„Microsoft“ ir toliau siutina „Windows“ kompiuterių turėtojus: daugeliui mūsų jau netrukus gali tekti susimokėti papildomai, sužinokite kas čia vyksta

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ dar ne taip seniai išleido „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukiama buvo kone dešimtmetį. Šia platformos versija naudojasi vis daugiau vartotojų, o kūrėjai deda visas pastangas, kad naudotojų dalis ir toliau augtų.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Microsoft“ ir toliau siutina „Windows“ kompiuterių turėtojus: daugeliui mūsų jau netrukus gali tekti susimokėti papildomai, sužinokite kas čia vyksta

Pasirodžius „Windows 11“ operacinės sistemos versijai, „Microsoft“ paskelbė, jog nuo 2025 metų ketina nutraukti „Windows 10“ platformos palaikymą, kas sukėlė didžiulį internautų pasipiktinimą. JAV technologijų kompanijos vadovai, panašu, sugalvojo alternatyvų sprendimą, tačiau jis veikiausiai nepatiks daugeliui.

Pranešama, jog „Microsoft“ ketina pasiūlyti išplėstinį saugumo atnaujinimų palaikymą (ESU), kuris bus pradėtas taikyti nuo 2025 metų, kuomet baigsis „Windows 10“ palaikymas. Tiesa, jie bus mokami. Programinės įrangos milžinė paprastai siūlo mokamus saugumo atnaujinimus tik įvairiomis organizacijoms, kurioms reikia toliau naudoti senesnes versijas, tačiau dabar planuoja juos pirmą kartą pasiūlyti privatiems asmenims, teikdama metinę prenumeratos paslaugą.

„Nors mes primygtinai rekomenduojame pereiti prie „Windows 11“, tačiau suprantame, jog gali atsirasti aplinkybių, dėl kurių negalėsite pakeisti „Windows 10“ įrenginių iki šios operacinės sistemos palaikymo pabaigos. Todėl ketiname pasiūlyti pratęsti saugumo atnaujinimus. ESU programa apims kritinius ir (arba) svarbius saugumo atnaujinimus“, - teigiama „Microsoft“ išplatintame pranešime.

„Microsoft“ pažymi ir tai, jog ESU neapima naujų funkcijų, klientų pageidaujamų, su saugumu nesusijusių atnaujinimų, ar dizaino pakeitimų prašymų. Skelbiama, jog techninė pagalba tai pat nebus teikiama. Verta paminėti ir tai, jog tai yra pirmas kartas, kuomet „Microsoft“ ketina siūlyti mokamą prenumeratą privatiems klientams, nes anksčiau toks modelis buvo taikomas tik verslo atstovams.

Atsižvelgiant į tai, jog iki „Windows 10“ operacinės sistemos palaikymo pabaigos liko mažiau nei dveji metai, šios platformos populiarumas vis dar yra labai didelis. „Windows 7“ palaikymas baigėsi 2020 metais, t. y. praėjus kiek daugiau nei 10 metų nuo jos pasirodymo, o išplėstiniai saugumo atnaujinimai baigėsi šių metų pradžioje. Pagrindinis „Windows XP“ palaikymas baigėsi praėjus vos aštuoneriems metams, o išplėstinis palaikymas - beveik po 13 metų.

Manoma, kad „Microsoft“ gali būti priversta siūlyti nemokamus "Windows 10" saugumo atnaujinimus ir pasibaigus palaikymo terminui. Verta prisiminti, jog 2017 metais, praėjus trejiems metams po išplėstinio palaikymo pabaigos, „Windows XP“ gavo labai neįprastą pataisą, jog būtų išvengta didelės išpirkos reikalaujančios programinės įrangos atakos. Jei ateityje „Windows 10“ atsidurtų panašių įvykių sūkuryje – galima tikėtis panašaus sprendimo pakartojimo.

4 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Jonas

Priezastis arba naudoti LINUX ar MacOs arba isvis neturet kompo

PetrasJonas

Nusišneki Jonukai. Jei tau PC reikalingas tik FB paskolinti, filmą pasižiūrėti tai taip. O jei naudoji spec programas veikiančias too win? Linux ane? Kam rašyti tik tam, kad rašyti?

GintarasJonas

Petrai, nėra taip, kad Jonukas visiškai nusišneka. Taip, yra pilna specifinių programų, kurios veikia tik Windows, tai be Windows čia niekaip. Bet yra pilna vartotojų, kurių kompiuterio naudojimas prasideda ir baigiasi ties interneto naršykle.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas