Tokių skaičių Lietuvoje dar nebuvo: lietuviai vis dažniau renkasi elektrinius automobilius, naujausi skaičiai rodo užfiksuotą rekordą

Pranešimas spaudai

2023-06-19, 20:37

1 komentaras

Per 2023 m. gegužės mėnesį įregistruotas rekordinis M1 kategorijos grynųjų elektromobilių skaičius – 453, iš jų 219 nauji ir 234 naudoti elektromobiliai.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Tokių skaičių Lietuvoje dar nebuvo: lietuviai vis dažniau renkasi elektrinius automobilius, naujausi skaičiai rodo užfiksuotą rekordą

Tai naujas rekordas, palyginti su buvusiu aukščiausiu 2021 m. gruodžio pasiekimu, kai per vieną mėnesį buvo įregistruota 440 elektromobilių, iš kurių 284 nauji ir 156 naudoti, pranešė Lietuvos energetikos agentūra.

Gegužę įregistruoti M1 kategorijos (lengvieji) elektromobiliai sudarė 2,86 proc. visų transporto priemonių: nauji elektromobiliai užėmė 8,18 proc. parduotų naujų transporto priemonių rinkos, naudoti – 1,78 proc. naudotų transporto priemonių rinkos.

N1 kategorijos (lengvieji krovininiai) elektromobilių skaičius Lietuvoje vis dar auga lėtai: per gegužės mėnesį buvo įregistruoti 9 šios kategorijos elektromobiliai, iš viso gegužę registre buvo 266 lengvieji krovininiai elektromobiliai.

2023 m. birželio 1 d. Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre iš viso buvo įregistruota 9109 M1 ir N1 kategorijos grynieji elektromobiliai.

Norint padidinti AEI ir alternatyviųjų degalų dalį transporto sektoriuje bei siekiant sumažinti šio sektoriaus naftos produktų vartojimą ir daromą neigiamą poveikį aplinkai, numatoma imtis skatinimo priemonių ir įpareigojimų, kurie yra nustatyti Alternatyviųjų degalų įstatyme ir kituose teisės aktuose.

Nacionalinės ir vietinės institucijos plėtoja naujas strategijas, kurios padės pereiti prie ekologiškesnių ir darnesnių transporto sistemų naudojimo.

Vienas iš Lietuvos Respublikos nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 metams (toliau – NEKS planas) uždavinių yra didinti atsinaujinančių ir alternatyviųjų degalų vartojimą transporto sektoriuje bei skatinti darnų įvairiarūšį judumą.

Šiuo metu transporto sektorius atsilieka labiausiai, siekiant, kad atsinaujinančių energijos išteklių dalis transporto sektoriuje 2030 m. sudarytų 15 procentų.

1 komentarų

Nesvarbu

Renkasi del to, kad valstybe vercia per prievarta juos rinktis!!!! Apgailetina!!!! Kur pasirinkimo laisve? Kur ta laisva Lietuva? Tuojau isvis paprasti zmones nieko negales rinktis, tures imti tai ka bruka vyriausybe, slykstu!!!!

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas