Dar vienas kirtis nelegalioms filmų svetainėms: galingą smūgį sudavė ir „Google“, apribojo prieigą net ir prie programėlių

Pranešimas spaudai

2023-03-02, 10:30

2 komentarai (-ų)

2023 m. vasario mėn. „Google“ atstovai informavo, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) nurodyti URL su IP (angl. Internet Protocol) adresai, kuriais pasiekiamas neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys, yra pašalinti iš „Google“ paieškos sistemos.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Dar vienas kirtis nelegalioms filmų svetainėms: galingą smūgį sudavė ir „Google“, apribojo prieigą net ir prie programėlių

LRTK, gavusi teismo leidimą, kreipėsi į „Google“ paieškos sistemos administratorius su prašymu pašalinti 13 tokių URL su IP adresais. Vartotojai, bandantys ieškoti neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio pagal raktinius žodžius, „Google“ paieškos rezultatuose jo neras.

Pažymėtina, kad minėtų 13 interneto svetainių domenų vardai LRTK nurodymu buvo pašalinti iš „Google“ paieškos sistemos anksčiau, tačiau šių svetainių administratoriai, bandydami išvengti jiems taikomų ribojimų, sudarė galimybes vartotojams prisijungti prie interneto svetainių naudojant tik IP adresus be domenų vardų.

LRTK patirtis rodo, kad interneto svetainių domenų vardų ir dabar jau pradėtas IP adresų šalinimas iš „Google“ paieškos sistemos yra itin veiksminga priemonė užkardant prieigą prie neteisėtai viešai paskelbto autorių teisių saugomo turinio.

Be to, „Google“ informavo, kad po LRTK kreipimosi, iš „Google Play“ programėlių (angl. Apps) parduotuvės buvo pašalintos šešios programėlės, kurios pažeidė Lietuvos ir ES teisės aktus bei „Play“ kūrėjų platinimo sutarties ir „Google Play“ kūrėjų programų politiką. Tarp tokių programėlių - ir viena populiariausių „Lime HD TV“ programėlė. Taip pat „Google“ informavo, kad dar aštuoniose programėlės buvo pašalintas turinys, dėl kurio gautas skundas iš LRTK.

LRTK planuoja ir toliau bendradarbiauti su „Google“, siekdama kovoti su neteisėto turinio platinimu, kuris yra pasiekiamas per „Google Play“ programėles.

2 komentarų

Di

Ha ha ha , niekines pastangos , eini per kita paieskos sistema ir randi ko reikia , pavyzdziui per guglo konkurenta Jandeks ...

valdžia grybas

Lietuvos gyventojai nenustos piratavuoti, piratavimas niekur nedings, ypač Lietuvoj.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas