4 rekomendacijos, kaip prailginti išmaniųjų prietaisų tarnavimo laiką

Pranešimas spaudai

2023-08-29, 10:03

1 komentaras

Šiandien išmanieji prietaisai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo būdo dalimi. Technologijų ekspertė pataria, kaip tinkamai prižiūrint prietaisus maksimaliai išnaudoti jų galimybes ir prailginti jų tarnavimo laiką.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
4 rekomendacijos, kaip prailginti išmaniųjų prietaisų tarnavimo laiką

„Kasdien prekyboje pasirodo vis daugiau pažangių išmaniųjų prietaisų. Dažnai prireikia nemažai laiko, kol randame tinkamiausią prietaisą – ar tai būtų išmanusis telefonas, ar išmanusis laikrodis, ar, pavyzdžiui, ausinės.

Radus tinkamą įrenginį, taip pat pravartu juo tinkamai rūpintis, kad investicija būtų maksimaliai išnaudota ilgam laikui“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje ir dalinasi 4 patarimais, kaip tinkamai naudoti, prižiūrėti ir apsaugoti išmaniuosius įrenginius.

1. Įkraukite tik tinkamu įkrovikliu ir pagal poreikį

Įkraudami prietaisus visada turėtumėte naudoti konkrečiam įrenginiui skirtą įkroviklį. „Pavyzdžiui, kitam įrenginiui skirtas įkroviklis, pigesnė originalaus įkroviklio alternatyva ar net neaiškios kilmės greitasis įkroviklis gali itin sutrumpinti baterijos gyvavimo laiką, o kartais net pakenkti prietaiso veikimui“, – įspėja ekspertė.

Pasak U. Eidžiūnaitės, išmaniojo prietaiso baterijai taip pat nėra gerai, jei jis įkraunamas kiekvieną kartą po trumpo naudojimo laikotarpio arba, atvirkščiai, jei įkraunamas per ilgai – pavyzdžiui, visą naktį. Tai taikoma išmaniesiems telefonams, laikrodžiams, ausinėms ir planšetiniams kompiuteriams.

„Taip pat rekomenduojame ne tik tinkamai įkrauti baterijas, bet ir atidžiai stebėti, kad jos nebūtų veikiamos ekstremalios temperatūros. Kartais žmonės pamiršta pasiimti ausines į lauką arba į automobilį, pavyzdžiui, per vasaros karščius ar žiemos šalčius. Deja, dėl to gali sutrumpėti baterijos veikimo laikas“, – pateikia pavyzdį U. Eidžiūnaitė.

2. Nepamirškite įrangos atnaujinimų

Svarbu reguliariai atnaujinti išmaniuosius telefonus, laikrodžius ir planšetinius kompiuterius. „Nuolat atnaujinkite savo operacines sistemas ir programėles. Šiuose atnaujinimuose dažnai būna ištaisytos klaidos ir saugumo spragos, o tai gali padidinti bendrą įrenginio našumą ir užtikrinti jūsų duomenų saugumą“, – pataria ekspertė.

„Svarbu reguliariai peržiūrėti įrenginiuose esančias programėles ir nuotraukas bei ištrinti nenaudojamus failus. Kuo mažiau nereikalingo ar nenaudojamo turinio bus jūsų įrenginiuose, tuo sklandžiau jie veiks. Taip pat tokiu būdu atlaisvinsite vietą naujoms programėlėms“, – dalinasi U. Eidžiūnaitė.

3. Tinkamai laikykite įrenginius

Gyvenant aktyvų gyvenimo būdą, išmanieji įrenginiai dažnai būna visur. „Nešiojantis įrenginius rankinėje svarbu pasirūpinti, kad jie būtų atskiroje kišenėje arba atskirame dėkle – taip išvengsite jų sąlyčio su kitais daiktais, pavyzdžiui, raktais ir apsaugosite ekraną nuo galimų įbrėžimų“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

„Norint pailginti belaidžių ausinių tarnavimo laiką, svarbu jas laikyti įkrovimo dėkle, kai jomis aktyviai nesinaudojate. Naujuose modeliuose kūrėjai taip pat daugiau dėmesio skiria saugumui. Pavyzdžiui, naujajame „Huawei Watch Buds“ ausinės visada yra saugios išmaniojo laikrodžio viduje, kai jų nenaudojame. Naujausi išmanieji laikrodžiai taip pat padengti specialiu stiklu, kuris atsparus įbrėžimams“, – pasakoja ekspertė.

4. Apsaugokite ne tik vidų, bet ir išorę

„Išmaniuosius įrenginius rekomenduojama valyti bent kartą per savaitę tam, kad būtų pašalinti nešvarumai ir bakterijos. Išmaniuosius įrenginius paprastai nuolat nešiojamės su savimi, o purvas, dulkės ir riebalai patenka į tarpus tarp įrenginių, todėl juos reikėtų reguliariai valyti. Tai galima daryti vata arba dantų šepetėliu minkštais šereliais, tačiau jei valote drėgnu skudurėliu, prietaisą taip pat turėtumėte iš karto nusausinti – net jei tai vandeniui atsparus įrenginys“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

„Išmaniuosius laikrodžius reikėtų ypač gerai prižiūrėti, nes jie visada yra ant riešo ir naudojami visose situacijose. Pavyzdžiui, po maudynių jūros ar chloruotame vandenyje būtinai nuplaukite išmanųjį laikrodį švariu vandeniu. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti dirželių priežiūrai, kad šie kuo ilgiau išliktų puikios išvaizdos“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Norint išvengti įbrėžimų, technologijų ekspertė rekomenduoja naudoti ekrano apsaugas ir tvirtus dėklus: „Ekrano apsaugos priemonės ir dėklai tapo įprasti telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, tačiau verta pagalvoti ir apie išmaniojo laikrodžio apsaugą tam, kad išmanusis laikrodis ilgiau atrodytų nepriekaištingai“.

1 komentarų

diedas iš kaimo

O kokius mokslus baigė ši "egzpertė"? Ar čia eilinis šū....maliavimas, kaip su maisto papildais?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas