Daugiau kaip 100 klasių iš visos Lietuvos mokyklų išbandė jėgas pirmajame dezinformacijos raštingumo egzamine

Pranešimas spaudai

2024-05-03, 16:34

0 komentarų

Šiandien įvyko pirmasis moksleiviams skirtas Vyriausybės kanceliarijos su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ organizuotas dezinformacijos raštingumo egzaminas, kuriame dalyvavo beveik 2000 mokinių iš 33 Lietuvos miestų ir miestelių.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Daugiau kaip 100 klasių iš visos Lietuvos mokyklų išbandė jėgas pirmajame dezinformacijos raštingumo egzamine

Per artimiausią savaitę bus suskaičiuoti rezultatai ir paaiškės, kas egzaminą išlaikė aukščiausiais balais: geriausiai egzaminą išlaikiusi klasė bus apdovanota Vyriausybės kanceliarijoje.

„Agresyvūs režimai pirmiausia siekia paveikti mūsų tikėjimą demokratija, laisve ir vakarietiškomis vertybėmis. Kova su prieš demokratiją nukreiptais naratyvais ir dezinformacija bus sėkminga tik tuomet, jei joje dalyvaus ne tik institucijos, ar nevyriausybinės organizacijos, bet kiekvienas pilietis kritiškai vertins informaciją ir supras dezinformacijos žalą demokratijai. Šis egzaminas ne tiek žinių patikrinimas, kiek galimybė sužinoti ir suprasti daugiau apie šiuos iššūkius. Tad džiaugiuosi, kad jauni žmonės plečia savo akiratį, didina atsparumą ir tolimesniame gyvenimo kelyje įsijungs į modernios ir laisvos Lietuvos kūrybą“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

„Rengdami nacionalinį dezinformacijos raštingumo egzaminą mokykloms koncentravomės į jaunimą, kuris didžiąją dalį savo laiko praleidžia skaitmeninėje erdvėje. Tyrimai rodo, kad nors moksleiviai ir studentai jaučiasi esantys užtikrinti dėl savo gebėjimo atpažinti melagingą informaciją, dažnam kyla sunkumų atskirti patikimą pasaulinį naujienų portalą nuo Rusijos propagandos šaltinio. Be to, atsirandant vis pažangesnėms dirbtinio intelekto technologijoms, turime nuolatos kelti medijų raštingumo lygį“, – pasakoja „Debunk.org“ vadovas Viktoras Daukšas.

Egzamine dalyvavo 107 iš anksto užsiregistravusių 9–12 klasių moksleiviai iš 61 šalies mokyklos. Prieš egzaminą moksleiviai su dezinformacijos analizės meistrais paskaitoje diskutavo apie dezinformaciją, dirbtinį intelektą ir socialinių tinklų algoritmus.

Primename, kad savo žinias dezinformacijos srityje gali pasitikrinti visi norintieji: kviečiame išbandyti „Debunk.org“ sukurtą skaitmeninį, nemokamą kursą „InfoSkydas“, kuris skirtas išmokti atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas