Internetinių nusikaltėlių beprotystei – nėra ribų: tokio lygio dezinformacijos dar būsite nematę, rekomenduojama išlikti budriems

Pranešimas spaudai

2023-04-21, 16:50

0 komentarų

Krašto apsaugos ministerija (KAM) įspėja ir ragina neužkibti ant piktavalių kabliuko.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Internetinių nusikaltėlių beprotystei – nėra ribų: tokio lygio dezinformacijos dar būsite nematę, rekomenduojama išlikti budriems

Internetiniai nusikaltėliai, apsimesdami KAM, elektroninėje erdvėje platina tikrovės neatitinkančią informaciją apie tariamą Lietuvos piliečių verbavimą į trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio brigadą (LITPOLUKRBRIG).

Piktavaliai, naudodami specialiai šios dezinformacijos platinimui sukurtą domeną kariuomene[.]com, platina elektroninius laiškus, kuriuose nurodo, kad vykdomas Lietuvos piliečių šaukimas į privalomąją karinę tarnybą ir vėliau jie bus siunčiami kariauti Ukrainoje.

Krašto apsaugos ministerija įspėja, kad šių laiškų turinys neatitinka tikrovės. Lietuvos piliečiai į LITPOLUKRBRIG nėra šaukiami, ši tarptautinė brigada veikia pagal atskirą mandatą.

KAM pabrėžia, kad krašto apsaugos sistemoje naudojami tik kam[.]lt ir mil[.]lt elektroninio pašto domenai, todėl iš bet kokio kito domeno atsiųsti kvietimai tarnauti kariuomenėje nėra validūs. Krašto apsaugos ministerija ragina piliečius tikrinti informaciją oficialiuose KAM ir Lietuvos kariuomenės šaltiniuose: interneto svetainėse www.kam.lt, www.kariuomene.lt ir www.karys.lt, taip pat oficialiose Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės paskyrose platformoje „Facebook“.

Ši dezinformacijos ataka, apsimetant kitu laiško siuntėju (angl. spoofing), yra regioninė. Panašius laiškus piktavaliai savaitės pradžioje platino ir Lenkijoje. Be to, pastaruoju metu dezinformaciją apie LITPOLUKRBRIG planus skleidė ir Rusijos propagandiniai naujienų tinklalapiai.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas