Ko Lietuvos gyventojai ieškojo „Google“ 2023 metais: nuo tarptautinių konfliktų iki krepšinio ir garsenybių dramų

Jau tryliktus metus iš eilės „Google“ pateikia sąrašus tendencijų, ko šiemet internete ieškojo Lietuvos gyventojai. Lietuvos gyventojų dėmesio centre 2023-aisiais buvo pasaulio krepšinio čempionatas, Izraelio ir „Hamas“ karas, Lietuvos savivaldybių tarybų ir merų rinkimai, „Barbenheimeris“ ir didžiausia Lietuvos istorijoje paramos akcija „Radarom“.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Ko Lietuvos gyventojai ieškojo „Google“ 2023 metais: nuo tarptautinių konfliktų iki krepšinio ir garsenybių dramų

„Google“ padeda žmonėms geriau suprasti pasaulį, kuriame gyvename. Metų paieškos tendencijos atskleidžia svarbiausius įvykius, reiškinius ir klausimus, kurie šiemet rūpėjo Lietuvai ir visam pasauliui“, – teigia Gabija Karpavičiūtė, „Google“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse.

Galingas Lietuvos rinktinės startas šių metų pasaulio krepšinio čempionate lyg stipriausias magnetas pritraukė visuomenės susidomėjimą – netikėtumų kupinas čempionatas buvo nuolat nagrinėjamas ieškant įvairių faktų apie komandas, žaidėjus ir rungtynių laikus. Ne mažiau susidomėjimo Lietuvoje sukėlė Ukrainai skirtos paramos akcija „Radarom“, rinkusi lėšas šalies oro erdvę jau stebintiems radarams.

Miestų ir rajonų valdymo klausimai buvo aktualūs daugeliui, tai parodė gausios užklausos, susijusios su savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatais. O daugiausia dėmesio sulaukusi asmenybė buvo Vilniaus miesto meru tapęs Valdas Benkunskas. Galingi yriai per Atlanto vandenyną į tą patį garsių žmonių sąrašą atnešė kaunietį Aurimą Valujavičių, o pergalė šių metų „Eurovizijoje“ – švedų atlikėją Loreen ir Lietuvos atstovę Moniką Linkytę. Taip pat „Google“ metų paieškos tendencijos atspindėjo ir garsiausiai per socialinius tinklus nuvilnijusią skyrybų dramą – Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio konfliktą. Abu jie atsidūrė asmenybių, apie kurias informacijos ieškota labiausiai, dešimtuke.

Internautai „Google“ paieškos langelyje daugybę kartų ieškojo informacijos apie šiemet Vilniuje koncertavusią grupę „Rammstein“. Įvykių ir renginių sąraše taip pat atsidūrė „Imagine Dragons“ koncertas, „Eurovizija“, Dakaro ralis, pasaulio krepšinio čempionatas ir tradicinės šventės – Velykos, Užgavėnės, Joninės.

Filmų ir serialų sąrašas rodo, kad Lietuvos neaplenkė pasaulinis šių metų kino fenomenas „Barbenheimeris“ – daugybę žiūrovų į kino teatrus pritraukę filmai „Barbė“ ir „Openheimeris“. Iš gausių paieškų galima daryti prielaidą, kad didelę auditoriją Lietuvoje turi serialas apie Adamsų šeimynėlės atžalą – „Trečiadienė“ (angl. „Wednesday“), taip pat serialas apie paauglės dukters ir motinos gyvenimą „Džinė ir Džordžija“ (angl. „Ginny And Georgia“). Apie save žiūrovams šiemet galingai priminė ir kultinis režisierius Jamesas Cameronas su filmu „Įsikūnijimas 2“ (angl. „Avatar 2“), ir jaunąją kartą žavintis „Batuotas katinas“ („Puss in Boots“).

Technologinių inovacijų ir naujų produktų pristatymų paieškų sąraše – akivaizdi žaidimų mėgėjų bendruomenės įtaka. Čia rasite „Atomic Heart“, „Hogwarts Legacy“, „Baldur's Gate III“ ar „Diablo IV“. Vis dėlto ryškiausia technologinių inovacijų paieškų tendencija šiemet buvo noras pabendrauti su dirbtiniu intelektu – „ChatGPT“ ir „Character.ai“. Taip pat, kaip ir kasmet, sau daug dėmesio atsiriekė ir telefonų pristatymai – „Iphone 15“ ir „Samsung Galaxy S23“.

„Google“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse G. Karpavičiūtė pastebi, kad „Google“ paieškos sistema, kuriai šiemet sukanka 25 metai, tapo pavyzdžiu technologijų, padedančių žmonėms greitai spręsti problemas ar bent atrasti sprendimo būdų. Kone geriausiai tai iliustruoja klausimų, prasidedančių žodžiu „Kodėl“, tendencijos. Tarp aktualių galvosūkių, kuriems atsakymų žmonės ieškojo šiemet, buvo klausimai: kodėl yra rašoma Lietuvos raudonoji knyga, kodėl geltonuoja arba raitosi pomidorų lapai, kodėl reikia saugoti Lietuvos miškus ir kt. paieškos, bylojančios apie tai, kad Lietuvos žmonės nori geriau suprasti ir rūpintis savo aplinka.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas