Seimas pritarė pakeitimams, kurie nepatiks daugeliui vairuotojų: jau netrukus įsigalios pasikeitimai, kurie gali tapti tikru galvos skausmu daugeliui

Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pakeitimams, kurie padės sustiprinti transporto priemonių taršos kontrolę kelyje, sumažinti neigiamą kelių transporto poveikį aplinkai ir gyventojų sveikatai. Minėti pakeitimai įsigalios 2024 m. sausio 1 d.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Seimas pritarė pakeitimams, kurie nepatiks daugeliui vairuotojų: jau netrukus įsigalios pasikeitimai, kurie gali tapti tikru galvos skausmu daugeliui

„Dviem valstybės institucijoms suteikiama teisė patikrinti techninės priežiūros atitikimo standartą realiomis sąlygomis. Turėsime instrumentą, kad techniškai netvarkingas automobilis būtų pašalintas iš eismo ir galėtų grįžti į techninę apžiūrą tik sutvarkytas. Miestų gyventojai bus apsaugoti nuo transporto priemonių keliamos taršos“, – pažymėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Priimti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pakeitimai suteikia teisę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams be policijos pareigūnų keliuose stabdyti transporto priemones ir be Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnų atlikti operatyvius lengvųjų automobilių, autobusų, krovininių automobilių (M1, M2, M3, N1, N2, N3 klasių) taršos matavimus.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai suteikia įgaliojimus Aplinkos apsaugos departamento ir Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnams riboti taršos reikalavimų neatitinkančių transporto priemonių dalyvavimą eisme panaikinant privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą, jeigu nustatoma, kad į aplinką išmetamų teršalų kiekiai ir kiti taršos parametrai neatitinka reikalavimų,

Į sąrašą trūkumų, kuriuos nustačius panaikinamas privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas, bus įrašyti ir transporto priemonių taršos reikalavimų pažeidimai. Sąrašą tvirtina Lietuvos transporto saugos administracija.

Taip pat sudarytos teisinės sąlygos Susisiekimo ministerijai kartu su Aplinkos ministerija bendru teisiniu dokumentu nustatyti transporto priemonių techninės priežiūros, remonto, techninės pagalbos ir perdirbimo paslaugų teikimo tvarką ir aplinkos apsaugos reikalavimus.

Visi šie pokyčiai leis mažinti eisme dalyvaujančių techniškai netvarkingų transporto priemonių skaičių, o kartu jų daromą neigiamą poveikį aplinkai, eismo saugumui.

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ duomenimis, 2022 m. apie 50 proc. kelių transporto priemonių iš pirmo karto nepraėjo privalomosios techninės apžiūros. Apie 10 proc. iš apžiūrai pateiktų 777,3 tūkst lengvųjų keleivinių ir lengvųjų krovininių (M1 ir N1klasių) transporto priemonių nepraėjo techninės apžiūros iš pirmo karto dėl taršos reikalavimų neatitikimo – nustatytas per didelis dūmingumas ar anglies monoksido kiekis, eksploatacinių skysčių nuotėkis. Tai reiškia, kad 2022 m. galimai viešajame eisme dalyvavo apie 78 tūkst. taršos reikalavimų neatitinkančių M1 ir N1 klasių transporto priemonių.

Lengvoji keleivinė transporto priemonė – tai transporto priemonė keleiviams vežti, turinti ne daugiau kaip 8 sėdimas vietas keleiviams ir 1 sėdimą vietą vairuotojui. Lengvoji krovininė transporto priemonė skirta kroviniams vežti, kurios techniškai leistina pakrautos transporto priemonės (bendroji) masė ne didesnė kaip 3,5 t.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

13 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Tomas

Paprasčiausiai nestosiu ir tiek nes sdabdys o is kur žinoti kas jie tokie gal plešikai sustoji atima automobili ir lieki ant ledo

Audra

Va kaip nužeminama Regitra. Ji nustatys, kad mašina techniškai tvarkinga, o aplinkosaugininkai pasakys, kad ne. Iki ko daėjome. Tai, gal, techikinės nebereikė praeiti?

Lietuvis

Kaip su vaistinelem grasino,o kas tikrina, mašinų negalima statyti arčiau 5m nuo ivažvimo į kiemą o kaip yra. Bus taip pat tik algas pasikeis.

Zigmas

Vazineti LT tik su ukrainietiska registracija,dzin radarai,dzin aplinkos apsauga ,kad ir stabdys nestoti, o ka jie panaikins sustabde nieko gi,vazineju kaip diplomats su Ukraine 🇺🇦 registracija.

Dūmas

Nesuprantu nieko auto tech. apžiūra atlieka viena institucija ir nustato prietaisais kad galima dalyvauti eisme , o kita tarnyba sako kad ne. Tai gal tech apžiūra atlieka aplinkos apsaugos sargai . Ko ten važiuot į Transkona.

Eug

Seimunai tokiais rašalais parodo kad nekenčia Lietuvos -, visa esmė vyksta ne privatizacija o banditizmas kai aš mokejau mokesčius iš mano atskaitymų galima buvo du ar tris pensininkus išlaikyti buvo statomi stulpai tiesiamos elektros linijos kiek Seimo narių sukūrė IGNICIUS o dabar kad jaunam užsidirbti ant mašinos kaži jei neitų prsivogti jūs iš vis ar žinot kas yra minimumas

Lietuvis

Reiktu pas chochus masina registruot, ir su numeriais vazinet ir bus gerai, nes jie dabar varineja kaip diplomatai, visur viskas galima

Lietuvis

Tai taip lietuvis- lietuvi ir tegales pi,,,,,,,, s,,,,,,t , tegul pabandytu koki lenka su savo nesamonem 🤣🤣🤣

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas