Vaizdo įrašų peržiūra gali pasikeisti amžiams: pristatytas nuostabus sprendimas, kuris gali nulemti „Chrome“ naršyklės baigtį

Arnas Balčiūnas

2023-03-07, 07:19

1 komentaras

„Microsoft“ atstovai pasidalino informacija apie naują „Edge“ naršyklės galimybę, kuri leis mėgautis geresnės kokybės vaizdo įrašais. Interneto naršyklę papildė dirbtinio intelekto technologija aprūpintu „Video Super Resolution (VSR)“ sprendimu, kuris gali pagerinti vaizdo įrašų kokybę.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Vaizdo įrašų peržiūra gali pasikeisti amžiams: pristatytas nuostabus sprendimas, kuris gali nulemti „Chrome“ naršyklės baigtį

Remiantis „Microsoft“ pateikiama informacija, vienas iš trijų „Microsoft Edge“ naršyklėje atkuriamų vaizdo įrašų yra 480p ar dar žemesnės raiškos, todėl naujoji technologija bus naudinga daugeliui vartotojų, kenčiančių dėl lėto interneto ryšio ar prastos vaizdo įrašo kokybės. Šis sprendimas veiks „YouTube“ bei kitose vaizdo peržiūrėjimo platformose.

Skelbiama, kad VSR sprendimas geba analizuoti vartotojo poreikius, todėl su laiku galės ženkliai pagerinti jūsų žiūrėjimo patirtį, pašalindamas blokų glaudinimo artefaktus bei padidinant galutinę skiriamąją gebą. Tiesa, norint naudotis šiuo sprendimu – reikės pakankamai galingo kompiuterio.

Norint naudotis naujuoju „Microsoft“ įrankiu bus reikalinga „Nvidia“ ar AMD sukurta vaizdo plokštė. „Nvidia“ naudotojams reikalinga „RTX 20“ ar naujesnės serijos plokštė, AMD – „RX5700“ arba naujesnė. Jei naudojate nešiojamąjį kompiuterį su iGPU ir dGPU ir norite išbandyti VSR, pakeiskite grafikos nustatymus taip, kad naršyklė naudotų dGPU. „Microsoft“ žada, kad automatinis sprendimas šiuo atveju bus pasiūlytas kiek vėliau.

„Microsoft“ atstovų teigimu, naujasis „Video Super Resolution (VSR)“ sprendimas jau dabar yra pasiekiamas 50 proc. vartotojų, priklausančių „Canary Channel“. Tiesa, šią galimybę galima įjungti ir rankiniu būdu, o tam tereikia į „Edge“ naršyklės adresų juostą įvesti edge://flags/#edge-video-super-resolution bei įjungti šią galimybę.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas