Pernai „Bitė Lietuva“ pajamas augino iki 321 mln. eurų, rekordiškai investavo į 5G ir paslaugų kokybę

Pranešimas spaudai

2024-06-19, 07:15

0 komentarų

Skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ pajamos 2023 m. siekė 321 mln. eurų ir per metus išaugo 25 mln. eurų arba 8 proc., bendrovė uždirbo 55,9 mln. eurų grynojo pelno.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Pernai „Bitė Lietuva“ pajamas augino iki 321 mln. eurų, rekordiškai investavo į 5G ir paslaugų kokybę

Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) pernai stiebėsi 11,6%. Gerus rezultatus daugiausia lėmė augę namų interneto paslaugų bei mokamos televizijos „Go3“ pardavimai ir didėjantis mobiliojo ryšio duomenų vartojimas.

„Bitės“ 5G – 2 milijonams visoje Lietuvoje

„Nepaisant sudėtingos makroekonominės ir geopolitinės aplinkos, „Bitė“ pernai nuosekliai augo. Augimas, už kurį esame dėkingi savo klientams ir darbuotojams, apėmė visas pagrindines mūsų veiklos sritis – mobiliojo ryšio, interneto, mokamos televizijos „Go3” bei IT sprendimų verslui segmentus“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Pernai „Bitės“ klientams pristatyti ir palankiai įvertinti nauji produktai – kokybiškas 5G namų internetas, „Interneto apsauga+“, sąskaitos draudimas, įrenginių nuoma, „Go3“ turinio papildymas „HBO“ paketu – taip pat prisidėjo prie gerų finansinių rezultatų.

„Bitės“ rezultatams neigiamos įtakos turėjo pernai ženkliai išaugę kaštai: veiklos sąnaudos pernai išaugo beveik dešimtadaliu – iki 254 mln. eurų. 2023 m. augo ir kitos bendrovės sąnaudos, kurias lėmė keliami atlyginimai, didesnės investicijos į naujos kartos 5G ryšį bei kitas technologijas, įvairias paslaugas ir paslaugų kokybę.

Vadovas pasakoja, kad ypač greitu „Bitės“ 5G internetu šiandien jau gali naudotis 2 mln. žmonių visoje Lietuvoje.

Didino investicijas į žmones

Gryninant veiklas 2023 m. nuo „Bitė Lietuva“ buvo atskirtos bendrovės ir sukurtos telekomunikacijų bei medijų verslų valdymo bendrovės, holdingai. Dėl šio pokyčio formaliai sumažėjo ir „Bitė Lietuva“ darbuotojų skaičius – 2023 m. pabaigoje bendrovėje dirbo 793 darbuotojai, palyginimui 2022 m. bendrovėje dirbo 949 darbuotojai.

„2023 m. buvo ir svarbių pasiekimų metai: pastatėme net 455 naujutėlaites 5G ryšių stotis naujos kartos ryšį pasiūlydami 60 proc. visos Lietuvos gyventojų. Pirmieji istorijoje pasiekėme Lietuvos 5G greičio rekordą bei prie kokybiško „Bitės“ ryšio prijungėme net 1 milijoną daiktų interneto (IoT) įrenginių. Taip įtvirtinome lyderystę jau nebe Lietuvoje, bet visame regione“, – vardija „Bitės“ vadovas.

Taip pat „Bitė“ klientams pernai nemokamai įjungė net dvi šiuolaikines skambučių technologijas – „VoWiFi“ ir „VoLTE“. Tai leido reikšmingai pagerinti ryšio pasiekiamumą ir balso paslaugų kokybę.

Pernai „Bitė“ nuosekliai investavo ir į savo darbuotojus. Į darbuotojų gerovę skaitmeninių paslaugų bendrovė pernai investavo daugiau kaip 3,3 mln. eurų. Į privačius darbuotojų pensijų fondus, kuriais šie galės laisvai naudotis sulaukę pensinio amžiaus, vien pernai „Bitė“ pervedė daugiau kaip 415 tūkst. eurų. Į savo žmonių mokymus, komandos formavimo, bendrus bendrovės renginius, šventes, papildomas atostogų dienas bendrovė investavo beveik 1,2 mln. eurų. Biurų atnaujinimui bendrovė skyrė mažesnę sumą – kiek daugiau nei 360 tūkst. eurų.

G. Butėnas pasakoja, jog „Pernai „Bitėje“ pradėjome įgyvendinti naują ilgalaikę socialinės atsakomybės strategiją „Supergalios jungia“. Ja siekiame padėti žmonėms turintiems kokią nors negalią, atkreipiant dėmesį visai ne į jų silpnąsias, bet stipriąsias puses. Pradėjome net kelias programas, kuriomis skatiname žmonių su negalia įtraukimą, kurti vertę bei ryšį su mūsų darbuotojais ir visuomene.“

„Bitė Lietuva“, kartu su įmonių grupės žiniasklaidos bendrove, šiemet tapo Lietuvos paralimpinio komiteto mecenatais ir organizacijai įsipareigojo per ketverius metus skirti 1 mln. eurų.

Išlaiko optimizmą ir 2024 metams

„Išlaikyti augimą „Bitė“ planuoja ir šiemet, nors ir įžvelgiame nemažai iššūkių. Turime lūkesčių augti, pirmiausia todėl, jog ir šiemet ketiname auginti klientų skaičių, taip pat ir toliau didinti įvairių paslaugų pardavimus. Taip pat tikimės, kad „Bitės“ augimo varikliai bus „Go3“, daiktų internetas, IT sprendimai verslui bei kokybiškas 5G namų ir biuro internetas. „Bitės“ 5G savo kokybe jau nebenusileidžia laidinio interneto technologijoms, tad augantis skaičius žmonių, kurie naudojasi 5G namuose ir biure turėtų leisti mums auginti ir pajamas“, – ateities vaizdą brėžia skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ vadovas.

„Bitė“ ir toliau aktyviai investuos į plėtrą, o didžioji investicijų dalis 2024 m. bus skirta sparčiam naujos kartos 5G tinklo diegimui. Bendrovė ir toliau tęs anksčiau pradėtą kokybės programą „BITĖ | Naujos kartos tinklas 2025”. Per kelerius metus į naujos kartos 5G tinklo statybas bei turimų tinklų modernizavimą investuojami rekordiniai 100 mln. eurų. Investicijas, planuojame, pajus kiekvienas klientas, nes apčiuopiamai augs kasdien jų naudojamų paslaugų kokybė.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas