„Ignitis“ dalinasi informacija, kuri pravers daugeliui: kuo ypatingi dviejų laiko zonų skaitikliai ir kaip išsiaiškinti, kokį naudojate jūs?

Turbūt teko girdėti (arba matyti elektros kainos skaičiuoklėje), kad vieni už suvartotą elektrą moka pagal vieną laiko zoną, o kiti – pagal dvi.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Ignitis“ dalinasi informacija, kuri pravers daugeliui: kuo ypatingi dviejų laiko zonų skaitikliai ir kaip išsiaiškinti, kokį naudojate jūs?

Natūraliai kyla klausimas, kas tos laiko zonos. Mes surinkome 5 svarbiausius klausimus ir parengėme 5 atsakymus į juos.

1. Kaip veikia dviejų laiko zonų skaitikliai?

Viskas paprasta – žmonės, atsiskaitantys pagal dvi laiko zonas, savo namuose turi kitokį skaitiklį. Jie už sunaudotą energiją atsiskaito pagal du tarifus – dieninį ir naktinį/savaitgalinį. Jiems elektros kaina naktimis ir savaitgaliais yra mažesnė.

Žiemos laiku dieninis tarifas taikomas darbo dienomis nuo 7 iki 23 val., vasaros laiku – nuo 8 iki 24 val. Naktinis tarifas žiemos laiku taikomas darbo dienomis nuo 23 iki 7 val., vasaros laiku – nuo 24 iki 8 val., o savaitgaliais – visą parą tiek žiemos, tiek vasaros laiku.

Tie, kurie turi vienos laiko zonos skaitiklį, už elektrą atsiskaito vienoda kaina nesvarbu kuriuo paros ar savaitės metu ją naudoja.

2. Kelių laiko zonų skaitiklį turiu aš?

Dauguma elektros vartotojų Lietuvoje turi skaitiklius, kurie palaiko tik vieną laiko zoną. Yra 3 būdai sužinoti, koks skaitiklis yra pas jus:

  1. Jei, kiekvieną mėnesį deklaruodami skaitiklio duomenis, nuo jo nusirašote vieną skaičių, greičiausiai turite vienos laiko zonos skaitiklį. Jei nurašote du skaičius – turite dviejų laiko zonų skaitiklį.
  2. Elektros sąskaitos išklotinės 2-ame puslapyje būna parašyta arba „vienos laiko zonos skalė“, arba „dienos / nakties“ skalė.
  3. „Ignitis“ savitarnoje prie jūsų būsto skaitiklio informacijos matosi arba mėnulio ir saulutės simboliai (dvi laiko zonos), arba tiesiog užrašas „Elektra“ (viena laiko zona).

3. Ar galiu pasirinkti laiko zonų planą savitarnoje?

Deja, ne. Keičiant planą savitarnoje, naujo plano kainą matysite pagal tai, kokį skaitiklį turite namuose. Pvz., jei jis vienos laiko zonos, tai ir kaina bus tik vieno tarifo. Neprisijungę prie savitarnos, kainų skaičiuoklėje galite pasižiūrėti, kokios kainos būtų taikomos, jei turėtumėte dviejų laiko zonų skaitiklį.

4. Kaip galiu keisti laiko zonų skaičių?

Pasikeisti laiko zonų skaičių gali visi norintys, tačiau svarbu žinoti, kad tam reikia ESO pagalbos. Keičiant laiko zonų skaičių būtinas jūsų skaitiklio perprogramavimas, o tam tikrais atvejais – net pakeitimas nauju. Tai gali padaryti elektros skirstymo operatorius – ESO. Jei pageidaujate pasikeisti esamą laiko zonų skaičių, susisiekite su ESO arba su mumis per pranešimų skiltį.

5. Kada verta pasikeisti savo skaitiklio laiko zonas?

Dvi laiko zonos yra tinkamas pasirinkimas, jei bent 30 proc. elektros suvartojate naktimis ir savaitgaliais. Du tarifus paprastai renkasi žmonės, kurie darbo dienomis nedaug laiko praleidžia namuose, daugiausiai elektros naudoja po darbų, vakarais ir savaitgaliais (pvz., įjungdami indaplovę, skalbyklę ar įkraudami elektromobilį).

Vienos laiko zonos planą renkasi žmonės, kurie daugiausiai laiko darbo dienomis leidžia namuose, arba dirbantys iš namų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas