„Sodra“ turi puikių naujienų laukiantiems pensijos: daugelis sulauks didesnių išmokų, atskleista, kada ir kam jos bus mokamos

Pranešimas spaudai

2024-01-07, 07:30

24 komentarai (-ų)

Jau sausį „Sodra“ mokės po indeksavimo padidintas pensijas – pirmiausia didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, netekto darbingumo pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai. Negalią turintiems senjorams šiais metais bus skirtos didesnės senatvės pensijos – jos bus išmokėtos ne vėliau kaip iki šių metų liepos.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Sodra“ turi puikių naujienų laukiantiems pensijos: daugelis sulauks didesnių išmokų, atskleista, kada ir kam jos bus mokamos

Visų rūšių pensijos, kaip ir kasmet, padidėjo dėl indeksavimo. 2024 metais vidutinis vidutinės pensijos augimas siekia 65 eurus. Tai reiškia, kad žmogus, kuris 2023 metais gavo vidutinę pensiją – 540 eurų, nuo naujųjų metų gaus 605 eurų dydžio pensiją. Vidutinė pensija tiems, kurie turi būtinąjį stažą, didėja 70 eurų ir nuo šiol sieks 644 eurus.

Kiekvieno gavėjo pensija skaičiuojama individualiai ir padidėjimas taip pat yra individualus. Du žmonės, gaunantys tokio pat dydžio pensiją ir sukaupę tiek pat metų stažo, gali sulaukti skirtingo pensijų padidėjimo dėl to, kad turi sukaupę skirtingą skaičių apskaitos vienetų (taškų) – tai yra, jų darbo užmokestis buvo skirtingas ir jie mokėjo skirtingo dydžio pensijų socialinio draudimo įmokas. Todėl dažniausiai nurodomas vidutinis pensijos padidėjimas.

Savo pensijos dydį galima sužinoti prisijungus prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui arba paskambinus telefonu (+370) 5 250 0883.

Žmonėms su negalia senatvės pensijos didės papildomai

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo pensijų skaičiavimo pokyčiai senatvės pensijų gavėjams, turintiems negalią. Pagal juos, sunkiausią negalią turintys senjorai galės gauti didesnes socialinio draudimo senatvės pensijas asmenims su negalia, jeigu jiems bus nustatytas 70-100 proc. netektas dalyvumas.

Nuo sausio žmonėms, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, gali būti nustatomas dalyvumo lygis. Jeigu Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra žmogui, kuris gauna senatvės pensiją, nustatys sunkią negalią (70-100 proc. netekto dalyvumo), jam bus pradėta mokėti senatvės pensija asmeniui su negalia. Jei žmogus jau turi nustatytą didelių specialių poreikių lygį, jo prašymu šis lygis gali būti prilygintas 15 proc. dalyvumo lygiui. Kuo didesnis netektas dalyvumas nustatomas, tuo didesnę senatvės pensiją žmogus gaus.

Dėl didesnių pensijų mokėjimo nereikia kreiptis į „Sodrą“. Jos bus perskaičiuotos be asmens prašymo, remiantis Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros perduotais duomenimis. Padidintos pensijos bus išmokėtos ne vėliau kaip iki šių metų liepos pabaigos. Kartu bus išmokėta nuo dalyvumo lygio nustatymo datos (po šių metų sausio 1 d.) susidariusi nepriemoka.

Pavyzdžiui, negalią turinčiam pensininkui dalyvumo lygis bus nustatytas šių metų sausį. Liepą jis gaus priklausomai nuo jo dalyvumo lygio padidintą senatvės pensiją, kartu su nepriemoka už 6 mėnesius (nuo sausio iki birželio).

Išmokos vienišiems

Šiemet našlių pensijos bazinis dydis padidėjo daugiau nei trimis eurais iki 38,23 euro. Tokio pat dydžio bus ir vienišo asmens išmoka.

„Sodra“ vienišo asmens išmoką skiria automatiškai. Šią išmoką gauna apie 240 tūkst. gyventojų.

Vienišo asmens išmoka mokama už einamąjį kalendorinį mėnesį.

Ji pristatoma tokia pačia tvarka, kuria gavėjui yra pristatoma socialinio draudimo pensija ar šalpos išmoka.

Kada bus mokamos pensijos?

Sausį didesnių sumų sulauks senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių (maitintojo netekimo) pensijų gavėjai.

Gyventojai, gaunantys išankstines senatvės pensijas, padidėjimą pajus nuo vasario, kadangi šios išmokos mokamos už praėjusį, o ne už einamąjį mėnesį.

Vasarį taip pat bus mokamos didesnės pensinės išmokos, kurios mokamos iš valstybės biudžeto: šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijos, šalpos kompensacijos, kompensacinės išmokos profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybiniams darbuotojams.

Priklausomai nuo gyvenamosios vietos ir pasirinkto mokėjimo būdo, pensijos pasieks gavėjus iki sausio 26 d.

Pensijų gavėjai, kurie iki šiol pensijas į savo banko sąskaitas gaudavo mėnesio 20-22 dienomis, sausį gaus pensijas 17-18 dienomis.

24 komentarų

Virginija

Kada kas nors peržiūrės daugiavaikių motinų šalpos pensijų skyrimo tvarką. Negi vaikai, gimę po 1995m. Sausio mėnesio, kažkuo skiriasi nuo kitų, kad tuo atveju motinai išmokos neskiriamos?

Kestutis

11 metu Gaunu 50%invaliduma,pagal apribojimus galiu dirbt direktoriumi,neks nepriima o gaunu 207€ be invalidumo turiu 24 metus stazo. Kaip išgivent????

Angelija

Neturiu privalomo darbo stažo,truksta 11 mėn.
O kodėl truksta,o todėl,kad susergi žmogus ir gauni neigalumą,o išeinant į pensiją, gauni 60 ,% neigalumą patvirtinantį pažimejįmą ir atima neigalumo pensiją.
Senatvės pensiją,kokia užsidirbau,tokia ir turiu,o neigalumo pensiją atėmė,kodėl?
Ar aš pasveikau? Ne!
Vaistų reikejo ir rekia,tai ką laukiate ,kad greičiau kojas pakratygume?

Vėtra

Visi piktinasi,kad mažos išmokos,vieni turi tik būtinąjį stažą,kiti jo neturi,o nori gauti visi daug pinigų,jauniems reikėjo galvoti apie senatvę,bet nėra nei vieno žodžio kiek procentų padidės profesinio neįgalumo pensija,žmonės sveikatą prarado dirbdami,o išmokos juokingos

Virgis

Gražiai rašo, bet gauk ta invalidumą gausi prieš mirtį, turi atitikti kriterijus, o tai dirbsi mūrininkų iki 70 m

Irena

Labai dekojam kad dideja,pajamos ipensijos išmokos su negaliams,vieniša
Žmonems reikia kad didetu pajamos

Elena

Šitokios rašliavos apie pensijų didinimą, labai klaidina žmones. Jos tinkamos tik gaunantiems dideles pensijas. Mažų pensijų gavėjai, gaus tik po kelis eurus. Štai taip ir mes liekame apmulkinti. Kainos viršija, nei pridėta pensijos. Tai apie kokia pansiją kalbame? Kai ėjau į pensiją, sovietiniais laikais, uždirbtų pinigų jau neskaičiavo. Skaičiuoja tik nuo 1994 metų. Okitų metų mokesčių tikriausiai " nemokėjome", gerai bent tiek, kad stažą skaičiuoja, kad dar jo nenubraukė.

Gintautas cepulis

Kada baigs reketuoti prieš laikinės pensijos gavėjus , kurie jau išmokėjo skolą, kuri buvo suteikta 5 metams.

Irena

Jau apie šitą pensijų padidinimą atsibodo skaityti, o kiek kartų pabrangs viskas, tai nė žodžio, tas ant to išeina.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas