Išmaniosios praėjimo kontrolės sistemos – galimybė daugelį funkcijų valdyti vienoje platformoje

Pranešimas spaudai

2023-02-20, 10:40

0 komentarų

Išmaniosios sistemos pastatuose tampa mūsų kasdienybe: nuo spynų be raktų, automobilių numerių nuskaitymo, iki pastatų administravimo sistemų. Iššūkis – suvaldyti skirtingas sistemas ir jas optimizuoti sujungiant į vieną.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Išmaniosios praėjimo kontrolės sistemos – galimybė daugelį funkcijų valdyti vienoje platformoje

Modernūs verslo centrai, apgyvendinimo paslaugų sektorius, bendradarbystės („coworking“), bendrabūvio („coliving“) erdvės sukūrė išmanių sistemų poreikį ir padėjo joms įsitvirtinti. Taip mechaninius raktus pakeitė kortelės, o jas keičia mobilieji telefonai, į kuriuos raktai tiesiog atsiunčiami. Rinka žengė dar toliau: išmaniosios sistemos kontroliuoja ne tik įėjimą į pastatą, bet ir judėjimą jame. Jos naudojamos baldams ir daiktadėžėms rakinti. Automobilių įvažiavimą į aikšteles kontroliuoja numerių nuskaitymo sistema. Tačiau plečiantis išmaniųjų sistemų panaudojimo sritims, iškilo problema: kuo daugiau atskirai valdomų sistemų, tuo daugiau nepatogumų.

„Todėl išmaniųjų sistemų kūrėjai koncentruojasi ne tiek į naujovių kūrimą, kiek į paieškas, kaip kuo daugiau skirtingų sistemų sujungti į vieną, kad programinė įranga galėtų valdyti kuo daugiau skirtingų įrenginių. Galimybė vienoje sistemoje turėti visas būtinas funkcijas – patraukli naudotojui ir patogesnė administratoriui. Tad ir naudotis, ir administruoti vieną sistemą ir funkcionaliau, ir efektyviau“, – aiškina naujas išmaniųjų sistemų rinkos tendencijas Tadas Čepulis, įmonės „Stentron“ vadovas.

Verslas ir bendradarbystės erdvės. Sistema lengvai transformuojama pagal poreikius

Moderniuose naujos kartos verslo centruose išmaniosios sistemos kontroliuoja ne tik įėjimą ar automobilio įvažiavimą į stovėjimo aikštelę. Daugelis tokių biurų pastatų yra daugiafunkciai, juose veikia bendradarbystės („coworking“) erdvės, kurios keičia ir darbo juose taisykles.

Minėtose erdvėse nuolat keičiasi žmonės. Todėl suvaldyti srautą, naudojant tradicines įėjimo kontrolės sistemas, praktiškai neįmanoma. Dar sudėtingesnė užduotis, kai žmonės tokiose patalpose juda iš vienos vietos į kitą, tad atsiranda poreikis turėti ir vadinamąsias asmendėžes. Bendradarbystės erdvėse sukurtos ir greitai transformuojamos erdvės. Todėl tokiuose pastatuose naudojamos išmaniosios kontrolės sistemos. Deja, neretai naudojamos net kelios atskiros sistemos.

„Mes siūlome naudingą sprendimą: įėjimo kontrolę, įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikšteles kontrolę, galimybę įeiti į priskirtus kabinetus ir naudotis asmendėžėmis apjungti į vieną sistemą, kurioje būtų priskirtos visos konkrečiam asmeniui leistos funkcijos“, – sako T.Čepulis. Tokiu būdu galima greitai suteikti arba uždrausti prieigas, toje pat platformoje valdyti kelias erdves, taip didinat administravimo veiklos efektyvumą. „Salto“ sistemos, gebančios sujungti į vieną sistemą daugelį funkcijų, gali būti integruojamos ir su trečiųjų šalių programomis, kaip, pvz., lanksti darbo vietų kontrolė gali būti derinama su turto apsaugos sistemomis.

Visoms šioms funkcijoms gali būti įrengti įvairūs užraktų tipai: tiek standartinės laidinės, tiek belaidės įėjimo kontrolės sistemos arba kombinuojami abu užraktų tipai. Transformuojamoms erdvėms siūloma belaidė įėjimo kontrolės sistema, kuri yra pritaikoma pagal konkrečius poreikius, o perimetru gali būti įrengiama tradicinė laidinė kontrolės sistema. Tačiau abi sistemos bus valdomos kaip viena.

Paprastas gyvenimas 24/7 režimu

Bendros gyvenimo („coliving“) erdvės pastatų valdytojams kelia iššūkių. Iš vienos pusės turi būti kuriamos sąlygos bendruomeniškumui skleistis, o iš kitos – būtina pasirūpinti asmenų ir erdvių saugumu. Tokiose erdvėse didelė gyventojų kaita, tad kyla problemų dėl jų įleidimo į pastatą bei bendro naudojimo patalpas (sporto salė, skalbykla ar dviračių saugykla). Elektroninė įėjimo kontrolės sistema leidžia visą šį ūkį valdyti paprastai: gyventojai duris rakina mobiliaisiais telefonais, tad į patalpas, kuriomis jiems suteikta teisė naudotis, gali patekti bet kokiu paros metu. Tačiau tokia moderni bendro gyvenimo galimybė atsiras tik tuomet, kai visos sistemos bus sujungtos į vieną.

„Tad tokių erdvių gyventojai gali laisvai ateiti ir išeiti, gauti skaitmeninius raktus arba jų atsisakyti, naudodami savo išmanųjį telefoną. Pastato administratoriai gali lanksčiai kontroliuoti prieigą 24/7 režimu – be rizikos ir išlaidų, susijusių su pamestais raktais ir ištisą parą dirbančiais darbuotojais“, – sako T.Čepulis, akcentuodamas skirtingų pastato valdymo sistemų veikimo kartu pranašumus.

Sveikatos priežiūros įstaigos: klausimas „ar reikia“ – vakarykštė diena

Sveikatos priežiūros įstaigos kelia išskirtinių prieigos problemų dėl nuolat besikeičiančių lankytojų, skirtingos paskirties erdvių, kurias reikia griežtai kontroliuoti, saugant tiek pacientus, tiek darbuotojus. Operacinės, apžiūrų kabinetai, vaistinės, laboratorijos, archyvai ir kitos patalpos turi skirtingus saugumo ir prieinamumo poreikius.

Kontroliuoti reikia ne tik duris, bet ir patekimą į spinteles, prie specialios medicininės įrangos. „Salto“ išmanieji sprendimai leidžia darbuotojams apsieiti be raktų, o administratoriams – galimybę nedelsiant keisti nustatymus, kur ir kas gali patekti.

„Salto“ sprendimai sklandžiai integruojami su esamomis sistemomis: vaizdo stebėjimo ir apsaugos infrastruktūros, personalo valdymo ir apsaugos sistemomis, – užtikrinant centralizuotą valdymą vienoje platformoje.

„Išmaniosios sistemos valdomos realiu laiku, tad pagal poreikį galima keisti prieigą – kas, ką, kada ir kur gali pasiekti, – sako T. Čepulis. – Tad galima kalbėti tik apie tai, kokios sistemos gali būti, kaip jos turi veikti, o ne diskutuoti, ar jų iš viso reikia.“

Kokią naudą gauna verslas?

Išmaniosios judėjimo kontrolės sistemos suteikė NT savininkams ir valdytojams naujų būdų apsaugoti darbuotojus, svečius, valdyti personalą ir apsaugoti turtą. Procesų automatizavimas leidžia optimizuoti verslą, turėti mažiau personalo, bet suteikti patogesnių paslaugų.

Daiktų internetas su prijungtais įrenginiais, jutikliais ir debesies tinklo programomis mažina energijos suvartojimą ir kuria šiuolaikinį tvarų gyvenimą.

„Globalus pasaulis teikia daug galimybių, o mūsų tikslas – pasiekti tokį integracijos lygį, kad visos išmanios pastatų ir verslo valdymo sistemos „susikalbėtų“ tarpusavyje, kad jas galima būtų sutraukti į vieną patogiai valdomą ir sąnaudas mažinančią sistemą. „Salto“ dalyvauja šiame procese, todėl jau dabar galime pasiūlyti daugelį integruotų sprendimų verslui“, – sako T.Čepulis, įmonės „Stentron“ vadovas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas