Telefonai.eu metų telefono rinkimai 2020: skelbiamas „Metų telefono” nominacijos nugalėtojas

Ignas Petrikonis

2020-12-28, 22:09 (atnaujinta 2021-04-27, 00:43)

0 komentarų
Telefonai.eu metų telefono rinkimai 2020: skelbiamas „Metų telefono” nominacijos nugalėtojas

Jeigu perbėgtume per šiųmetes „Telefonai.eu metų telefono 2020” rinkimų nominacijas, „Metų telefono” nugalėtojo parinkimas būtų neabejotinai pats sunkiausias. Nuspręsti, kuris išmanusis gaus „Redaktoriaus pasirinkimo” prizą, yra ganėtinai paprasta, nes tas įrenginys guli tavo kišenėje. Pasverti, kuris telefonas šiemet siūlo geriausią vertę jau šiek tiek sudėtingiau, tačiau tai nė iš tolo neprilygsta „Metų telefono” rinkimų procesui.

Šiemet rinkoje pasirodė tiek savaip gerų modelių, kad visus norisi už kažką pagirti. Vieni sukūrė nuostabų dizainą, kiti visus vėl nušlavė kamerų fronte, treti sumontavo nuostabius garsiakalbius ar įdiegė dar kokią nors naujovę. Tiesą sakant, skirtumai tarp skirtingų gamintojų telefonų taip sumažėjo, kad galima vos ne užsimerkus besti pirštu į bet kurį aukščiausios klasės modelį ir be vargo rasti argumentų, kodėl jam turėtų atitekti titulas. Tačiau Telefonai.eu komanda visgi išrinko tą, kuris bent jau puse galvos lenkia savo konkurentus ir nusipelno „Metų telefono” laimėjimo.

Iš kokių modelių rinkomės?

Pirmąjį kandidatą titului šiemet pateikė „Samsung”, metų pradžioje pristačiusi „Galaxy S20 Ultra”. Šį telefoną iškart įsigijo mano kolega Lukas, bet vos po poros savaičių naudojimo tapo aišku, jog metų telefonu „S20 Ultra” bus tik per jo lavoną. Išmanusis atrodė gerai tik ant popieriaus, kadangi buvo bereikalingai griozdiškas, keisto dizaino, pastebimai kaisdavo, o jo kamera, švelniai tariant, buvo nuvilianti. Po pusmečio situaciją šiek tiek pataisė programinės įrangos atnaujinimai, bet vis tiek įrenginys netruktelėjo iki to lygio, kuriame turėjo būti.

Panašiu metu buvo pristatyta „Xiaomi Mi 10” serija. Mums pavyko išbandyti tik pigesnįjį „Mi 10”, o ne jo „Pro” versiją, tačiau abejojame, ar tai kaip nors paveiktų titulo skyrimą. Telefonas tikrai smarkiai truktelėjo į priekį nuo pirmtako tiek dizaino, tiek ekrano ir net programinės įrangos prasme, bei netgi pasiūlė vienus geriausių garsiakalbių rinkoje. Ir nors tai yra pasiutusiai vykęs modelis, apart garsiakalbių, jis neturi nieko, kas išskirtų jį iš daugybės kitų šiųmečių flagmanų.

Vėliau į mūsų rankas pateko „Huawei P40 Pro” ir jeigu atvirai, jis sugebėjo atlikti būtent tai, ko nepajėgė „Mi 10” - pasiūlė originaliausią ir vieną dailiausių dizainų rinkoje, bene ištvermingiausią bateriją iš visų 2020 metų flagmanų ir beveik neprilygstamą kamerą. Netgi telefono veikimo stabilumas sunkiai galėtų būti palyginamas su konkurentais, tačiau užlipti ant aukščiausio šių metų laiptelio sutrukdė akivaizdi problema - „Google” paslaugų paketo nebuvimas. Nors šiuo metu jau yra ne vienas būdas jį įsidiegti, sunkiai galėtume prieš tokį rimtą trūkumą užsimerkti. Dėl šios priežasties „P40 Pro” teko tenkintis taip pat labai garbingu „Redaktoriaus pasirinkimo” laimėjimu.

Po to įvyko „OnePlus 8 Pro” pristatymas, po kurio telefoną iš karto įsigijau ir netgi tikėjausi, jog jis metų pabaigos reitinguose užims aukščiausias vietas. Nepaisant išskirtinės kokybės ekrano, dailios programinės įrangos ir spartaus veikimo įspūdžio, šis modelis mane nuvylė tiesiog tragišku baterijos tarnavimu, neretai pasitaikančiais aplikacijų išsijungimais ir kitomis panašiomis bėdelėmis. O gaila, nes potencialo buvo daug, pradedant labai vykusiai patobulinta kamera ir protinga kaina.

Per vasarą pavyko išbandyti sulenkiamą ekraną turintį „Huawei Mate XS”, kurį naudodamas sulaukiau tiek dėmesio, kiek sun nė vienu bandytu telefonu. Į įšorę atlenkiamo ekrano idėja, mano galva, tikrai pranašesnė už atvirkštinį variantą, bet pačiam įrenginiui iki geriausiojo titulo tikrai trūksta. Lenkiant ekraną girdėdavosi „trakšt”, o jį atlenkus neretai tekdavo aplikaciją paleisti iš naujo, kad jos elementai prisitaikytų prie pasikeitusios įstrižainės. Žodžiu, vėlgi potencialo labai daug, bet dar reikėtų padirbėti su vartotojo patirtimi.

Rudens sezoną pradėjo „Samsung Galaxy Note20 Ultra” pristatymas. Malonu, kad gamintojas ne tik ištaisė „S20 Ultra” klaidas, bet ir sugebėjo pasiūlyti tikrai prasmingų patobulinimų. Telefono dizainas ne tik tapo nebebjaurus, bet netgi tapo pretendentu į gražiausiojo titulą. Veikimas buvo optimizuotas taip, kad jokių rimtų klaidų nepasitaikė, kamera nebedarė gėdos, o sumažintas „S-Pen” įvesties vėlinimas tapo vyšnia ant tortų. Taigi, turim vieną pretendentą.

Tiesa, „Note20 Ultra” debiutą užgožė sulenkiamas „Samsung Galaxy Z Fold2”. Nejuokaujame, šis modelis, lyginant su pirmtaku, yra kaip diena ir naktis. Pagaliau gavome solidų dizainą, ekraną, kurio nebraižo nagai, super malonų sulenkimo mechanizmą ir net padorų išorinį ekraną. Jau nekalbame apie geras kameras ir bateriją. Kitaip tariant, štai jums ir antras kandidatas.

Na, o metus užbaigė sena gera „iPhone 12” serija. Nepaisant šiemet vėliau prasidėjusios prekybos, telefonai pagrįstai sukėlė didelį ažiotažą. Kur jau nesukels, kai pakuotėje nepridedamas įkroviklis :) Žinoma, juokaujame. Įrenginiai žibėjo savo elegantiška išvaizda, galingiausiu rinkoje lustu, smarkiai patobulinta kamera ir netgi „MagSafe” magnetinių priedų sistema. Galų gale, „iPhone 12 Pro Max” su savo geresne kamera ir baterija pagaliau tapo vertas nešioti „Pro” vardą, o nepakilusi jo kaina netgi leidžia jam būti finansiškai geresniu pasirinkimu nei šiemet neproporcingai išbrangę Android galiūnai.

Trumpai tariant, į mūsų TOP3 pateko „Samsung Galaxy Note20 Ultra”, „Galaxy Z Fold2” ir „iPhone 12 Pro Max”.

Metų telefonas 2020 - „Samsung Galaxy Z Fold2”

Po ilgų diskusijų, įtikinėjimų ir netgi apsižodžiavimų Telefonai.eu 2020 metų telefonu išrinko Jo didenybę „Samsung Galaxy Z Fold2”. Daugiausia ginčų kilo dėl „iPhone 12 Pro Max”, kuriam apdovanojimas buvo praktiškai ranka pasiekiamas. Tačiau priežastis, kodėl taip neatsitiko, yra kur kas paprastesnė, nei gali pasirodyti.

Jūs tik pažiūrėkite, kaip atrodo tasai antras foldas - planšetė, kuri vienu rankos judesiu gali virsti prašmatniu „Snickers” batonėliu. Kiekvienąkart atversdamas „Z Fold2” ekraną jautiesi, tarsi nusipirkęs išankstinį laiko mašinos bilietą į ateitį. Tiesą sakant, šio veiksmo sukeliamas efektas toks stiprus, kad netgi gali padėti pralaužti ledus pradedant pokalbį su praktiškai bet kuo. Pabandykite iš kišenės ištraukti „iPhone 12 Pro Max” ar „Galaxy Note20 Ultra” ir sekite pašnekovo reakciją - garantuoju, jog jis ne tik nenusistebės, bet ir svarstys, ką čia bandote parodyti ir ko siekiate.

Vis dėlto mūsų pasirinkimą nulėmė ne tai. Pirmas „Galaxy Fold” sulaukdavo identiškų aplinkinių reakcijų, bet jam iki „Metų telefono” titulo buvo toliau negu toli. To priežastis buvo tragiška vartotojo patirtis. Rankoje išmanusis kurdavo pigumo įspūdį, ekrano atlenkimo mechanizmas buvo tarsi nesuderinta gitara, o ir pats ekrano stiklas, jeigu taip jį galima pavadinti, braižėsi praktiškai nuo oro. Jau nekalbame apie pajuokos objektu buvusį išorinį ekranėlį, kvietųsi į 2010 metus.

Gera žinia, kad „Samsung Galaxy Z Fold2” ne tik išlaikė tą savo vyresnio brolio wow efektą, bet ir ištaisė visus tuos vaikiškus trūkumus. Telefono surinkimo kokybė stovi vienoje eilėje su „Note20 Ultra” ar „iPhone 12 Pro Max”, lankstymo mechanizmas toks malonus, kad gali neramią naktį padėti užmigti, išorinis ekranas yra daugiau negu padorus, o atlenkiama matrica ne tik ryškesnė, bet ir padengta plonu stiklu, kurio bent jau neįrėšite netyčia brūkštelėję nagu per ekraną. Tiesą sakant, net ir visa kita neturi silpnų vietų - kamera fotografuoja puikiai, o baterijos ištvermė ne tik nenusileidžia, bet ir lenkia kai kuriuos konkurentus.

Visos šios naujienos leidžia „Galaxy Z Fold2” naudoti kaip pagrindinį įrenginį, o ne kaip kažkokį pasididžiavimo objektą, kurį, draugams nuėjus į šalį, norisi kišti giliai į kišenę ir išsitraukti normalų telefoną. Išorinis ekranėlis, nors vis dar per siauras patogiai atrašyti į žinutę, bet jame jau galima patogiai atsidaryti „Spotify”, praslinkti pro socialinių tinklų sienas ar pasitikrinti el. paštą.

Visgi pagrindinė „Samsung Galaxy Z Fold2” stiprybė yra monstriškas, beveik 8 colių įstrižainės sulenkiamas ekranas. Jis leidžia nebėgti prie kompiuterio gavus didelės apimties „Excel” dokumentą, prireikus atsidaryti nepatogų kokios nors valstybinės įstaigos internetinį puslapį, arba tiesiog norint maloniai paskaityti naujienas ar prireikus suredaguoti nuotrauką „Instagram Story”. Nors vis dar pasitaiko šiokių tokių problemėlių su kai kurių aplikacijų atvaizdavimu, naudodamasis antru foldu iš karto pastebėjau, jog su juo pradėjau atlikinėti tas užduotis, kurias anksčiau buvau pratęs daryti kompiuteriu ar pasiėmęs planšetę

Būtent tai ir tapo pagrindiniu motyvu skirti mūsų „Metų telefono” titulą šiam korėjiečių šedevrui. Turėdamas „Samsung Galaxy Z Fold2” savo kišenėje jautiesi galintis nuveikti kur kas daugiau, nei su bet kokiu kitu šiandien rinkoje esančiu telefonu. Nesvarbu, ar tai būtų stresą keliantys darbo reikalai, ar pramogos karantino vakarais jaukiai įsitaisius ant sofos ir išsivirus arbatos. „Samsung Galaxy Z Fold2” yra tiesiog neprilygstamas produktyvumo prasme.

Tikrai nesakome, kad „Z Fold2” yra skirtas absoliučiai visiems vartotojams, juo labiau, kai jo kaina vis dar gali priversti griebtis už galvos, tačiau jis idealiai atitinka „Metų telefono” kriterijus - yra nesupainiojamas su konkurentais, gali daugiau už juos ir neturi rimtų trūkumų. Na, o daugiau apie jį galite paskaityti spustelėję čia ir perskaitę mūsų parengtą detalią šio telefono apžvalgą.

Nesutinkate su šia nuomone? Savo balsą kviečiame pareikšti, renkant šių metų „Skaitytojų favorito” nominaciją (spauskite čia). Taip pat siūlome spustelėti ant nuorodų ir sužinoti, kas laimėjo „Redaktoriaus pasirinkimo” ir „Metų vertės” nominacijas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas