„Ignitis“ klientai turėtų suklusti: viskas ką reikia žinoti apie elektros energijos tiekimo planus ir kurį pasirinkti

Pranešimas spaudai

2023-04-20, 07:14

2 komentarai (-ų)

„Ignitis“ klientų aptarnavimo vadybininkas Erik Jankun atsako į dažniausiai iškylančius klausimus apie nepriklausomo elektros energijos tiekimo planus namams, paaiškina jų skirtumus ir pataria, kaip gyventojui išsirinkti tinkamiausią.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Ignitis“ klientai turėtų suklusti: viskas ką reikia žinoti apie elektros energijos tiekimo planus ir kurį pasirinkti

Tai itin naudinga dabar, kai kviečiame klientus pasikeisti turimą aukštesnės kainos planą ir negrąžinti anksčiau (iki plano keitimo) gautų nuolaidų.

Gyventojai gali rinktis iš trijų „Ignitis“ siūlomų nepriklausomo elektros energijos tiekimo planų: „Minimalus“, „Optimalus“ ir „Išmanus“ . Pastarasis dar skirstomas į „Išmanus – Mėnesinis“ ir „Išmanus – Valandinis“.

Kiekvienas jų pritaikytas skirtingiems klientų vartojimo įpročiams, kad pastarasis mėnesio pabaigoje gautų kuo optimalesnę sąskaitą už suteiktas paslaugas.

Planas „Minimalus“

Planas „Minimalus“ skirtas tiems buitiniams vartotojams, kurie per metus suvartoja iki 2 400 kWh elektros energijos. Viename, tik reikalingiausius elektros prietaisus naudojančiame namų ūkyje, Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos skaičiavimais, per metus vidutiniškai suvartojama apie 1200 kWh elektros energijos arba 100 kWh per mėnesį.

„Šiuo metu pasirinkus šį planą dvejiems metams ir pritaikius „Ignitis“ nuolaidą, pirmuosius šešis mėnesius klientai mokės 24,3 ct/kWh, o po šešių mėnesių 25,9 ct/kWh. Kadangi kainas įprastai atnaujiname kas savaitę, tiksliausią kainą jums aktualiu metu galima matyti www.ignitis.lt“, – apie elektros tiekimo planą „Minimalus“ kalba „Ignitis“ privačių klientų aptarnavimo vadybininkas E. Jankun.

Planas „Optimalus“

Siūlomą planą „Optimalus“ renkasi tie buitiniai vartotojai, kurie suvartoja daugiau nei 2 400 kWh elektros energijos per metus . Tokį suvartojimą paprastai pasiekia turintys individualius namus, juos šildantys elektros energija, naudojantys šilumos siurblį, daug buitinių prietaisų ar namuose įsikraunantys elektrinę transporto priemonę. E. Jankun atkreipia dėmesį, kad šiam planui taikomas mėnesinis ESO mokestis.

Planas „Išmanus“ – du pasirinkimai

Vartotojams, kurie nori už elektros energiją mokėti tokią kainą, kuri yra labiausiai atitinkanti rinką, verta rinktis su birža susietą „Ignitis“ nepriklausomo elektros energijos tiekimo planą „Išmanus“. Viename jo variante „Išmanus – Mėnesinis “ naudojamas oficialiai skelbiamos „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonos konkretaus mėnesio vidurkis.

Elektros energijos kaina keičiasi kas mėnesį, prie „Nord Pool“ biržos kainos pridedant tiekimo paslaugos kainą ir valstybės reguliuojamą kainos dalį bei valstybinius mokesčius.

Pasirinkus variantą „Išmanus – Valandinis“, elektros energijos kaina susiejama su besikeičiančiomis biržos kainomis kiekvieną valandą . Šis planas naudingas vartotojams, kurie nori sekti, kada elektros energijos kaina biržoje yra pigiausia, o kada brangiausia, pagal tai koreguoti vartojimo įpročius.

Paprastai elektros energija pigiausia būna naktimis ir savaitgaliais, tad derinant elektros energijos suvartojimą prie šių tendencijų, atsižvelgiant į sezoniškumą ir oro sąlygas, galima gerokai sumažinti išlaidas elektrai.

Patogumo suteikia tai, kad greitai ir paprastai valandinę elektros energijos kainą sužinoti ar stebėti šiandienos ir rytojaus kainų pokyčius biržoje galima mobiliojoje programėlėje „EnergySmart“. Joje taip pat lengva analizuoti savo elektros energijos vartojimo duomenis.

Kaip pasikeisti „Ignitis“ elektros planą - detali instrukcija:


Daugelis namų paslaugų vienoje vietoje

„Ignitis“ savitarnoje galima ne tik pasikeisti planą, deklaruoti skaitiklių rodmenis tiek už save, tiek už artimąjį, ir apmokėti sąskaitas. Dar daugiau – savitarnoje yra galimybė patogiai atsiskaityti ne tik už suvartotą elektrą, bet ir už šildymą, vandenį, ryšio, administravimo ir kitas namų paslaugas, teikiamas daugiau nei 300 tiekėjų.

Per mėnesį daugiau nei 90 tūkst. klientų naudojasi galimybe „Ignitis“ savitarnoje vienu kartu atsiskaityti ir už visas komunalines paslaugas.

2 komentarų

Stefas

Laba diena,
Gal turite naujienų saulės energijos gamintojams.Mes gaminame ir per Jūsų įmonę atliekame visas procedūras.

Amelija

Permokos vistiek negrąžina,kodėl iš kart nepadarė tarifo 20 centų ,be jokių , ir kompensacijų,neapsimoka,nežino ,jau kiek prisivogti ,tai apie ką šnekėti,tipo generaliniai gal elektra gamina,jie sau ne tiek prisirenka,kada pelnais dalinsis,ar viskas tik irgi pabėgėliams ,tie amžini ubagai kažkaip skrodžia skersai ir išilgai per visas šalis už ačiū,dėl pabėgėlių visų instituciju generaliniai labai pergyvena,tie taigi žmonės ,ar ne tiesa

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas