Internetas

Galite likti ne tik be feisbuko paskyros, bet ir be pinigų: Lietuvoje plinta itin pavojingas failas, kurio jokiais būdais negalima atidaryti!

Internetiniai sukčiai su kiekvienais metais tampa vis išradingesni, tačiau nevengia ir naudoti senus triukus. Įvairūs pavojai virtualioje erdvėje tyko nuolatos, tačiau tikrai ne visiems pavyksta to išvengti. Dabar lietuviai ir vėl susidūrė su masiniu bandymu apgauti.

Galite likti ne tik be feisbuko paskyros, bet ir be pinigų: Lietuvoje plinta itin pavojingas failas, kurio jokiais būdais negalima atidaryti!

Internetiniai sukčiai su kiekvienais metais tampa vis išradingesni, tačiau nevengia ir naudoti senus triukus. Įvairūs pavojai virtualioje erdvėje tyko nuolatos, tačiau tikrai ne visiems pavyksta to išvengti. Dabar lietuviai ir vėl susidūrė su masiniu bandymu apgauti.

Lietuvoje ir vėl bandoma pasisavinti patiklių žmonių asmeninius duomenis, įskaitant ir prisijungimus į įvairiausias paskyras. Kaip praneša Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC), šalyje plinta kenksmingu programiniu kodu užkrėstas failas, kuris atkeliauja į aukų pašto dėžutes.

Remiantis NKSC pateikiama informacija, aukos gauna elektroninį laišką, kuris turi prisegtą .zip formato archyvą su „3518630.zip“ ar panašiu pavadinimu.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

„Lietuvoje plinta kenksmingu programiniu kodu užkrėstas failas. Žalingas programinis kodas buvo patalpintas į .zip formato archyvą „3518630.zip“ (pavadinimas gali keistis), el. laiško siuntėjas [vilmantasramanauskas@inbox.lt], [a.telmentas@takas.lt] (arba panašus), el. laiško antraštė „FW: Techniniai brėžiniai“ (arba panaši)“, - rašoma NKSC feisbuko paskyroje.

Nesunku nuspėti, jog tokiame faile – piktybinis kodas, kuris pasisavina visus vartotojo slaptažodžius – pradedant socialiniais tinklais ir baigiant daug jautresnėmis paskyromis, pavyzdžiui, bankų prisijungimo duomenimis ir pan.

„Žalingas programinis kodas iš galinio įrenginio (kompiuterio) interneto naršyklių nuskaito visus išsaugotus prisijungimo vardus ir slaptažodžius. Jei atsidarėte ir pasileidote failą, rekomenduojame kuo greičiau identifikuoti galinį įrenginį, atjungti galinį įrenginį nuo tinklo, pašalinti žalingą programinį kodą ir kuo greičiau pakeisti visų paskyrų slaptažodžius“,- perspėja NKSC.

Jeigu jau atidarėte aukščiau minimą archyvą – rekomenduojame nedelsiant atjungti savo kompiuterį nuo interneto ir pasirūpinti, kad piktybinis kodas būtų pašalintas iš jūsų kompiuterio. Taip pat, privalu pasikeisti visų savo turimų paskyrų slaptažodžius.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2023-03-10, 09:32

Rekomenduojame peržiūrėti

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Viktoras

Kiek kartų bandė per fb i tik tok išvilioti pinigų ,nulis gavosi ,visiokiu variantų net dovana iš išpirkti per kurjerių i s tipo Malzijos žiedą už 1000 dol.jau sėdi kurjeris lektuve duo bus Vilniuje,ką sukčius nežino geografijos norit iš Malaizijos atskristi su persedimais pora parų tektų Vilnių pasiekti.taip skubių.darbe susipykau su viena darbuotoja tau reikia vyk i oro uostą ir isspirk,ką moterišką galva netvarkojr žiūriu ,geriau goegrafija išmoko kita kas nupirko ir. Raginama turi pats sumokėti kurjrui,buvo palieku palikimą kad valdžiai netektų i jūsų sąskaitą pervesiiu.atrado durneliu galėjau duoti sąskaitą kuria nesinaudoju , bet užblokavau be dabar latvai siūlo kreditus,,tiesai atsakau mano kapą iškasti turesit kad atgauti 📍 pinigus,kita rūšis atvyk į Portugaliją ar Ispaniją turiu prašmatnius namus galėsi gyventi ...žinau užblokavo sąskaitą ,visi gero gutbai,net lietuvis norėjo parduoti savo mašiną metalo laužas,kam man ji jei vairuoti nemoku ir TT.o jis kiša savo laužą,,parašiau tel nr jo tyla .patikrinti Bloką uzdriaus ramu,tik įsivėlė u pinkles godus žmonės nori greit praturtėti galvoja o pasekmės negalvoja..

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas