technologiją būtų galima integruoti į priekinį stiklą. Tuomet vairuotojai visą informaciją gautų nenuleisdami akių nuo kelio.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas