Ženevos automobilių parodoje paaiškėjo ir „Europos metų automobilio“ rezultatai: akivaizdus elektrifikuotų pavarų dominavimas

Pranešimas spaudai

2024-03-09, 07:30

2 komentarai (-ų)

Praūžusioje tradicinėje tarptautinėje Ženevos automobilių parodoje paaiškėjo ir „Europos metų automobilio“ (angl. European Car of the Year) konkurso rezultatai.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Ženevos automobilių parodoje paaiškėjo ir „Europos metų automobilio“ rezultatai: akivaizdus elektrifikuotų pavarų dominavimas

2024 metų rinkimų finale varžėsi toks geriausiųjų septynetukas: „Kia EV9“, 5 serijos BMW, „BYD Seal“, „Peugeot e-3008/3008, „Toyota CH-R“, „Volvo EX30“ ir daugiausiai 58 komisijos narių iš 22 valstybių balų surinkęs „Renault Scenic“.

Įdomu tai, kad keturi finalo dalyviai – tarp jų ir nugalėtojas – buvo grynieji elektromobiliai, o likę trys turėjo elektrines arba iš tinklo įkraunamas hibridines versijas, arba abi.

Vos debiutavusio „Kia EV9“ šuolis tarp geriausiųjų tapo dar vienu Pietų Korėjos gamintojo įsipareigojimo kurti technologinių naujovių, pažangaus dizaino ir tvaraus mobilumo sprendimus apdovanojimu. Septynviečių elektra varomų modelių segmente korėjiečių atstovas buvo įvertintas geriausiai, o tai pabrėžia jo išskirtines savybes ir našumą.

Gamintojui tai dar vienas lyderystės sparčiai besivystančioje elektromobilių rinkoje patvirtinimas po to, kai 2022 metais „Kia EV6“ modelis laimėjo pirmąją vietą.

Antras finalas po dvejų metų petraukos

Tiek 2022 metais titulą iškovojęs „Kia EV6“, tiek šiemet į finalą patekęs EV9 elektromobiliai sukurti ant tos pačios būtent šiam pavaros tipui skirtos platformos. Jau pasiteisinęs pažangiausių technologijų ir įsipareigojimo siekti tvarumo derinys ir ne mažiau dešimties interjere pritaikytų tvarių elementų koncepcija dideliam, šeimoms skirtam, elektromobiliui EV9 leidžia nubrėžti naujas ribas.

Gamintojo globali modulinė elektromobilių platforma (E-GMP) užtikrina milžinišką galimybių potencialą ir pasižymi specialia automobilio architektūra, kuri leidžia aukštą našumą suderinti su didele salono erdve. Ši platforma leidžia EV9 viena įkrova nuvažiuot iki 563 km, o 800 V įtampos itin greito įkrovimo galimybės užtikrina spartų energijos atstatymą. Pavyzdžiui, vos 15 minučių įkrovimo sesija spartaus įkrovimo stotelėje leis sukaupti pakankamai energijos papildomiems 249 km nuvažiuoti.

Tai jau antrasis „Kia“ elektromobilių gamos modelis, kuris sukurtas pritaikant bendrovės dizaino filosofiją „Priešingybės suvienija“. Ši koncepcija įkvėpimo semiasi iš harmoningo gamtos ir žmogaus kontrastų sambūvio. Filosofiją atspindi išskirtiniai EV9 dizaino elementai, kurie sukuria konkurencingoje automobilių rinkoje išsiskiriantį vaizdinį identitetą.

Pietų Korėjos gamintojo EV modelių serija nuosekliai plečia pripažinimų sąrašą. EV9 jau buvo paskelbtas geriausiu 2024 metų elektromobiliu populiarios platformos „MotorWeek“ skaitytojų ir žiūrovų „Drivers’ Choice Awards“ rinkimuose, be to, laimėjo geriausio elektrinio septynviečio nominaciją Didžiosios Britanijos portalo „What Car?“ 2024 metų automobilio konkurse, o kultinio portalo TopGear.com autorių vertinimu, tapo geriausiu 2023 metų šeimos automobiliu.

EV9 modelis gamintojui yra itin svarbus žingsnis palaipsniui tampant tvarių mobilumo sprendimų tiekėju. Jis atspindi drąsią naujos elektrifikacijos eros bendrovės viziją.

2 komentarų

Nuomonė

Manau, netrukus ta kvaila elektromobilių mada praeis. Pasaulis didelis ir ne visur jie reikalingi.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas