„Luminor“ siunčia pranešimą kiekvienam savo klientui: netrukus už kai kurias paslaugas teks susimokėti daugiau, sužinokite kas keisis ir kada tai įvyks

Pranešimas spaudai

2024-01-04, 07:45

5 komentarai (-ų)

„Luminor“ bankas informuoja, kad nuo 2024 metų vasario 1 dienos atnaujins kai kurias kainyno privatiems klientams dalis. Klientams kai kurios paslaugos kainuos brangiau nei anksčiau.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Luminor“ siunčia pranešimą kiekvienam savo klientui: netrukus už kai kurias paslaugas teks susimokėti daugiau, sužinokite kas keisis ir kada tai įvyks

Lietuvoje veikiantis „Luminor“ bankas informuoja apie pakeitimus, kurie įsigalios jau nuo kitų metų vasario 1 dienos. Bankas ketina apmokestinti kai kurias paslaugas, o taip pat kils ir kai kurių paslaugų kainos.

Banko pranešime teigiama, jog keisis paslaugos „Saugu+“ teikimo mokestis, kuris nuo minimos datos sieks 0,99 eur/mėn., nors anksčiau kainavo 0,79 eur/mėn. Pažymima ir tai, jog nuo vasario 1 dienos bus pradėtas taikyti naujas mokestis už kortelės pristatymą paštu – 2,00 Eur. Mokestis nebus taikomas jaunesniems nei 21 metų klientams ir klientams, užsisakiusiems Pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą.

„Luminor“ informuoja ir apie kortelių operacijas, kuriomis perkama kriptovaliuta ar su lošimu bei loterijomis susijusios paslaugos. Tokios operacijos bus apmokestintos 0,50 eurų tarifu. Bankas taip pat ketina taikyti mokestį už uždarytoje sąskaitoje esančių lėšų administravimą, kuomet yra nutraukiami dalykiniai santykiai. Tai vartotojams kainuos 20 eurų per mėnesį.

Nuo vasario 1 dienos daugiau susimokėti rezidentams iš kitų nei Europos ekonominės erdvės valstybės narių. Anksčiau tai kainavo 10 eurų per mėnesį, o naujoji kaina sieks 15 eurų už tą patį laikotarpį.

Pranešime teigiama, jei sutinkate su banko siūlomais pakeitimais, jums nieko daryti nereikia – jie įsigalios 2024 metų vasario 1 dieną. Jei su pakeitimais nesutinkate, turite teisę nedelsdami, nemokamai ir be netesybų nutraukti paslaugų teikimo sutartis, kurioms jie turi įtakos.

Pažymima, kad tai atlikti galite iki 2024 metų vasario 1 dienos, prieš tai pranešę banką raštu ir įvykdę visus su šiomis paslaugų sutartimis susijusius įsipareigojimus.

„Luminor“ pažymi ir tai, kad rūpinasi socialiai jautresnėmis klientų grupėmis, todėl tam tikroms kasdienėms paslaugoms vaikams ir jaunuoliams iki 21 metų bei senjorams nuo 65 metų bus taikomos nuolaidas.

Taip pat, siekdami užtikrinti, kad žengia koja kojon su besikeičiančiu bankininkystės sektoriumi ir teisės aktais, buvo atnaujintos „Luminor“ paslaugų teikimo bendrąsias taisykles, kurios yra visų „Luminor” ir klientų sudaromų sutarčių neatskiriama dalis. Teigiama, kad pagrindinis to tikslas – supaprastinti taisykles ir pateikti jas visiems lengvai suprantama kalba.

Svarbiausi „Luminor“ paslaugų teikimo bendrųjų taisyklių pakeitimai, įsigaliosiantys nuo 2024 metų kovo 1 dienos:

  • performuluotas tekstas išlaikant esmę;
  • atsisakyta perteklinio pastraipų numeravimo, kad tekstą būtų paprasčiau skaityti ir suprasti;
  • mažiau teisinio žargono;
  • išbrauktos pasikartojančios dalys;
  • sutrumpintos pastraipos ir sakiniai;
  • pritaikytas klausimų ir atsakymų formatas;
  • rašant apie „Luminor“ vartojama „mes“, o rašant apie klientus – „jūs“.

Taisyklių pakeitimus galėsite peržiūrėti „Luminor“ klientų konsultavimo centruose nuo 2024 metų sausio 1 dienos.

Jeigu sutinkate su „Luminor“ siūlomais pakeitimais, jums nieko daryti nereikia, atnaujintos „Luminor“ paslaugų teikimo bendrosios taisyklės įsigalios 2024 metų kovo 1 dieną. Jei nesutinkate su pakeitimais, turite teisę iki 2024 metų vasario 29 dienos nutraukti paslaugų teikimo sutartis, prieš tai pranešę „Luminor“ raštu ir įvykdę visus su šiomis paslaugų sutartimis susijusius įsipareigojimus.

Sutartys dėl mokėjimo paslaugų gali būti nutrauktos be jokių mokesčių ar sankcijų. Jeigu nenutrauksite sutarties iki pakeitimų įsigaliojimo dienos, bus laikoma, kad sutinkate su atnaujintomis „Luminor“ paslaugų teikimo bendrosiomis taisyklėmis.

5 komentarų

Alfonsas

Parašiau bankui registruotu raštu,kad nutraukiu visus dalykinius reikalus su Luminor banku,bet atsakymo nesulaukiu jau pusantro mėn.

Andzelina

Bėgti iš šito banko reikia. Šauna į galvą, nusirašo pinigus nuo sąskaitos. Pradedi aiškintis, kad neteisėtai, tada grąžina. Kitą mėnesį tas pats. Nusirašo per 1 dieną, grąžina per 2 savaites ir tai sugaišti kelias dienas kalbėdamas su nekompetingais darbuotojai. Pavedimai savaitgaliais nedaromi. Nei gauti, nei sumokėti negali. Moki už kiekvieną pavedimą, bet paslaugas teikia prasčiausiai iš visų bankų. Įkainius taiko didžiausius. Geriau rinktis kitus bankus. Darbuotojai šiame banke arogantiški.

Ju

Tokie dalykai vyksta tik lietuvos bankuose, nes mato, kad zmones turi dar kazkiek pasitaupe pinigu saskaitose, tai gi sugalvojo bankai, kaip is tu varksu santaupeliu pasipelnyti, nes valdzia ir bankai tai viena ir ta pati banda. kad galetu atimtu is musu paskutinius centus.

Dalia

O jums ne gėda iš savo klientų vogti,žmones priversti atlgas gauti į banko sąskaitą,kad vagimis lengviau būtų pridėti prie svetimų pinigų,o dar bankiniai sukčiai juos apvaginėja,faktiškai čia vadinama praturtėjimas nelegalių būdu savinantis iš žmonių atlyginimų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas