„Ignitis“ siunčia itin svarbų priminimą: kai kuriems klientams atėjo laikas pasirinkti kompensacijos būdą, nepražiopsokite savo progos

Turite saulės elektrinę ant stogo? O gal pasigaminate elektros energijos saulės parke? Tuomet jums, kaip ir visiems gaminantiems vartotojams, jau laikas apskaityti sukauptą elektros energijos kiekį ir už jį gauti kompensaciją.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Ignitis“ siunčia itin svarbų priminimą: kai kuriems klientams atėjo laikas pasirinkti kompensacijos būdą, nepražiopsokite savo progos

Šį pavasarį baigiasi dviejų metų trukmės kaupimo laikotarpis ir bus išmokama kompensacija už nepanaudotą elektros energijos kiekį, sukauptą nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki 2024 m. kovo 31 d.

Visiems ta pati kaupimo laikotarpio pabaiga

Visiems gaminantiems vartotojams taikomas toks pats pagamintos elektros energijos apskaitos tvarkaraštis. Pagamintas, bet nepanaudotas elektros energijos kiekis kaupiamas dvejus metus, o kompensacija už jį mokama lyginiais metais – 2024 m., 2026 m. ir t. t.

Tai reiškia, kad šį pavasarį jums priklauso kompensacija, jeigu į tinklą pateikėte daugiau elektros energijos, nei suvartojote. Visai nesvarbu, ar energiją gaminote nuo kaupimo laikotarpio pradžios (2022 m. balandžio 1 d.), ar vėliau (pvz., nuo 2023 m. rudens) – jums priklauso kompensacija.

Verta žinoti – apskaitos laikotarpio pabaigoje (2024 m. kovo 31 d.) sukauptas elektros energijos kiekis nebus perkeliamas į kitą kaupimo laikotarpį.

Kompensacijos dydis „Ignitis“ klientams

Jūsų pagamintą, atgautą ir sukauptą elektros energijos kiekį galite matyti savo sąskaitose už elektros energiją. Gaminantys vartotojai kompensaciją gauna iš savo nepriklausomo elektros energijos tiekėjo, sutartyje numatytomis sąlygomis ir tvarka.

„Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekimo klientams bus taikoma 0,086 Eur/kWh dydžio kompensacija. Ji apskaičiuota pagal 2023 m. balandžio–rugpjūčio mėnesių „Nord Pool“ elektros biržos Lietuvos zonos kainų aritmetinį vidurkį.

Išsirinkite jums tinkamiausią kompensavimo būdą

Savo klientams „Ignitis“ siūlo net tris kompensavimo būdus, iš kurių galite pasirinkti jums tinkamiausią.

Svarbu! Kompensacijos II ir III būdus galima pasirinkti iki 2024 m. balandžio 30 d. „Ignitis“ savitarnoje.

Pavyzdys. Mantas įsigijo 10 KW galios įrenginį saulės parke, kuris pradėjo veikti 2022 m. liepos mėnesį. Nuo to laiko jis pagamino 11 500 kWh, o sunaudojo 10 300 kWh, tad sukaupė 1 200 kWh. Jis yra „Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekimo klientas, tad jam priklausys 103,20 Eur kompensacija (1 200 kWh x 0,086 Eur/kWh). Jis pasirinko II kompensacijos panaudojimo būdą apmokėti elektros sąskaitas su pasinaudojimo tinklais mokesčiu (10 kW x 4,89 Eur/kW/mėn. = 97,77 Eur).

Elektros sąskaitos kompensavimas bus pradėtas taikyti nuo balandžio mėnesio. Tai reiškia, kad jūsų sąskaita už balandžio mėnesį suvartotą elektrą bus dengiama iš kompensacijos sumos. Kitų mėnesių elektros sąskaitos bus dengiamos iš kompensacijos sumos, kol ši bus visai panaudota.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

3 komentarų

Lietuvos gyventojai.

Kodėl į žinutę ateina didesni mokesčiai negu pagal paskaičiavimus remiantys skaitliuko parodymais ir jūsų nustatytu tarifu. Turiu visus apmokėtus čekius nuo 2021m. Ir tai ne pirmą kartą , kad ateina į tel.žinutę neteisingas apmokėjimas.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas