Internetas

Lietuviai plūdo į kaimynines šalis: „Tele2“ duomeny atskleidžia, į kurį pasaulinio garso koncertą keliavo daugelis mūsų

Kaimynines šalis – Estiją ir Lenkiją – sudrebino net kelių pasaulinio garso žvaigždžių „Depeche Mode“ ir „The Weeknd“ koncertai, gerbėjus sutraukę ir iš aplinkinių šalių, tarp jų ir Lietuvos.

Lietuviai plūdo į kaimynines šalis: „Tele2“ duomeny atskleidžia, į kurį pasaulinio garso koncertą keliavo daugelis mūsų

Tai patvirtina ir mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didieji duomenys, kurie rodo, kad prieš koncertus keliaujančių į kaimynines šalis lietuvių srautai išaugo.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Keliautojų srautai labiausiai išaugo „The Weeknd“ koncertų dienomis

„The Weeknd“ koncerto dieną, rugpjūčio 9-ąją, stebime nedidelį turistų iš Lietuvos keliavusių į Lenkiją augimą. Tądien, lyginant su savaite prieš tai, keliautojų iš Lietuvos srautas padidėjo 17 proc. Kur kas didesnis turistų iš Lietuvos skaičius stebimas rugpjūčio 6 ir 12 dienomis, kuomet Estijoje vyko „Depeche Mode“ ir „The Weeknd“ koncertai. Labiausiai keliautojų iš Lietuvos srautai į Estiją išaugo rugpjūčio 12–ąją, „The Weeknd“ koncerto dieną. Tądien Estijoje užfiksuoti beveik 4 kartus didesni srautai iš Lietuvos nei įprastą liepos savaitgalį“, – sako „DATA ATLAS“ produkto vadovas, „Tele2” duomenų mokslininkas Gediminas Jankauskas.

Kur kas didesni srautai iš Lietuvos į Estiją fiksuoti ir rugpjūčio 6–ąją, „Depeche Mode“ koncerto dieną. G. Jankausko teigimu, tądien matomas 2 kartus išaugęs turistų iš Lietuvos skaičius.

„Kadangi Estija nepatenka į populiariausių kelionių krypčių, į kurias vyksta lietuviai, sąrašo viršūnes, savaitgalį vykstantys koncertai šalies lankomumą gali padidinti netgi kartais. Kalbant apie Lenkiją – kelionių iš Lietuvos pikas šią vasarą fiksuotas šventinį liepos savaitgalį, 6–9 dienomis. Nedaug nuo jo atsilieka ir rugpjūčio 10–13 d. savaitgalis. Lyginant su praėjusiu savaitgaliu šiomis dienomis Lenkijoje apsilankė apie 30 proc. daugiau turistų”, – pasakoja G. Jankauskas.

Pastarąjį savaitgalį augo ir bendras užsienyje keliaujančių lietuvių skaičius

Eksperto teigimu, pastarąjį savaitgalį stebimas išaugęs ir bendras kelionių į užsienį iš Lietuvos skaičius.

„Lietuvių esančių užsienyje skaičius šį sekmadienį yra apie 24 proc. didesnis negu sekmadienį prieš tai, ir 27 proc. didesnis negu įprastą liepos savaitgalį. Žinoma, šis skaičius dar gerokai ryškesnis gretimose šalyse. Pavyzdžiui, vien Latvijoje šį sekmadienį apsilankė net 46 proc. daugiau lietuvių nei sekmadienį prieš“, – teigia G. Jankauskas.

Pasaulinio garso žvaigždžių koncertai dažnai sulaukia melomanų iš Lietuvos susidomėjimo

Anot G. Jankausko, tai, kad lietuviai keliauja į savo mėgstamų atlikėjų koncertus parodė ir birželio-liepos mėnesių duomenys, kuomet Lenkijoje vyko Beyonce ir Harry Styles koncertai. Anot jo, birželio 27–28 dienomis, kai Lenkijoje koncertavo populiariosios muzikos ikona vadinama Beyonce lietuvių srautai į kaimyninę šalį išaugo 29–33 proc. Tuo tarpu liepos 2–ąją, Harry Styles koncerto dieną, lyginant su savaite prieš tai, srautai į kaimyninę Lenkiją išaugo kiek mažiau – 10 proc.

„Tele2“ turi didžiausią šalyje mobiliojo ryšio rinkos dalį, tai leidžia tiksliai pastebėti gyventojų srautų tendencijas. Duomenys analizuojami ir pateikiami laikantis aukščiausių duomenų saugumo standartų: naudojami tik nuasmeninti, apibendrinti, ir tik dideli klientų bazės segmentai, todėl neįmanoma identifikuoti konkretaus kliento.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas