Velykiniai kiaušiniai technologijų pasaulyje – sužinokite, kas tai yra ir kaip 1979 metais įvykdyta gudrybė pakeitė pasaulį

Didžioji pavasario šventė - Velykos - simbolizuoja Kristaus prisikėlimą. Ankščiau Velykos buvo švenčiamos kaip gamtos atgimimo šventė, kurios metu mūsų protėviai garbino medžius, burtais ir maldomis bandė užtikrinti gerą derlių.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Velykiniai kiaušiniai technologijų pasaulyje – sužinokite, kas tai yra ir kaip 1979 metais įvykdyta gudrybė pakeitė pasaulį

Šiandien Velykos yra šeimos šventė, kurios metu daugiau laiko praleidžiame su savo artimaisiais ar draugais. Visi puikiai žino ir tai, kas yra velykinis kiaušinis. Tačiau ar žinojote, jog šis terminas turi savo reikšmę ir technologijų kontekste?

Technologijų pasaulyje Velykų kiaušiniai - tai nereklamuojamos funkcijos, kurias kūrėjai paprastai įtraukia norėdami prajuokinti ar nustebinti naudotojus. Velykų kiaušiniai paprastai neturi jokio kito praktinio tikslo, kaip tik prajuokinti. Juose gali būti nuorodų į popkultūrą arba tai gali būti neaiškūs programuotojų pokštai.

Kaip ir tikri velykiniai kiaušiniai, techniniai velykiniai kiaušiniai paprastai būna gerai paslėpti, todėl vartotojai turi rimtai padirbėti, kad juos atrastų. Tokios paslėptos gudrybės nėra didelė naujiena šiandien, tačiau anksčiau tai būdavo ganėtinai retas reiškinys.

Pirmasis velykinis kiaušinis buvo paslėptas žaidime

Velykinių kiaušinių technologijų pasaulyje ieškoti pradėta dar 1979 metais. Tuomet buvo paruoštas pirmasis toks kiaušinis, kurį buvo galima rasti žaidime „Adventure“, skirtam „Atari 2600“ žaidimų kompiuteriui. Tai laikais žaidimų kūrėjai nebuvo minimi savo kūriniuose, tačiau čia savo išradingumą pademonstravo vienas iš jų.

„Adventure“ žaidimo programuotojas Warrenas Robinetas paslapčia įtraukė savo vardą viename paslėptame kambaryje. Įdomu tai, jog toks pastarojo žingsnis labai nepatiko „Atari“ vadovams. Kuomet šis velykinis kiaušinis buvo aptiktas, buvo bandoma paslaptingąjį kambarį pašalinti iš žaidimo. Tačiau vėliau tokių minčių buvo atsisakyta. Paaiškėjo, kad tai būtų kainavę pernelyg daug.

Negana to, nusprendus šio paslėpto objekto nepašalinti, „Atari“ programinės įrangos kūrimo direktorius Steve‘as Wrightas prakalbo apie šį paslėptą žaidimų elementą, kuris skirtas atidžiausiems žaidėjams. „Atari“ netgi pradėjo skatinti kūrėjus slėpti tokius velykinius kiaušinius savo žaidimuose.

Bandė kaip geriau, o gavosi velykinis kiaušinis

Jūs veikiausiai galvojate, jog tokius velykinius kiaušinius kūrėjai paslepia specialiai. Tačiau taip yra tikrai ne visada. 1986 metais kuriant „Gradius“ žaidimą, „Konami“ darbuotojas Kazuhisa Hashimoto sukūrė sukčiavimo kodą, kuriuo jo komanda galėjo naudotis testuodama žaidimą.

Kaip paaiškėjo vėliau, jis pamiršo pašalinti pastarąjį kodą iš galutinio produkto, ir žaidėjai greitai jį aptiko. Taip gimė garsiausias visų laikų velykinis kiaušinis: į viršų, aukštyn, žemyn, žemyn, kairėn, dešinėn, kairėn, dešinėn, B, A, Start.

Dėl teigiamų žaidėjų atsiliepimų, „Konami“ pradėjo sąmoningai įtraukti tą patį sukčiavimo kodą į visus savo žaidimus. Pavyzdžiui, „Contra“ žaidime, skirtame NES, įvedus kodą žaidėjai gali pradėti žaidimą su 30 papildomų gyvybių. Net ir šiandien daugelyje įvairių leidėjų sukurtų žaidimų kaip velykinis kiaušinis yra „Konami kodo“ variantas.

Žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai velykiniai kiaušiniai, kurie aptikti žaidimuose ar įvairiuose įrenginiuose. Jeigu norite sužinoti pačius populiariausius – spauskite čia ir skaitykite mūsų paruoštą tekstą apie dešimt populiariausių velykinių kiaušinių.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas