„Swedbank“ perspėja visus savo klientus: šioje šalyje naudotis mokėjimo kortelėmis gali būti itin sudėtinga, pasakė ką daryti

Pranešimas spaudai

2023-09-04, 13:08 (atnaujinta 2023-09-04, 13:39)

11 komentarai (-ų)

Sankcijų apimčiai nuolat didėjant, Baltarusijoje lieka vis mažiau galimybių naudotis Lietuvoje veikiančių bankų kortelėmis.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Swedbank“ perspėja visus savo klientus: šioje šalyje naudotis mokėjimo kortelėmis gali būti itin sudėtinga, pasakė ką daryti

Atsižvelgiant į augančią sankcijų apimtį ir su tuo susijusias rizikas, bus ribojamos galimybės naudotis „Swedbank“ išduotomis mokėjimo kortelėmis Baltarusijos teritorijoje, teigiama bendrovės išplatintame pranešime.

Nuo rugsėjo 6 d. „Swedbank“ nebegalės užtikrinti galimybės atsiskaityti mokėjimo kortelėmis Baltarusijos teritorijoje veikiančiose prekybos ir paslaugų vietose.

Taip pat bankas atkreipia dėmesį, kad gali iškilti sunkumų išsigryninant pinigų šios šalies bankomatuose.

Ketinantys vykti į Baltarusiją, turėtų iš anksto pasirūpinti alternatyvomis.

Galimybė naudotis „Swedbank“ kortelėmis Rusijos teritorijoje buvo apribota 2022 m. kovą, o praėjusių metų balandį ir gegužę sustabdyti mokėjimai iš ir į Rusiją bei Baltarusiją.

Analogiškų veiksmų ėmėsi ir kitas Lietuvoje veikiantis bankas

Priminsime, jog analogiškų veiksmų ėmėsi ir SEB bankas. Šio banko atstovai pataria klientams nepasikliauti atsiskaitymu SEB kortelėmis Baltarusijoje, nes mokėjimai gali nepavykti, taip pat gali nepavykti pasiimti grynųjų visuose bankomatuose Baltarusijoje. Bankas rekomenduoja pasiruošti iš anksto ir pasirinkti kitus atsiskaitymo būdus.

„Mastercard“ jau kurį laiką atsiskaitymus blokuoja fizinėse ir e. prekybos vietose, kuriose įrengti sankcionuotų bankų skaitytuvai, dėl to atsiskaityti SEB banko kortelėmis jau dabar galima ne visur. Vietų, kuriose negalima atsiskaityti, skaičius auga – sankcijų apimčiai nuolat didėjant, SEB bankas taip pat nuolat peržiūri banko taikomus ribojimus ir rizikų valdymo būdus.

Nuo 2022 metų gegužės 15 dienos SEB nebevykdo mokėjimų į Baltarusiją ir iš jos bet kokia valiuta, bankas taip pat sustabdė kortelių siuntimą į Baltarusiją.

11 komentarų

Zita

Turi būti gryni pinigai,zmogus zino ,kiek atsidėti,kiek isleisti.o atlyginimas turi mokėti, taip kaip nori zmogus,pervedimas i kortele ,pažeidžiama konstitucija.

Skaitytoja

Aha, tik finansinių aferistų puslapyje swed reklamuojamas kaip partneris, parašiau bankui, cielas mėnesis pchui..

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas