„Sodra“ turi fantastiškų naujienų kai kuriems lietuviams: šį mėnesį jus pasieks didesnės išmokos, sužinokite, kas keičiasi

Jau sausį „Sodra“ išmokėjo padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Vasarį didesnės išmokos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus bei žmones, gaunančius šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijas, pirmojo ir antrojo laipsnio valstybines pensijas.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Sodra“ turi fantastiškų naujienų kai kuriems lietuviams: šį mėnesį jus pasieks didesnės išmokos, sužinokite, kas keičiasi

Gavėjai, gaunantys mažų pensijų priemokas, taip pat sulauks pasikeitusių išmokų. Priklausomai nuo gyvenamosios vietos ir pasirinkto mokėjimo būdo, pensijos pradedamos mokėti vasario 8 d. ir pasieks visus gavėjus iki vasario 26 d.

Kas gaus padidintas pensijas vasarį

Nuo vasario didesnės sumos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus, taip pat šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijų, pirmojo ir antrojo laipsnio valstybinių pensijų gavėjus.

Visos šios pensijos mokamos už praėjusį, o ne už einamąjį mėnesį, todėl sausį jų gavėjai gavo išmokas už gruodį ir dar nepajuto padidėjimo.

Tuo metu jau nuo sausio mokamos indeksuotos senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir kitos socialinio draudimo pensijos. Pensijos didinamos kasmet, priklausomai nuo ekonomikos rodiklių, darbo užmokesčio fondo ir kitų veiksnių. „Sodra“ jau metų pradžioje perskaičiavo visas pensijas pagal naujus indeksavimo koeficientus. Kiekvienam gavėjui padidėjimas yra individualus – priklauso nuo sukaupto darbo stažo ir per visą gyvenimą sumokėtų socialinio draudimo įmokų.

Jei pensija mažesnė nei minimalių vartojimo poreikių dydis – mokama priemoka

Socialinio draudimo pensijų gavėjams, gaunantiems pačias mažiausias pensijas, mokamos pensijų priemokos. Jei žmogus turi būtinąjį stažą, visų jo gaunamų pensijų suma negali būti mažesnė nei minimalių vartojimo poreikių dydis. 2023 metais jis siekė 354 eurus, o 2024 metais padidėjo iki 446 eurų.

Taigi, jei žmogui apskaičiuota pensija yra mažesnė nei 446 eurai ir jis turi įgijęs būtinąjį stažą, jis gaus pensijos priemoką, kad visų gaunamų pensijų suma būtų ne mažesnė nei 446 eurai. Jei būtinojo stažo žmogus nesukaupė, primokama mažiau. Tuomet priemokos dydis priklauso nuo turimo ir būtinojo stažo santykio.

Po pensijų indeksavimo kai kurie gyventojai gali gauti mažesnę priemoką arba jos nebegauti, jei perskaičiuota pensija didesnė nei 446 eurai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pensijos mokamos už einamąjį mėnesį, o priemokos – už praėjusį.

Žmonėms su negalia senatvės pensijos papildomai padidės nuo liepos

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo pensijų skaičiavimo pokyčiai senatvės pensijų gavėjams, turintiems negalią. Pagal juos, sunkiausią negalią turintys senjorai galės gauti didesnes socialinio draudimo senatvės pensijas asmenims su negalia, jeigu jiems bus nustatytas 70–100 proc. netektas dalyvumas.

Nuo sausio žmonėms, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, gali būti nustatomas dalyvumo lygis. Jeigu Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra žmogui, kuris gauna senatvės pensiją, nustatys sunkią negalią (70-100 proc. netekto dalyvumo), jam bus pradėta mokėti senatvės pensija asmeniui su negalia.

Kuo didesnis netektas dalyvumas nustatomas, tuo didesnę senatvės pensiją žmogus gaus.

Dėl didesnių pensijų mokėjimo nereikia kreiptis į „Sodrą“. Jos bus perskaičiuotos be asmens prašymo, remiantis Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros perduotais duomenimis.

Padidintos pensijos bus išmokėtos ne vėliau kaip iki šių metų liepos pabaigos. Kartu bus išmokėta nuo dalyvumo lygio nustatymo datos (po šių metų sausio 1 d.) susidariusi nepriemoka.

Pavyzdžiui, negalią turinčiam pensininkui dalyvumo lygis bus nustatytas šių metų vasarį. Liepą jis gaus priklausomai nuo jo dalyvumo lygio padidintą senatvės pensiją, kartu su nepriemoka už 5 mėnesius (nuo vasario iki birželio).

Dirbančių pensininkų pensijos didės pavasarį

Kai žmogus sulaukęs pensinio amžiaus toliau dirba ir moka pensijų socialinio draudimo įmokas, jo stažas ir apskaitos vienetų skaičius kiekvienais metais padidėja. Dėl to daugeliu atvejų didėja ir senatvės pensija, arba netekto darbingumo pensija.

Kiekvienais metais dirbantys pensininkai sulaukia pensijų atnaujinimo – jų gaunamos pensijos perskaičiuojamos, įvertinus papildomai įgytą stažą ir taškus. Taip pat atnaujinamos ir dirbusiųjų neįgaliųjų netekto darbingumo pensijos.

Dirbantys pensininkai gaus naujo dydžio pensijas nuo kovo. Pensijos bus atnaujintos atsižvelgiant į praeitais metais papildomai įgytą stažą ir apskaitos vienetų skaičių.

Kadangi pensijos perskaičiuojamos nuo sausio, pradėjus mokėti atnaujintą pensiją nuo kovo, bus sumokėta taip pat nepriemoka už pirmuosius du šių metų mėnesius.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

5 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Vida

Man57m. Turiu invaliduma 45% ,ar bus pakeltas invalidumas,nes nebėra sveikatos išėjau iš darbo esu darbo biržoje registruota nuo 2024.01.31. Ar būtu galima išeiti į prieš ankstine pencija nuo kada?

Irena

As turiu invalidumas o nieko negaunu nei€ vaistų perku savo visa kaina daug stuburas išlindęs kiek reikia tepalų visi brangūs leidžiami nuo 1989 m išėjusi turėjau 2 grupe ko toliau to blogiau visiems vienodai
Kaip nori taip gyvenk?
860616167 kam nereikia tam
Prideda ?

Edmundas

Man atrodo priemoka jau turėtu mokėti jau nuo 55%neįgalumo, tokiu neigaluma turintys pensininkai gauna mazas pensijas ,o ir sveikata nepagerėjo ,o eina vis blogin tai ir pinigėliu reik jiem išleisti daugiau, o dasidirbt ir jau neina ,nes ner pagal tokia sveikata darbu. nėra ir sveikatos,...

Juozapas PARNIAUSKAS

Tik jūs mokate parašyti, o realiai nieko ne duodate, esu 35%neigalusis ir turiu 35 metų stažą, o pensiją su vienišo sudėjus tik 436€ o jūs sakote turi būti ne mažesnė kaip 446€ tai kur teisybė

Aušra

Jeigu neįgalumas 80 %nuo vaikystės, 20 procentų tik darbinga. Kokia turi būti šalpos pensija?

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas