ESO dalinasi fantastiškomis naujienomis: naujausi sprendimai klientams leidžia sutaupyti krūvas pinigų, įvardijami ir kiti privalumai

ESO

Išmanųjį elektros tinklą Lietuvoje kurianti bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jau įdiegė daugiau nei 580 tūkst. išmaniųjų skaitiklių. Per šiuos metus gyventojų namuose sumontuota 369 tūkst. naujų įrenginių, o iki metų pabaigos planuojama įrengti dar apie 132 tūkst. išmaniųjų skaitiklių.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
ESO dalinasi fantastiškomis naujienomis: naujausi sprendimai klientams leidžia sutaupyti krūvas pinigų, įvardijami ir kiti privalumai

Projekto įgyvendinimui 4 metų laikotarpiu planuojama skirti iki 147 mln. Eur investicijų.

Pagrindinės naudos, kurias teikia išmanieji įrenginiai, – efektyvesnis elektros skirstymo tinklo valdymas, didesnis energetinis efektyvumas bei konkurencingesnė rinka.

„Augant išmanių vartotojų skaičiui, jau fiksuojame išmaniojo tinklo veiklos rezultatus – elektros skirstymas tampa efektyvesnis, mažėja vagysčių galimybės. Pasibaigus aktyviam diegimo procesui, bus galima tiksliau apskaičiuoti reikalingas investicijas tinklo plėtrai“, – sako Aurelija Židickytė-Orvydė, ESO išmaniosios apskaitos valdymo departamento vadovė

Jos teigimu, įdiegus išmanųjį skaitiklį, informacija apie elektros energijos suvartojimą pateikiama savitarnos svetainėje, kur klientai gali analizuoti duomenis, fiksuotus praėjusią dieną 15 minučių tikslumu. Taip pat duomenų rinkimas tokiu periodiškumu padeda ESO operatyviau identifikuoti bei šalinti gedimus. Be to, daugėjant išmaniųjų įrenginių, stiprėja konkurencija tarp elektros tiekėjų. Tikimasi, kad ir rinkoje greitu metu atsiras daugiau naujų paslaugų, kurios padės gyventojams sutaupyti daugiau.

Padeda priimti taupymo sprendimus

Išmanieji skaitikliai, kurie fiksuoja energijos suvartojimą kas 15 minučių , daliai gyventojų jau padeda analizuoti namų ūkių elektros vartojimo poreikius ir priimti taupymo sprendimus. Skaičiuojama, kad 2022 m. klientai, kurių namuose suvartojamą elektros energiją apskaitė išmanusis skaitiklis, sutaupė apie 11,4 mln. kWh elektros energijos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, veikiant senam prietaisui.

Išmanieji skaitikliai padeda namų ūkiams analizuoti elektros energijos vartojimo poreikius ir tendencijas. Pastebėję, kokius prietaisus naudojant suvartojama daugiausiai elektros energijos, gyventojai gali koreguoti savo įpročius ir elektros suvartojimą. Pavyzdžiui, skalbimo mašina ar indaplove naudotis tomis valandomis, kai elektra pigiausia. Taip pat gyventojai gali įvertinti šildymo, vėdinimo sistemų efektyvumą.

A. Židickytės-Orvydės teigimu, be taupymo pliusų išmanieji skaitikliai didina rinkos konkurencingumą. Įdiegus išmaniuosius skaitiklius ir fiksuojant elektros vartojimą realiu laiku, nepriklausomi tiekėjai gali varžytis dėl klientų – siūlyti papildomas paslaugas, individualius planus.

„Pastebime, kad auga ne tik žmonių sąmoningumas bei noras sutaupyti, bet didėja skaitmeninių technologijų ir programinės įrangos kūrėjų entuziazmas kurti naujus produktus. Išmanieji skaitikliai turi vietinę skaitiklio sąsają (P1 portas), duomenų perdavimui į kliento įrenginius. Manome, kad netolimoje ateityje vis aktualesne taps išmaniojo namo koncepcija ir galimybė programuoti name esančius elektros įrenginius, kad jie elektros energiją vartotų tuomet, kai jos kaina biržoje yra mažiausia“, – teigia A. Židickytės-Orvydės.

Iš viso kurdama išmanųjį elektros tinklą ESO iki 2026 m. planuoja pakeisti apie 1,2 mln. senos kartos elektros skaitiklių į išmaniuosius. Pirmiausia išmanieji skaitikliai įrengiami daugiau elektros energijos suvartojančiuose namų ūkiuose ir verslo objektuose. 2026-aisiais metais prasidės antrasis išmaniųjų skaitiklių diegimo etapas – prietaisai bus instaliuojami tų klientų namuose, kurie suvartoja mažiau nei 1 tūkst. kWh elektros energijos per metus arba kai baigsis senųjų skaitiklių metrologinės patikros terminas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

6 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Tomas

Kas iš to,kad matai vakar dienos parodymus?

ValdasTomas

ESO duoda įrankį, o ne sprendimą. Jei nori sprendimo aka - matyti suvartojimą dabar - nusipirk arba pasidaryk. Skaitiklis turi P1 jungtį naudokis. Niekas nedraudžia.

Melas

Melagių kompanija. Žodžiais visi moka ir visišką nieką paversti svajonių prietaisu. Taip ir Jūsų skaitikliai. Gana kvailinti.

Romas

Kaip suprasti 15 min. tikslumu. Is 1000 zmoniu siuo tikslu kiek pasiims elektros tiekėjai zmoniu pinigų ?!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas