„Tesla“ problemos Švedijoje tik didėja: prie streiko jungiasi net ir dalis gaminančio tiekėjo darbuotojai, situacija tampa nepavydėtina

Automobilių rinka keičiasi. Visame pasaulyje vis labiau populiarėja elektrinės transporto priemonės, o tai atsispindi ir pardavimų ataskaitose. Vienas populiariausių elektromobilių gamintojų – „Tesla“. Tačiau JAV automobilių gamintojas nuolat susiduria su įvairiausiomis problemomis.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Tesla“ problemos Švedijoje tik didėja: prie streiko jungiasi net ir dalis gaminančio tiekėjo darbuotojai, situacija tampa nepavydėtina

Švedijoje jau kuris laikas tęsiasi darbo ginčai, kurie susiję su „Tesla“, o dabar įvyko ir dar vienas posūkis, kuris turėtų sukelti tikrą galvos skausmą JAV bendrovės vadovams. Prie „IF Metall“ bendrovės streiko prisijungė dar vienas svarbus tiekėjas – tai „Hydro Extrusions“. Ši įmonė atsakinga už itin svarbių „Model Y“ komponentų tiekimą.

Pranešama, jog maždaug 50 Norvegijos aliuminio ir energetikos bendrovės „Hydro“ dukterinės įmonės „Hydro Extrusions“, esančios Vetlandoje, Švedijoje, darbuotojų nusprendė sustabdyti darbus, solidarizuodamiesi su streikuojančiais profsąjungos nariais. Tokie veiksmai gali turėti didžiulės įtakos „Tesla“ gamyklos Vokietijoje veiklai, kur norvegų bendrovė tiekia aliuminio profilius.

Verta paminėti ir tai, jog šis atvejis yra pirmasis, kuomet vienas iš „Tesla“ tiekėjų Švedijoje nusprendė palaikyti darbuotojų iniciatyvą. Situacijos nelengvina ir tai, jog „Hydro Extrusions“ vadovybė šiame ginče ir nedalyvauja, o darbuotojai prisijungti prie streiko nusprendė savo iniciatyva.

Pagrindinė šių nesutarimų priežastis – „Tesla“ atsisakymas pasirašyti kolektyvinę sutartį su „IF Metall“, nepaisant to, kad ji Švedijoje veikia dar nuo 2013 metų. JAV bendrovės atstovų teigimu, kompanija laikosi visų Švedijos darbo rinkos taisyklių, tačiau neketina pasirašyti kolektyvinės darbo sutarties, kadangi šioje šalyje nėra gamyklos, kurioje būtų gaminami elektromobiliai.

Švedijos darbo modelis labai priklauso nuo profsąjungų - maždaug 90 proc. darbuotojų yra profsąjungų nariai, kurie naudojasi numatyto darbo užmokesčio, draudimo, pensijų ir darbuotojų apsaugos privalumais. Vienas iš „IF Metall“ atstovų derybose pabrėžė šios kovos svarbą. Tiesa, „Hydro Extrusions“ generalinis direktorius Jonas Bjuhras išreiškė ir susirūpinimą.

Aliuminio profilius „Tesla“ elektromobiliams gaminančios bendrovės direktorius pripažino, jog tokia kova gali turėti ilgalaikių pasekmių pačiai bendrovei, o taip pat ir darbuotojams. J.Bjuhro teigimu, „Tesla“ gali greitai surasti alternatyvių tiekėjų, kas sukeltų didžiulį pavojų Švedijoje sukurtoms darbo vietoms.

„Tesla“ vadovas Elonas Muskas Švedijoje vykstančius įvykius pavadino „beprotiškais“. Tai, kas prasidėjo nuo 130 mechanikų, priklausančių profsąjungai „IF Metall“, streiko, dabar išsiplėtė į platesnį judėjimą, apimantį dokininkus, automobilių pardavėjus ir net pašto darbuotojus, kurie atsisako dirbti su bet kuo, kas susiję su JAV elektromobilių gamintoju, kol bendrovė nepasirašys kolektyvinės sutarties.

3 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Ne lyberalas

Niekada nebuvau profsajungoje, bet kai kafa ji rimtai padeda darbuotojams. Sumoje manau, kad tai apie 5% visu atveju...

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas