„Sodra“ dalinasi informacija, kurią turėtų žinoti kiekvienas: pasakė, kaip užkirsti kelią pažeidimams ir padėti gerinti paslaugų kokybę

Pranešimas spaudai

2024-02-26, 07:15

2 komentarai (-ų)

Jei savo aplinkoje ar „Sodros“ darbuotojų veikloje matote galimų pažeidimų ar piktnaudžiavimo atvejų, susijusių su „Sodros“ veikla, apie juos galite pranešti anoniminiu pasitikėjimo telefonu 1883 arba elektroninio pašto adresu antikorupcija@sodra.lt. Anoniminė pasitikėjimo linija kuria saugią aplinką pranešėjams – jiems nereikia atskleisti jokių savo asmens duomenų ar baimintis pasekmių.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sodra“ dalinasi informacija, kurią turėtų žinoti kiekvienas: pasakė, kaip užkirsti kelią pažeidimams ir padėti gerinti paslaugų kokybę

Šis įrankis sukurtas visuomenės sąžiningumo didinimui ir viešojo sektoriaus paslaugų kokybei gerinti.

2023 metais „Sodros“ anonimine pasitikėjimo linija gyventojai pateikė 191 pranešimą. Daugiau nei pusė – 103 pranešimai – buvo susiję su nedarbingumo pažymėjimais, tai yra galimais gyventojų pažeidimais nedarbingumo metu. Kai kurie skundai buvo susiję su galimai netinkama klientų aptarnavimo kokybe, galimai praleistais sprendimų priėmimo terminais ir kitais klausimais.

Patikrinus visuose anoniminiuose pranešimuose pateiktą informaciją nustatyta, kad 4 pranešimai buvo pagrįsti.

Anonimine linija galima pranešti ne tik apie pažeidimus, problemas, prašyti imtis veiksmų, bet ir tiesiog pasidalinti svarbia informacija, kuri gali būti naudinga organizacijos veiklos tobulinimui. Svarbiausia yra tai, kad anoniminė linija suteikia galimybę žmonėms pasidalinti informacija anonimiškai, apsaugant juos nuo potencialių pasekmių.

Kaip pateikti anoniminį pranešimą „Sodrai“?

  • Paskambinę trumpuoju telefono numeriu 1883 arba (+370) 5 250 0883

spauskite „1“ („Sodros“ paslaugos);

spauskite „7“ (pasitikėjimo telefonas) --> „2“ (anoniminis pranešimas apie galimus „Sodros“ darbuotojų korupcinius veiksmus ir kitą nesąžiningą veiklą);

po signalo palikite balso pranešimą.

  • Parašykite „Sodrai“ el. paštu antikorupcija@sodra.lt.

Visi šie būdai – konfidencialūs: pranešimai yra anoniminiai, skambinantis ar rašantis žmogus nėra identifikuojamas ir jo neprašoma jokios asmeninės informacijos ar duomenų.

Ateityje planuojama sukurti anoniminių pranešimų skiltį „Sodros“ interneto puslapyje. Joje informaciją apie galimus gyventojų ar darbuotojų pažeidimus bus galima pateikti užpildžius internetinę formą.

2 komentarų

O ką Sodra gero daro

Čiulpkite lietuvius...O ką Sodra gero daro lietuviams, pensininkams.Pažįstu Sodroje dirbantį buvusį mokyklos direktorių, išmestą iš mokyklos už pinigų pasisavinimą...

Asd

Panašų įrankį turi ruzzija. Galima anonimiškai pranešti apie klausančius ukrainietiškos muzikos ar mergaites, kurių kaspinukse yra mėlyna ir geltona spalvos...Ar tai sektinas pavyzdys?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas