Jau galite paremti savo kandidatą į Prezidentus: prasidėjo parašų rinkimas, sužinokite, kaip lengvai ir greitai paremti norimus kandidatus į Prezidentus

Lukas Snarskis

2024-02-22, 07:15

2 komentarai (-ų)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį startavo pasirašymas už dalį būsimųjų kandidatų Respublikos Prezidento rinkimuose.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Jau galite paremti savo kandidatą į Prezidentus: prasidėjo parašų rinkimas, sužinokite, kaip lengvai ir greitai paremti norimus kandidatus į Prezidentus

Rinkėjai savo parašais jau gali paremti patinkantį kandidatą elektroniniu būdu VRK administruojamame elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt.

Šiuo metu pasirašyti galima už 10 būsimųjų kandidatų, kurie jau pateikė pareiškinius dokumentus VRK: Giedrimą Jeglinską, Andrių Mazuronį, Gitaną Nausėdą, Ingridą Šimonytę, Valdą Tutkų, Eduardą Vaitkų, Aurelijų Verygą, Igną Vėgėlę, Dainių Žalimą, Remigijų Žemaitaitį.

Dar trečiadienį kiekvienam iš šių pretendentų į kandidatus, išskyrus Ingridą Šimonytę, kuri išreiškė pageidavimą rinkėjų parašus rinkti tik elektroniniu būdu, buvo išduoti po 1000 rinkėjų parašų lapų. Apskaičiuota, kad jeigu kandidatas jį palaikančių rinkėjų parašais užpildys visų lapų eilutes, jis bus surinkęs 35 tūkstančius parašų.

Likusieji 4 politinės kampanijos dalyviai: Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta, Arūnas Rimkus ir Žilvinas Treigys rinkėjų parašus galės pradėti rinkti po to, kai pateiks pareiškinius dokumentus VRK. Tai padaryti jie turi iki kovo 8 dienos 17 val.

Rinkėjai, prisijungę prie www.rinkejopuslapis.lt elektroninėmis atpažinimo priemonėmis, galės pasirinkti, ar savo parašu paremti vieną kandidatą, kelis iš jų arba visus. Čia taip pat bus galimybė persigalvojus savo elektroninį parašą atšaukti bet kuriuo metu iki tol, kol kandidatas nenuspręs užbaigti parašų rinkimo arba kol nesueis parašų rinkimo termino pabaiga.

Atkreipiame dėmesį, jog savo parašu rinkėjas gali paremti tiek kandidatų, kiek nori. Tačiau už kiekvieną kandidatą galima pasirašyti tik vieną kartą. Kitaip tariant, jeigu rinkėjas jau pasirašė elektroniniu būdu „Rinkėjo puslapyje", popieriniame parašų rinkimo lape už tą patį kandidatą pasirašyti nebegali (ir atvirkščiai). Jeigu tikrindama rinkėjų parašus VRK nustatys, kad rinkėjas už tą patį kandidatą pasirašė du ir daugiau kartų, bus neįskaitytas nė vienas jo parašas.

Popieriniuose lapuose surinktų rinkėjų parašų tikrinimo metu paaiškėjus, kad dalis įrašų gali būti padaryti viena ranka ar kitaip suklastoti, apie tokius įtarimus VRK visada praneša teisėsaugos institucijoms, todėl būsimieji kandidatai ir asmenys, kurie padės jiems rinkti rinkėjų parašus, prašomi tai daryti sąžiningai ir laikantis rinkimus reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

Rinkėjų parašus būsimieji kandidatai ir jų atstovai galės rinkti iki kovo 28 d. Iki šios dienos kiekvienas pretendentas į kandidatus turės būti surinkęs mažiausiai 20 tūkstančių rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų ir juos pateikti VRK.

Vėliau VRK, patikrinusi kandidatų pareiškiniuose dokumentuose nurodytą informaciją ir jų surinktus rinkėjų parašus, priims sprendimą registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip likus 31 dienai iki rinkimų dienos, t. y. – ne vėliau kaip balandžio 11 d. Po šio sprendimo, bet ne vėliau kaip balandžio 12 d., VRK savo svetainėje atvers kandidatų duomenis visuomenei.

Kaip paremti kandidatą į Prezidentus?

Norėdami paremti kandidatus į Prezidentus – viskas labai paprasta ir tai užtruks vos keletą minučių. Pateikiame detalią informaciją kaip galite tai padaryti.

  1. Turite nukeliauti į rinkejopuslapis.lt interneto svetainę;
  2. Tuomet viršutinėje dalyje spausti „Rinkimai“ ir tuomet pasirinkti „Respublikos Prezidento rinkimai“;
  3. Atsidariusiame lange renkamės „2024 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai“;
  4. Naujame lange renkamės „Kandidatų iškėlimo parėmimas“.

Prieš sava turėtumėte matyti visus kandidatus į Prezidentus, o prie kiekvieno iš jų – „Paremti“ mygtukas. Pasirenkame norimą kandidatą ir spaudžiame prie jo esantį paramos mygtuką.

Atsidariusiame lange matysite kokią partiją atstovauja jūsų pasirinktas asmuo, taip pat kiek yra jį parėmusių žmonių – tiek elektroniniu, tiek ir popieriniu būdu. Kiek žemiau – „Paremti“ mygtukas, kurį ir spaudžiame. Jeigu nesate prisijungęs – jums tai reikės padaryti per Valdžios vartus.

Kuomet prisijungsite – išvysite patvirtinimo mygtuką, kuriame klausiama ar tikrai norite paremti pasirinktą kandidatą. Spaudžiame „Taip“, jeigu pasirinkote asmenį, kurį norite paremti.

Kuomet jūsų balsas bus įskaičiuotas – apie tai būsite informuoti nedideliu pranešimu, kuris atsiras internetinės svetainės viršuje. Verta pastebėti ir tai, jog atidavus savo balsą – vėliau galėsite jį atsiimti, jeigu to norėsite. Tai padaryti galima atliekant analogiškus žingsnius kaip ir paremiant kažkurį iš kandidatų.

2 komentarų

Virginija

Noreciau paremti savo kandidatus I prezidento posta bet nemoku prisijunkti prie paskyros.Noriu paklausti gal be prisijungimo galima savo parasa padeti kaip anksciau ant popieriaus ir pasu rankose.Jauciu taip ir liksiu neparemusi kandidatu.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas