„Ignitis“ tyrimas atskleidžia šokiruojančią realybę: daugelis supranta poveikį, tačiau veiksmų dėl to nesiima

Daugiau nei trečdalis apklaustų Tauragės rajono gyventojų visiškai sutinka su tuo, kad pasaulyje vyksta globalūs klimato pokyčiai. Beveik trečdalis sutinka su tuo, kad žmogaus veikla klimato pokyčiams daro didelę įtaką, o atsakingas energijos vartojimas prisideda prie klimato pokyčių švelninimo.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Ignitis“ tyrimas atskleidžia šokiruojančią realybę: daugelis supranta poveikį, tačiau veiksmų dėl to nesiima

Su tuo, kad skatina savo šeimos narius, draugus ir aplinkinius atsakingai vartoti energiją, visiškai sutinka 28 proc. apklaustųjų.

Tą rodo „Ignitis grupės“ užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ 2023 metų sausio mėnesį atlikta apklausa apie atsakingą energijos vartojimą. Joje iš viso dalyvavo 316 pilnametystės sulaukusių respondentų – 53 proc. moterų ir 47 proc. vyrų.

Ketvirtadalis apklausos dalyvių teigė visiškai sutinkantys su tuo, kad kiekvienas žmogus keisdamas savo elgesį turi įtakos klimato pokyčiams. Su teiginiu, kad savo veiksmais stengiasi daryti kuo mažesnę įtaką klimato kaitai, sutiko kas penktas apklaustasis.

#EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė sako, kad nors dauguma apklaustų tauragiškių supranta, kad žmogaus veiksmai daro poveikį aplinkai ir klimatui, tačiau savo asmeniniais veiksmais vis dar retai stengiasi prisidėti prie teigiamų pokyčių.

„Apklausa rodo, kad beveik trečdalis apklaustųjų visiškai sutinka su teiginiu, kad jie atsakingai vartoja energiją. Vis dėlto, kad skatina savo šeimos narius, draugus ir aplinkinius atsakingai vartoti energiją, mažinti energijos švaistymą, visiškai sutinka 28 proc. respondentų. Atsižvelgiant į gautus rezultatus galima teigti, kad edukacijai apie atsakingą energijos vartojimą dar turime skirti daug dėmesio”, – sako V. Rutkauskaitė.

Vieniems energijos taupymo sprendimams reikia tokių investicijų, kaip namo apšiltinimas, kokybiškos A energetinės klasės buitinės technikos įsigijimas ir pan. Bet yra daugybė nesudėtingų bei nemokamų būdų sutaupyti. Pvz., šviesos, kai jos nereikia, išjungimas, skalbinių džiovinimas saulėje, skalbimo mašinos ir indaplovės nepaleidinėjimas pustuštės. Taip pat nuosekliai analizuojant energijos suvartojimą galima lengviau atpažinti galimybes didinti namų ūkio energijos naudojimo efektyvumą, sumažinti sąskaitas už energiją.

„Ignitis“ energijos suvartojimo analizei yra sukūrusi du produktus – tai savitarnos sistema ir mobilioji programėlė „EnergySmart“. Savitarnoje galima rasti savo energijos suvartojimo istoriją ir metinius bei mėnesinius palyginimus. Mobilioji programėlė pravers visiems, jau turintiems išmaniuosius skaitiklius. Joje galima palyginti kiekvienos dienos ir valandos suvartojimą, suprasti, kiek per dieną sunaudojate energijos kilovatvalandžių namuose, pamatyti pokytį savaitės eigoje ir, žinoma, palyginti su panašiais vartotojais.

Pasak V. Rutkauskaitės, Tauragės rajono apklausa parodė, kad apklausti vyresnio amžiaus respondentai yra labiau linkę skatinti aplinkinius atsakingai vartoti energiją.

„Svarbu auginti visuomenę, kuri geba priimti atsakingus sprendimus ir savo veiksmais nedaryti neigiamo poveikio aplinkai. Pastebima, kad jaunajai kartai trūksta žinių ir įgūdžių atsakingo energijos vartojimo srityje, o ši tema nebūtinai atranda deramą vietą švietimo programose. Siekdama situaciją keisti tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ Tauragėje pristatė pirmąją nacionalinės reikšmės energetinio efektyvumo švietimo programą. Džiugu, kad mokyklos įsitraukė į šią programą ir mokytojai jau naudoja programos turinį per savo pamokas“, – pasakoja V. Rutkauskaitė.

Švietimo programa mokyklose yra tik dalis visos #EnergySmartSTART programos, kuri skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Energetikos įmonės sutelkė įvairias iniciatyvas, kad būtų dar lengviau prisijungti prie augančio bendraminčių būrio. Per šią programą susipažįstama su įvairiomis energetikos įmonių siūlomomis iniciatyvomis – ekskursijomis, susitikimais su specialistais, stipendijomis ir karjeros galimybėmis.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas