Sektoriuose, kuriuose nuo senų laikų cirkuliuoja daug grynųjų pinigų, pavyzdžiui, turgavietėse, grožio salonuose ar autoservisuose, pastebimas itin išaugęs poreikis mokėjimus priimti kortelėmis ir kitomis bekontakčio mokėjimo priemonėmis.
Už prekes ir paslaugas mokėti telefonu – bene taip pat įprasta, kaip naudotis grynaisiais ar mokėjimo kortele. Be to, tai yra kur kas patogesnis atsiskaitymo būdas – tam, kad galėtumėt įsigyti norimą daiktą ar paslaugą, jums pakanka su savimi turėti tik mobilųjį telefoną ar kitą išmanųjį įrenginį.
Šiame straipsnyje sužinosite daugiau apie tai, kodėl yra naudinga naudotis skaitmenine pinigine, su kokiais įrenginiais galite susieti savo banko korteles, ir kaip skaitmeninti savo kortelę.
Tai jūsų mokėjimo kortelė jūsų išmaniajame telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje. Populiariausias įrenginys, su kuriuo mokėjimo kortelės yra susiejamos, yra mobilusis telefonas, tačiau neatsilieka ir išmanieji laikrodžiai ar planšetiniai kompiuteriai.
NFC (angl. Near Field Communication) – tai technologija, kurios pagalba duomenys yra perduodami iš vieno įrenginio į kitą, kai įrenginiai vienas nuo kito yra nutolę kelių centimetrų atstumu.
Atsiskaityti naudojantis išmaniuoju įrenginiu yra taip pat saugu kaip ir bekontakte kortele. NFC funkcija veikia kelių centimetrų atstumu ir yra apsaugota nuo pakartotinio lėšų nurašymo, o atsiskaitymui galioja jūsų fizinei mokėjimo kortelei nustatyti limitai. Limitus – tiek dienos, tiek mėnesio – galite koreguoti priklausomai nuo jūsų poreikių.
Jei jūsų išmanusis įrenginys neturi biometrinių duomenų atpažinimo funkcijos, būtinai sugalvokite sudėtingą telefono atrakinimo slaptažodį.
Bekontakčio atsiskaitymo funkciją SEB mobiliojoje programėlėje savo nuožiūra galite bet kada išjungti ir vėl aktyvinti.
„Google Pay“
„Apple Pay“
„Garmin Pay“ ir „Fitbit Pay“
Verta paminėti ir tai, jog grynaisiais pinigais už prekes ir paslaugas nurodo atsiskaitantys tik 15 proc. Lietuvos gyventojų, tuo tarpu daugiau kaip keturi penktadaliai Lietuvos gyventojų (81 proc.) nurodo naudojantys banko kortelę.
Moterys nurodo šiek tiek dažniau atsiskaitinėjančios banko kortele nei vyrai, atsiskaitymų grynaisiais pinigais šiek tiek padaugėja amžiaus grupėje nuo 60 metų. Kortele dažniausiai atsiskaito Panevėžio apskrities gyventojai (88 proc. apklaustųjų), rečiausiai – Tauragės (71 proc. apklausos dalyvių).
60 proc. apklausos dalyvių nurodo kasdien piniginėje besinešiojantys grynųjų pinigų sumą, nesiekiančią 50 eurų. 17 proc. apklausos dalyvių paprastai turi ne daugiau kaip 10 eurų grynųjų.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.
15 komentarų
Tik uždirbdamas grynais galiu nemokėti mokesčiu, nenoriu kad mano pinigais butu finansuojama teroristinė okraina ir jos prezervatyvas Nacistas Zelenskis !
Tik grynais nes uzlusta kompai ir neturi pinigų liksi nevalgęs.
Nereikia "gydyti" žmonių savo virtualiosiomis bankinemis (tik bankams naudingomis- piniginė prasme) idėjomis. Einama prie vosiskos žmonių kontrolės. Jūsų žmonės fizinė energija paverčiama virtualiu niekalu. Nutikus krizei sakys - Jūsų sąskaita užblokuota ir ką tada sakykite darysite likęs be grašio kišenėje.
Jo pritariu.kaip elgtis senyvo amžiaus zmonems.kurie net nežino kaip is grininti pinigus.o dar ta elektronika tai visai senyvo amžiaus zmonems.ar a pietai ne pagalvojate?? Juk ne visi moka naudotis elektronika
Kaikurie net rašyt be klaidų nemoka...
👍
As nesuprantu man80metu,Ar jūs apie senus žmones negalvojat Ar tik busit visada jauni? Ką veikti su ta elektronika mūsų amžiuje,atsipeikekit,Ar jau visai smegeninės ištuštėjo? Atsakykit!
Ogi Danute isijungti lempininį televizorių ir kai nerodys duoti iš kumščio per šoną..
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite
Visam pasaulyje figuruoja grynieji o cia vargo muse mat nori panaikint idijotu klubas daugiau nieko ir nekalbekit uz visus jeigu jaunūmas atsiskaito tel ar dar kokiais irenginiais tai vyresnio amziaus atsiskaito grynais