Lietuvoje siekiama visiškai užkirsti kelią piratavimui: ieškoma efektyviausių sprendimų, kurie gali nepatikti daugeliui lietuvių, sužinokite kas vyksta

Kultūros ministerija, siekdama gerinti internete platinamo audiovizualinio piratinio turinio identifikavimą, paskelbė technologinio sprendimo, ribojančio prieigą prie nelegalaus turinio internete, galimybių studijos viešąjį pirkimą. Pasiūlymų laukiama iki sausio 26 d.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Lietuvoje siekiama visiškai užkirsti kelią piratavimui: ieškoma efektyviausių sprendimų, kurie gali nepatikti daugeliui lietuvių, sužinokite kas vyksta

Kultūros ministerijos anksčiau organizuota rinkos konsultacija atskleidė, kad tokio technologinio sprendimo modeliai gali būti įvairūs, pavyzdžiui, išmanaus įskiepio įdiegimas, galimybė prisijungti prie integruotos legalaus turinio platformos, dirbtinio intelekto įgalinimas, tačiau ne visi šie modeliai gali būti vienodai efektyvūs juos įgyvendint Lietuvos audiovizualinio turinio rinkoje.

Atsižvelgiant į tai, reikalinga galimybių studija, kurioje būtų išanalizuoti galimi sprendimai pagal jų naudą rinkai ir efektyvumą vartotojui.

Įgyvendinus nelegalaus turinio identifikavimo ir ribojimo internete technologinį sprendimą, vartotojas būtų įspėjamas apie jo naudojamą nelegalų turinį ir nukreipiamas į legalią prieigą. Šio sprendimo poreikis kyla iš tyrimų rezultatų, pagal kuriuos dalis vartotojų (10–20 proc.) nelegalų turinį vartoja to nesuprasdami. Praktikoje neretai susiduriama su atvejais, kai piratinės interneto svetainės stengiasi pateikti save kaip legalaus turinio platintojus, be to, apgaulės būdu renka įmokas iš vartotojų, taip dar labiau padidindamos vartotojų įsitikinimą, kad platinamas turinys yra legalus.

Susiklosto situacija, kai dėl nežinojimo piratinį audiovizualinį turinį vartoja ir tie naudotojai, kurie sutiktų sumokėti už legalų turinį, jei turėtų reikiamos informacijos.

Įdiegus naująjį technologinį sprendimą, būtų ne tik keliamas vartotojo sąmoningumas, bet ir įvedama aiškesnė skirtis tarp legalaus ir nelegalaus turinio, palengvėtų valstybės institucijų bendradarbiavimas, kovojant su piratavimu.

Kartu tai prisidės prie legalaus turinio vartojimo kultūros puoselėjimo, leis sumažinti piratinio turinio vartojimo mastus, o tai leis legalaus turinio kūrėjams gauti daugiau pajamų ir atitinkamai padidins per mokesčius į biudžetą surenkamas pajamas, didins legalaus audiovizualinio turinio plėtrą.

Šios perkamos galimybių studijos tikslas – vadovaujantis piratavimo audiovizualinių paslaugų rinkoje ir vartotojų poreikių, kaštų ir naudos analize, išanalizavus užsienio valstybių gerąją praktiką bei rinkoje jau egzistuojančius technologinius sprendimus ir jų pritaikymo būdus, pateikti įvairius technologinio sprendimo įgyvendinimo būdus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

4 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Trex

Ir vel pinigu plovykla. Kiek valdzios xebra si karta isplaus musu pinigeliu su siuo nauju pirkimu?!

Jo

Tai jau nebe laisvas in ternetas laisvoi valstybeje,prumena sivietinius laikus,kai eidavo per butus tikrindami ar neziurima draudziamo video.Tai jau nebe laisvas internetai,su tuom reikia kovoti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas