„Swedbank“ klientams – kritinis banko perspėjimas: daugelis gali susidurti su laikinais nepatogumais, paaiškino, kas čia vyksta

„Swedbank“ ypatingą dėmesį skiria išmaniosios programėlės tobulinimui ir naujų skaitmeninių funkcionalumų diegimui. Praėjusiais metais buvo toliau diegiami svarbūs pakeitimai klientams, besinaudojantiems „Android“ programine įranga.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Swedbank“ klientams – kritinis banko perspėjimas: daugelis gali susidurti su laikinais nepatogumais, paaiškino, kas čia vyksta

Siekiant užtikrinti geriausią klientų naudojimosi patirtį – būtina atitinkama sistemų priežiūra. Būtent tokiems darbams dabar ruošiasi „Swedbank“, kurie informuoja savo klientus apie galimus sutrikimus, o pagrindinė to priežastis – reguliarus IT sistemų atnaujinimas.

„Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, sausio 25 dieną, „Swedbank“ planuoja vykdyti reguliarų IT sistemų atnaujinimą. Dėl atnaujinimo darbų gali trumpam sutrikti kai kurios banko teikiamos paslaugos“, - teigiama banko išplatintame pranešime.

Banko išplatintame pranešime teigiama, jog duomenų bazių atnaujinimo metu „Swedbank“ išduotos mokėjimo kortelės gali būti aptarnaujamos su trumpalaikiais trikdžiais nuo 00:00 iki 4:30 val.

Pažymima, jog interneto bankas ir privatiems, ir verslo klientams duomenų bazių atnaujinimo metu tarp 00:00 ir 4:30 val. gali veikti su trikdžiais, atnaujinimo darbų metu klientai bus nukreipiami į informacinį puslapį apie atliekamus darbus.

Priminsime, jog „Swedbank“ Lietuvoje pirmasis iš Lietuvoje veikiančių komercinių bankų pradėjo teikti specializuotas žaliąsias paskolas, skirtas miško įveisimui. Jų gavėjai ne tik prisidės prie klimato kaitos stabdymo, bet ir galės uždirbti papildomų pajamų iš anglies dioksido kreditų pardavimo.

„Swedbank“ ypatingą dėmesį skiria išmaniosios programėlės tobulinimui ir naujų skaitmeninių funkcionalumų diegimui. Per trečiąjį šių metų ketvirtį buvo toliau diegiami svarbūs pakeitimai klientams, besinaudojantiems „Android“ programine įranga. Nuo šiol klientai gali matyti paskolų sutartis bei portfelio apžvalgą, atskiroms klientų programoms orientuotas žinutes, naują paslaugų meniu.

Ketvirtąjį ketvirtį pokyčius išmaniojoje programėlėje pastebės ir „iOS“ vartotojai. Išmaniosios programėlės vartotojų skaičius trečiojo ketvirčio pabaigoje, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 9 proc., o prisijungimų skaičius augo 26 proc.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

11 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rima

Esu senbuvė šio banko klijantė,niekada ne teko turėti jokių problemų Džiaugiuosi Swed banko
aptarnavimu,greitu reagavimo,žmogaus išklasymu ir patarimais stengiantis padėti.

Zitutė

Aš patenkinta savo swet.banku. ,bet aš nesuprantu apie programėlę. kokia nauda klentui , Jeigu įsijungiu programėlę ,jei pasiseks,nes man pensininkai nelengva susigaudyti naujovės.

Miglė

Miljonieriai.kontroliuotojai.taip ir pradedamas žmogus kontroliuoti-čypuoti. Kaip ir telia2....gauna baudas,kelia įkainius.

Antanas

Uzdarineja net savo padalinius rajono centre ( Prienai)..... Swedbank neliko. Reikia važiuoti į Kauną....

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas