Daugelis lietuvių turėtų pasiruošti varžyboms dėl paramos: jau antradienį bus skelbiamas papildomas kvietimas, ekspertai pasakė, kaip nepraleisti progos

Pranešimas spaudai

2024-02-25, 17:10

1 komentaras

„Paraiškos užpildymo greitis bus esminis faktorius teikiant prašymą paramai saulės elektrinės įrengimui gauti. Pavyks sparčiausiems“, – sako Vaidas Brazinskas, saulės energijos bendrovės „Saulės grąža“ privačių klientų skyriaus vadovas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Daugelis lietuvių turėtų pasiruošti varžyboms dėl paramos: jau antradienį bus skelbiamas papildomas kvietimas, ekspertai pasakė, kaip nepraleisti progos

Kvietimą paramai Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbs jau vasario 27 d. Visgi atsižvelgdamas į ankstesnį kvietimą, kai parama buvo išgraibstyta iki darbo dienos pabaigos, specialistas rekomenduoja pasiruošti iš anksto. Jis atskleidžia, kuo pasirūpinti galima jau dabar, kad paraišką pateikti pavyktų sparčiau. Mat kitas kvietimas numatomas trečiąjį metų ketvirtį, o ir finansavimas gali būti mažesnis.

„Ankstesnis kvietimas paramai pamokė, kad norintieji gauti APVA paramą saulės elektrinės įrengimui turi veikti greitai. Todėl paraišką reikėtų stengtis pateikti dar pirmoje dienos pusėje ir nelaukti pietų, ar laiko, kai po darbų galima ramiai atsikvėpti namuose. Paraiškos pateikimo laikas gali nulemti, ar gyventojas gaus paramą, – akcentuoja V. Brazinskas. – Juolab, ir varžovų bus daug. Mat tie, kurie nesuspėjo pateikti paraiškos sausio pabaigoje paskelbus kvietimą, šįkart bandys darkart. O kur dar kiti gyventojai, tik dabar nusprendę kreiptis dėl paramos“.

Kompensacijai numatyta suma – 12 mln. Eur. Sausio 30 dieną paskelbtas kvietimas buvo sustabdytas tą pačią dieną. 8 mln. Eur, kurie buvo skirti paramai, rezervavo 2,8 tūkst. gyventojų.

Pasiruošti dokumentus

Nors iki kvietimo paramai paskelbimo dar yra kelios dienos, jas galima skirti pasiruošimui, sako V. Brazinskas. Pasak jo, svarbu ne greitai spaudyti kompiuterio klaviatūrą pildant duomenis, o iš anksto po ranka turėti dokumentus:

„Norintieji gauti paramą, turi pateikti pastato unikalų numerį, jei saulės elektrinė yra įrengiama ant namo stogo, arba žemės sklypo unikalų numerį, jei elektrinė bus statoma ant žemės. Numerio reikia ieškoti Registrų centro išraše. Jį radus iš anksto, nereikės gaišti laiko pildant paraišką. Kiti dokumentai – Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) prijungimo sąlygos, jei saulės elektrinė dar neprijungta prie ESO skirstomųjų tinklų, ir nuosavybės ribų aktas, jei elektrinė jau prijungta. Abu galima atsisiųsti prisijungus prie ESO savitarnos. Galiausiai svarbu turėti bendraturčio sutikimą, jei objektas ar sklypas priklauso keliems asmenims. Be dokumentų, identifikavimui svarbu pasiruošti ir elektroninės bankininkystės duomenis arba „Smart-ID“, nes paraišką turi pildyti tas asmuo, kuriam priklauso turtas“, – akcentuoja „Saulės grąžos“ privačių klientų skyriaus vadovas.

Anot jo, daugiausiai klausimų pildant paraišką sukelia ESO sąlygos. Mat jas gauti paprastai užtrunka 1-2 savaites. Visgi neturintiesiems šio dokumento, V. Brazinskas rekomenduoja kuo greičiau jas užsipildyti, APVA paraišką teikti be ESO sąlygų, o jas gavus, prašymą paramai patikslinti.

Nespėjusiems – laukti pokyčių

Nespėjusiems pateikti paraiškos artėjančio kvietimo metu, kitos galimybės gyventojai, planuojama, sulauks tik trečiąjį metų ketvirtį. Tačiau paramos sąlygos gali keistis, sako V. Brazinskas:

„Kvietimo, kuris bus skelbiamas po kelių dienų, metu galima gauti 323 Eur/kW, o didinant esamos elektrinės galingumą – 243 Eur/kW. Tikėtina, kad paramos, kuriai kvietimas bus skelbiamas po maždaug pusmečio, dydis mažės. Jau dabar Energetikos ministerija užsimena, kad kompensacijos sąlygos bus tikslinamos pagal paramos rezultatus, rinkos kainas bei pasiūlymus“.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas