Gyventojams bus paprasčiau atsikratyti elektros ir elektroninės įrangos atliekų: dabar bus galima nemokamai išsikviesti išvežimo paslaugas teikiančias bendroves

Nuo šiol gyventojams bus paprasčiau atsikratyti elektros ir elektroninės įrangos atliekų nemokamai išsikviestus į namus šios išvežimo paslaugas teikiančių bendrovių atstovus.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Gyventojams bus paprasčiau atsikratyti elektros ir elektroninės įrangos atliekų: dabar bus galima nemokamai išsikviesti išvežimo paslaugas teikiančias bendroves

Apie galimybę pasinaudoti nemokama atliekų išvežimo paslauga nurodant tokios paslaugos teikimo telefono numerį elektros ir elektroninės įrangos pirkėjus turės informuoti įrangos gamintojai ir importuotojai prekybos ir atliekų surinkimo vietose.

Tokia tvarka numatyta Aplinkos ministerijos parengtose ir šiandien Vyriausybės posėdyje priimtose nutarimo „Dėl Dokumentų, įrodančių, kad elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymas bus finansuojamas, sudarymo ir jų reikalavimų vykdymo, lėšų, gautų pagal šiuos dokumentus, kaupimo, naudojimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo ir elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo užduočių nustatymo“ pataisose.

Šios pataisos parengtos atsižvelgus į elektros ir elektroninės įrangos gamintojų ir importuotojų organizacijų pateiktą pastabą, kad galiojantis teisinis reguliavimas numato prievolę įrengti tokių atliekų surinkimo vietas vietovėse, kur jų praktiškai nesusidaro. Nuo šiol priimtos Vyriausybės nutarimo pataisos leis elektros ir elektronikos įrangos gamintojams ir importuotojams steigti mažiau priėmimo vietų ir koncentruotis į tokių atliekų surinkimą iš gyventojų pagal iškvietimą.

Iki šiol buvo numatyta, kad jeigu gamintojas arba importuotojas vidaus rinkai tiekė 150 tonų elektros ir elektronikos įrangos per metus, tame regione turi būti įrengta viena atliekų surinkimo vieta. Dabar tokią vietą reikės įrengti tuomet, jei rinkai tiekiama 300 tonų elektros ir elektronikos įrangos per metus.

Elektros ir elektronikos įrangos atliekas galima atvežti į beveik visose savivaldybėse esančias 115 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių arba užsisakyti nemokamą išvežimo iš namų paslaugą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas