„Renault“ oficialiai pristatė naująjį savo šedevrą: pademonstruotas elektrinis „Renault 5 E-Tech Electric“ automobilis

„Renault 5“ buvo unikalus automobilis, garsėjęs avangardiniu dizainu, universalumu ir taupumu. Juo buvo sprendžiami milijonų šeimų to meto iššūkiai, reaguojama į naftos kainų šoką, besikeičiantį gyvenimo būdą ir antrojo automobilio poreikį.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Renault“ oficialiai pristatė naująjį savo šedevrą: pademonstruotas elektrinis „Renault 5 E-Tech Electric“ automobilis

Tęsdamas šį itin modernų paveldą, „Renault 5 E-Tech electric“ drąsiai atsako į šių laikų visuomenės ir aplinkosaugos iššūkius – energijos taupymą, tvarumą ir mažą emisijų pėdsaką.

Akį traukiantis dizainas, praktiškos ir interaktyvios funkcijos, pagamintas Europoje ir iš perdirbamų medžiagų – viskas, ko reikia, kad šis automobilis taptų nauju miesto automobilių standartu.

Naujos kartos automobilis, gimęs iš „Renauliucijos“ idėjos

„Renault 5 E-Tech electric“ – tai automobilis, nepanašus į jokį kitą. „Renault Group“ jis atspindi „Renauliucijos“ atgaivinimo strategiją, taip pat pramoninį atsinaujinimą ir kultinio prekės ženklo perėjimą prie elektros.

Taikant novatoriškus darbo metodus sukurtas serijinis modelis turi visą parodomojo automobilio magiją ir žavesį. Jis buvo sukurtas vos per trejus metus, palyginti su įprastais ketveriais. Automobilis aprūpintas elektrinėmis ir skaitmeninėmis technologijomis, kurių visos pagamintos Prancūzijoje, taip pat pasižymi konkurencinga kaina, kuri prasideda nuo maždaug 25 tūkst. eurų.

Kad pasiektų šį rezultatą mažų, nebrangių miesto automobilių segmente, Grupė pasitelkė visą savo patirtį, ypač „Renault“, „Ampere“, „Renault Group“ padalinio, besispecializuojančio elektromobilių ir programinės įrangos srityje, ir „Mobilize“ patirtį.

Įgyvendindama šį projektą, Grupė rėmėsi savo naująja įvairių sričių specialistų organizacija, sukurta siekiant neatsilikti nuo technologinių pokyčių šiame sektoriuje taikant lankstų, novatorišką ir veiksmingą požiūrį. Pavyzdžiui, „Ampere“ suteikė „Renault“ neabejotiną konkurencinį pranašumą, nes greitai sukūrė originalią platformą, skirtą mažoms elektrinėms transporto priemonėms, ir stiprią Europos pramonės ekosistemą. Dėl to „Renault“ gali kurti naują patrauklių elektrinių transporto priemonių asortimentą, kurio priešakyje šiandien yra „Renault 5 E-Tech electric“.

Unikalus ir jaudinantis dizainas

Kai 1972 m. buvo pristatytas „Renault 5“, jis savo originaliu ir moderniu dizainu privertė susimąstyti. Plastikiniai buferiai, ryškiaspalvis kėbulas ir priekiniai žibintai suteikė jam išdykusią, beveik žmogišką išvaizdą. Šis automobilis, atspindintis besikeičiantį visuomenės veidą, iš karto tapo populiarus tarp prancūzų pirkėjų, ypač moterų ir jaunimo – tuo metu tai buvo naujas klientų ratas. Tai buvo gaivaus oro gūsis, simbolizuojantis laisvę ir gyvenimo džiaugsmą.

Taigi kaip atgaivinti ikoną, kurios populiarumas niekada nesumažėjo? Koks geriausias būdas paversti jį nauju troškimų objektu ne tik tiems, kurie prisimena nuotykius, patirtus originaliuoju „Renault 5“, bet ir jaunesnėms kartoms, turinčioms kitokių lūkesčių, pasaulyje, kuriame vyksta elektros ir skaitmeninių technologijų permainos? Kokiomis vertybėmis turėtų būti grindžiamas šis atgimimas? Tai tik keletas klausimų, kuriais vadovavosi projekto komanda, dirbdama nuo vizualinių aspektų iki šio naujojo XXI a. „Renault 5“ kūrimo ir pateikimo rinkai.

Dizainerių komandai buvo atrištos rankos. Jie į savo darbą pažiūrėjo labai emocionaliai ir pasirinko retrofuturistinį stilių. Ryškios spalvos, įžūliai atrodantys priekiniai žibintai, vertikalūs galiniai žibintai, formuoti sparnai, spalvota stogo apdaila, variklio grotelės ant variklio dangčio ir dar daugiau: „Renault 5 E-Tech electric“ daug kuo primena išdykusį pirmtako stilių. Buvo sumanyta suteikti naują atspalvį detalėms, kurios gyvena žmonių atmintyje, atsižvelgiant į XXI amžių ir perėjimą prie elektros.

Originalaus automobilio variklio dangčio ventiliacinės grotelės buvo perdarytos, kad neatsiliktų nuo laikmečio. Šiandien jos pakeistos įkrovimo indikatoriumi, kurį sudaro kultinis skaičius 5. Vairuotojui priartėjus prie automobilio, jis įsižiebia, taip parodydamas glaudžią žmogaus ir mašinos sąveiką. Dar vienas humanizuotos sąsajos pavyzdys – sveikinimosi seka, kai vyzdžių formos LED žibintai „mirkteli“ vairuotojui. Pirminiame „Renault 5“ automobilyje nebuvo aerodinaminių savybių, kurios šiandien yra būtinos siekiant optimalaus efektyvumo. Šiandien, nors nematomos, jos įgyvendinamos, pavyzdžiui, galinius žibintus uždengiant aptakiu stiklu, kuris optimizuoja oro srautą.

Išorės dizaino įkvėpta emocija atsispindi ir viduje. Vairuotojas pasitinkamas ypač šiltai. Elektrinis „Renault 5 E-Tech“ turi didelį 10,1 colių multimedijos jutiklinį ekraną su ryškia ir sklandžia sąsaja. Pasisveikinimo sekos grafika ir garsas buvo sukurti bendradarbiaujant su muzikos ir garso institutu „Ircam“ bei Jeanu-Micheliu Jarre'u. Garsusis menininkas, kompozitorius ir autorius yra elektroninės muzikos pradininkas, besižavintis technologijomis. Jis taip pat sukūrė automobilyje esančius garso takelius ir VSP (pėstiesiems skleidžiamą transporto priemonės garsą) – išorinį garsinį signalą, kurį automobilis skleidžia važiuodamas mažesniu nei 30 km/val. greičiu, kad įspėtų pėsčiuosius.

Naujos kartos, Europoje unikali elektrinė platforma

Siekdamos užtikrinti, kad serijinis modelis neprarastų 2021 m. sausį pristatyto parodomojo automobilio patrauklumo, projektavimo, inžinerijos ir produktų komandos nepaliaudamos dirbo kartu, vykdydamos atvirkštinį procesą „nuo eskizo iki gatvės“. Automobilio dizainas paprastai pritaikomas prie platformos, ant kurios jis bus gaminamas. Tačiau šiuo atveju inžinieriai dirbo atvirkštine tvarka, kurdami platformą Luca de Meo širdį užkariavusiam dizainui: iš dervos pagamintam maketui, kurį sukūrė Pažangaus dizaino skyrius.

„Renault 5 E-Tech“ yra pirmoji transporto priemonė, sukurta tik ant „AmpR Small“ – naujos „Ampere“ platformos, skirtos B segmento elektromobiliams. Dėl to ji yra unikali, turinti realių konkurencinių pranašumų, įskaitant plokščias grindis, ilgą ratų bazę (2,54 m), optimizuotą vidaus erdvę ir bagažinės talpą (326 l), žemesnį svorio centrą ir mažesnį svorį (mažiau nei 1 500 kg). Be to, „AmpR Small“ platforma leido pasiekti masto ekonomiją daugelyje sričių, neaukojant klientams naudingų elektros komponentų ar technologijų. Pasitelkusi šį novatorišką požiūrį, kuris buvo įgyvendintas pirmą kartą, „Renault“ sugebėjo sutrumpinti kūrimo laiką vos iki trejų metų.

„Renault 5 E-Tech electric“ modelyje pristatomas naujas kintamosios srovės dvikryptis įkroviklis, suderinamas su V2L (angl. „vehicle-to-load“) ir V2G (angl. „vehicle-to-grid“) technologijomis. Ši novatoriška sistema taps plačiai naudojama. Dėl jos automobilis taps tikru energijos ekosistemos dalyviu ir naudojantis „Mobilize“ paslaugomis, tiek į tinklą beanglę elektros energiją. Dėl to naudotojai galės gerokai sumažinti elektros energijos sąskaitas.

Po variklio dangčiu esantis „Renault 5 E-Tech electric“ variklis yra kompaktiškesnis nei „Megane E-Tech electric“ ir „Scenic E-Tech electric“ varikliai, kurių pagrindu jis sukurtas. Jis išlieka ištikimas „Renault“ pasirinktai sinchroninei technologijai su suvyniotu rotoriumi. Kadangi variklyje nėra nuolatinių magnetų, jame nenaudojamos retieji žemės elementai, taip sumažinant poveikį aplinkai. Remiantis pirmtakų patirtimi kuriant patvarumą, variklį bus galima įsigyti trijų galingumų: 110, 90 ir 70 kW.

Išskirtinis vairavimo malonumas, skatinantis rinktis elektromobilius

„Renault 5 E-Tech electric“ yra universalus automobilis, puikiai tinkantis važiuoti tiek mieste, tiek atvirame kelyje dėl 11 kW kintamosios srovės įkroviklio, 80 arba 100 kW nuolatinės srovės įkroviklio ir iki 52 kWh baterijos, suteikiančios iki 400 km nuvažiuojamą atstumą pagal WLTP. Elektromobilių segmente šis automobilis yra retenybė – jis gali vilkti net 500 kg priekabą.

Be to, automobilis yra itin veržlus, nes jo priekinė pakaba yra optimizuota, o apsisukimo spindulys – nedidelis. Iš aukščiausios klasės rinkos segmentų pasiskolinta daugiasvirtė galinė pakaba užtikrina anksčiau šiame segmente neregėtą sukibimo su keliu ir eksploatacinių savybių lygį. Visa tai sukuria išskirtinį vairavimo malonumą, be jokių kompromisų dėl komforto.

Šis pasiekimas rodo „Renault“ grupės meistriškumą kuriant ir gaminant mažus, lengvus, konkurencingus ir populiarius elektromobilius, kurie atliks esminį vaidmenį pereinant prie elektrinės automobilių rinkos.

Patirtis, paremta technologijomis, turinčiomis pridėtinę vertę žmogui

„Renault 5 E-Tech electric“ – tai aukštųjų technologijų automobilis, kuriame gausu pažangiausių naujovių, protingai naudojamų siekiant užtikrinti unikalią patirtį automobilyje ir praktinę naudą vairuotojo bei keleivių komfortui ir saugumui. Šis funkcinis požiūris į naujoves yra „Renault“ – prekės ženklo, kuris visada siekė, kad geriausios technologijos būtų prieinamos visiems – „voitures à vivre“ DNR dalis.

Įkrauti „Renault 5 E-Tech electric“ paprasčiau ir tai galima daryti išmaniau dėl plataus „Mobilize“ ekosistemos teikiamų paslaugų spektro: „Mobilize Power Solutions“, leidžianti per „Renault“ atstovybių tinklą užsisakyti įkrovimo sprendimą, kuris bus įrengtas kliento namuose; „Smart Charge“, suteikianti išmanųjį įkrovimą namuose už mažesnę kainą, ir „Charge Pass“, leidžianti su viena kortele naudotis daugiau nei 600 tūkst. viešųjų įkrovimo taškų 25 Europos šalyse. Ši sistema veikia laisvų rankų režimu daugelyje suderinamų nuolatinės srovės tinklo įkrovimo taškų. Tiesiog įjunkite „Renault 5 E-Tech electric“, kad pradėtumėte įkrovimą ir saugų atsiskaitymą be kortelės ar kodo, naudodamiesi „Plug & Charge“ funkcija.

Nuo 2025 m. vasaros „Renault Group“ įsipareigoja gaminti „Renault 5 E-Tech electric“ ir jo bateriją Prancūzijoje. Transporto priemonės ir baterijos bus surenkamos Duė gamykloje, kuri buvo viena iš originaliojo „Renault 5“ gamybos vietų. Variklis (elektrinė mašina, reduktorius, galios elektronika) bus gaminamas Kleono gamykloje, o moduliai nuo 2025 m. vasaros bus gaminami Duė „Gigafactory“ (bendradarbiaujant su „Envision AESC“). Iki 2030 m. modulių anglies dioksido pėdsakas bus 35 proc. mažesnis nei ZOE.

„Renault 5 E-Tech electric“ bus gaminamas Šiaurės Prancūzijoje, pasitelkiant kompaktišką tiekėjų ekosistemą, esančią 300 km spinduliu nuo „ElectriCity“ komplekso. Šis įsipareigojimas konkurencingai vietinei gamybai yra pagrindas Europos elektrinio slėnio, besispecializuojančio elektrinių transporto priemonių vertės grandinėje, plėtrai. Tai padės užtikrinti darbo vietų kūrimą ir sumažinti mūsų poveikį aplinkai.

Visada pralenkęs laiką, „Renault 5“ buvo pirmasis automobilis, kurio degalų sąnaudos, važiuojant 90 km/val. greičiu, buvo mažesnės nei simbolinė 5 l/100 km riba... ir net 1974 m. buvo galima įsigyti elektrinę versiją, kurios rida siekė 110 km! Be to, automobilis tapo ekologiško dizaino pradininku – jo stogas buvo pagamintas iš klijuoto natūralaus pluošto, kad būtų pagerinta garso izoliacija, vidaus erdvė, dizainas ir degalų sąnaudos. Iki galo išlaikant novatorišką dvasią, 1986 m. buvo įgyvendinta paskutinė iniciatyva, skirta žiedinei ekonomikai, atnaujinant „Renault 5“ modelius.

Ši avangardinė dvasia tebegyvuoja visoje „Renault 5 E-Tech electric“ vertės grandinėje. Pasitelkiant „Renault“ grupės dukterinės įmonės „The Future is NEUTRAL“, besispecializuojančios žiedinės ekonomikos srityje, patirtį ir laikantis prekės ženklo įsipareigojimų, „Renault 5 E-Tech electric“ bendras perdirbimo lygis sieks 85 proc., kur bus 19,4 proc. perdirbtų medžiagų (ISO 14021 standartas) ir 26,6 proc. medžiagų bus panaudota iš žiedinės ekonomikos, įskaitant 41 kg perdirbtų polimerų. Sėdynių apmušalai „Techno“ ir „Iconic Cinq“ apdailos lygiuose bus pagaminti iš visiškai perdirbtų medžiagų. Pastarajame taip pat bus naudojamos biologinės kilmės medžiagos vairui ir salono izoliacijai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Cha

O jau kad prisuokta ...tik kad nuobodu skaityti tuos paistalus. Ir kažin ar kas pirks ţą elektrinę geldą....

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas