Europoje stojama į kovą su vartotojų klaidinimu: patvirtino savo poziciją dėl naujų taisyklių, kurios padėtų išvengti dažnos problemos

Visai neseniai, EP nariai patvirtino savo poziciją dėl ES taisyklių, kurios padėtų išvengti vartotojų klaidinimo ir nustatytų teiginių apie produkcijos ekologines savybes pagrindimo sąlygas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Europoje stojama į kovą su vartotojų klaidinimu: patvirtino savo poziciją dėl naujų taisyklių, kurios padėtų išvengti dažnos problemos

ES neseniai jau priėmė taisykles, kurios uždraudė klaidinti vartotojus apie ekologiškas produktų savybes. Neseniai priimtame taisyklių projekte nustatomi įrodymų dėl produktų ekologiškumo, pavyzdžiui, „tausojantis aplinką“, „biologiškai skaidus“ ar „reikalaujantis mažiau vandens“, pateikimo reikalavimai ir terminai.

ES valstybės turėtų paskirti instituciją, kuri bus atsakinga už leidimų naudoti šiuos teiginius išdavimą. EP nariai siūlo nustatyti 30 dienų terminą teiginiams patikrinti.

Europarlamentarai siūlo toliau drausti naudoti ekologiškumo teiginius apie tai, kad produktas turi neutralų, sumažintą arba teigiamą poveikį aplinkai ir kurie grindžiami anglies dioksido kreditų naudojimu. Išimtis būtų taikoma tiems teiginiams, kurie skirti likutiniam išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui atspindėti.

Siekiant išvengti neproporcingos administracinės naštos, naujosios taisyklės nebūtų taikomos labai mažoms įmonėms (turinčioms devynis ar mažiau darbuotojų ir generuojančioms iki dviejų milijonų eurų metinės apyvartos), o mažos ir vidutinės įmonės turėtų papildomus metus pasiruošti taisyklių taikymui. Už taisyklių nesilaikymą būtų taikomos baudos iki 4 proc. nuo įmonės metinės apyvartos arba užkirsta galimybė įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

„Tyrimai rodo, kad daugiau nei pusę teiginių apie produktų ekologiškumą yra neaiškūs, klaidinantys arba nepagrįsti. Negalime kalbėti apie patenkintus vartotojus, jei nemažai ekologiškumo teiginių yra klaidingi. Negalime kalbėti apie vienodas sąlygas mūsų verslininkams, jei kai kurie prekybininkai sukčiauja. Manau, kad šiandien patvirtinome subalansuotas taisykles, kurios suteiks aiškumo mūsų vartotojams ir prekybininkams“, - tikino EP pranešėjas Andrus Ansip.

„Būtina užkirsti kelią vartotojų klaidinimui, o naujosios taisyklės tai padės pasiekti. Užtikrinsime, kad verslas turėtų reikiamas priemones gerbti tvarumą ir moksliškai pagrįsti teiginius apie ekologines produktų savybes“, - pridūrė kitas EP pranešėjas Cyrus Engerer.

ES taisyklių projektui, kuris tapo pirmine Europos Parlamento pozicija, pritarė 467 EP nariai, 65 nepritarė, o 74 susilaikė. Tolesnį taisyklių derinimą su ES Taryba po birželio 9 d. vyksiančių Europos Parlamento rinkimų perims naujai išrinktas Parlamentas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas