Nelegalus filmo atsisiuntimas gali kainuoti labai brangiai: lietuviams parsisiųstas filmas kainavo apvalią sumą, siunčiamas perspėjimas ir kitiems

2024 m. vasario 7 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimus skirti pinigines baudas keturiems asmenims, neteisėtai atsisiuntusiems ir platinusiems filmus iš autorių teises pažeidžiančios interneto svetainės linkomanija.net.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Nelegalus filmo atsisiuntimas gali kainuoti labai brangiai: lietuviams parsisiųstas filmas kainavo apvalią sumą, siunčiamas perspėjimas ir kitiems

LRTK 2023 m. gruodžio 21 d. atliko stebėseną ir nustatė, kad interneto svetainėje linkomanija.net be autorių teisių sutikimo buvo neteisėtai atgamintas ir viešai paskelbtas autorių teisių saugomas audiovizualinis kūrinys – filmas „Emigrantai. Apelsinai“, kurio autorių turtinių teisių turėtojas yra AS „TV Play Baltics“.

Pažeidėjai nustatytą baudą – po 140 eurų privalės sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamųjų sąskaitų.

Primename, kad 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimams LRTK yra suteikti įgaliojimai ginti autorių teises ir gretutines teises taikant administracinę atsakomybę.

Pagal ANK 122 straipsnio 1 dalį, neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, įskaitant padarymą viešai prieinamo kompiuterių tinklais (internete) arba kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Atkreipiame dėmesį, kad pakartotinai nustačius tokius pažeidimus, gali būti skirta bauda nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.

Reikia pažymėti, kad LRTK nuolatos atlieka stebėseną siekdama, kad apsaugotų autorių teises internete bei sumažintų piratavimo mastus Lietuvoje.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

4 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rimas

O Lietuvos įstatymus apeiti šituo klausimu lengva pasijunkite prie Google serverio ir eisit kur tik norit Google tai ne Lietuva

Rom

Refleksu valstybė pamate kad siuncia ir nusprende uzsidirbti.. is kur daugiau pinigu ji paims..ubagynas

Žmogus

Prie ko čia pilietis? Bauskite interneto svetainė kuri platina. Ar neikandat ir ant eilinio piliečio pakabinat viską.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas