Sukurtas įrankis verslui, kuris supaprastins naudojimąsi e-sąskaitomis faktūromis

Pranešimas spaudai

2024-05-11, 11:59

0 komentarų

Sąskaitų ir susijusių dokumentų automatizavimo procesų paslaugas teikianti „Unifiedpost“ sukūrė duomenų mainų įrankį, kuris leidžia Lietuvos verslams patogiau keistis e-sąskaitomis faktūromis, automatiškai jas eksportuojant iš pardavėjo apskaitos sistemos ir importuojant į pirkėjo sistemas nenaudojant jokio rankinio darbo.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Sukurtas įrankis verslui, kuris supaprastins naudojimąsi e-sąskaitomis faktūromis

„Šiuo metu Lietuvos verslai, kurie tiekia prekes arba paslaugas viešajam sektoriui, turi pateikti sąskaitas elektroniniu būdu per Registrų centro valdomą sistemą „E. Sąskaita“. Tačiau tarp verslų keistis e-sąskaitomis vis dar nepopuliaru, nes nėra vieningo sąskaitų faktūrų formato, kurį naudotų daugelis apskaitos sistemų.

Išimtinis atvejis – elektroninių duomenų mainų sistema (EDI), tačiau dėl savo specifikos ji prigijo ir naudojama tik prekybos, HoReCa (viešbučiai, maitinimo įstaigos), logistikos ir gamybos sektoriuose, o tuo metu kitos įmonės priverstos investuoti į trečiųjų šalių sukurtus sąskaitų skaitmenizavimo sprendimus arba sąskaitų duomenis vesti rankomis. Siekdama palengvinti naudojimąsi e-sąskaitomis, ES skyrė lėšų „Euroconnector“ įrankio sukūrimui, kuris padės vietinėms apskaitos sistemoms integruotis į Europos e-sąskaitų tinklą Peppol.

Tai reiškia, kad Lietuvos verslininkai e-sąskaitomis galės keistis be didelių investicijų – pasitelkdami Europoje plačiai naudojamą „Peppol“ tinklą“, – apie naujovę rinkoje kalba „Unifiedpost“ vadovas Audrius Kirklys.

Pasak jo, su „Euroconnector“ įrankiu e-sąskaitų apdorojimo procesas tampa paprastesnis: pardavėjo buhalteris apskaitos sistemoje išrašys sąskaitą faktūrą, kuri automatiškai per „Peppol“ tinklą bus išsiųsta pirkėjo buhalteriui – šis savo apskaitos arba sąskaitų valdymo sistemoje iškart matys gautą sąskaitą su visais reikiamais duomenimis. Jo atsakomybė – sistemoje surinkti atsakingų asmenų patvirtinimus, priskirti Didžiosios knygos sąskaitas ir užregistruoti įrašą.

„Euroconnector“ įrankis ir Peppol tampa dar aktualesni, nes nuo liepos 1 d. Registrų centro „E. Sąskaitą“ pakeis naujoji SABIS sistema. Vienas iš numatytų būdų pateikti sąskaitas viešajam sektoriui – Peppol tinklas. Įmonės pasirinkusios pastarąjį būdą, galės ne tik siųsti sąskaitas viešajam sektoriui, tačiau keistis dokumentais ir su kitais verslo partneriais tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose.

Tik laiko klausimas, kada verslai Lietuvoje tarpusavyje bus priversti keistis išimtinai elektroninio formato sąskaitomis, nes kaimyninėse šalyse – Lenkijoje ir Latvijoje – tai bus privaloma nuo 2026 m. Tai įtakos ir Lietuvos verslus, kurie turi prekybinių sandorių su šiomis valstybėmis. Taip pat EK imasi iniciatyvų padaryti privalomą keitimąsi e-sąskaitomis, jeigu vykdoma prekyba tarp šalių – narių.

„Žinoma, iš pirmo žvilgsnio būsima skaitmenizacija gali gąsdinti, tačiau to rezultatas vienareikšmiškai bus teigiamas, nes, pradėjus naudoti „Euroconnector“, dings esminės kliūtys efektyviam sąskaitų faktūrų valdymui – mažės rankinio darbo ir žmogiškųjų klaidų tikimybė, dėl kurių vėluoja mokėjimai ar atsiranda deklaruojamų mokesčių netikslumai. Jokio rankinio duomenų vedimo, jokių pasimetusių sąskaitų, jokio popieriaus – visiškas šiuolaikiško verslo standartas“, – sako A. Kirklys.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas