Lietuviai turėtų pasiruošti blogiausiam scenarijui: fiksuojama ženkliai išaugusi elektros kaina, skirtumas didžiulis

Elektros kaina Nord Pool biržoje šių metų sausio pirmoje pusėje (1–16 d.) siekė 0,149 Eur/kWh be PVM ir buvo 67 proc. didesnė už 2023 m. gruodžio vidutinę kainą, kuri sudarė 0,089 Eur/kWh be PVM. Vidutinės kainos padidėjimą žymia dalimi nulėmė tai, kad sausio 4–6 d. vidutinė dienos elektros kaina buvo pašokusi iki 0,166–0,671 Eur/kWh.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Lietuviai turėtų pasiruošti blogiausiam scenarijui: fiksuojama ženkliai išaugusi elektros kaina, skirtumas didžiulis

Po staigaus padidėjimo elektros kainos Nord Pool biržoje per pastarąsias dešimt dienų stabilizavosi – šio laikotarpio vidutinė dienos kaina sudaro 0,107 Eur/kWh be PVM.

Per savaitę, sausio 16-ąją palyginti su sausio 9-ąja, du nepriklausomi elektros tiekėjai 24 mėn. fiksuotos kainos planų tarifus nežymiai sumažino – ne daugiau kaip 0,5 proc., o vienas tiekėjas tarifų nekeitė. Vienos laiko zonos 12 mėn. kainos fiksavimo planų tarifus du tiekėjai sumažino 1–3 proc., o vienas tiekėjas tarifų nekeitė. Dviejų laiko zonų 12 mėn. kainos fiksavimo planų tarifus visi trys tiekėjai sumažino 1–3 procentais.

Nepriklausomų tiekėjų sausio 16 d. siūlomų 24 mėn. fiksuotos kainos planų 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,259 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,269 Eur/kWh (viena laiko zona), o 12 mėn. kainos fiksavimo laikotarpio – atitinkamai 0,256 Eur/kWh ir 0,266 kWh.

Elektros tiekėjų siūlomų 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai šiuo metu yra 0,20–0,31 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,26–0,28 Eur/kWh (vienos laiko zonos). 12 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,19–0,31 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,25–0,28 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Šiuo metu 6 mėn. kainos fiksavimo laikotarpius siūlo du tiekėjai, 9 mėn. energijos kainos fiksavimo laikotarpius siūlo vienas tiekėjas, o planus su 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuota kaina – trys tiekėjai.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. visuomeninio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) yra 0,219 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,250 Eur/kWh ir 0,152 Eur/kWh (dvi laiko zonos).

Sausio mėnesį garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) yra 0,230 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,245 Eur/kWh ir 0,195 Eur/kWh (dvi laiko zonos).

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

12 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Na

Koks ten svaigulys dar socializmą kiša bandydamas teisinti šitas vagių schemas. Tą pati mūsų atominė šiandien galėjo veikti nes buvo švedai sutvarkę patikimai. Būtume į ES metais vėliau įstoję jei neuzdare ir būtų kita kaina šiandien. Šiandien palei jų tvarkas dar ir burzujams elektromobilius už dyką krauna. Kadangi dujos atpigusios tai gal mums savo elektrinės kurti apsimoka, bet vagių bandos tyli,net nėra jokių komentarų į tą temą. Mokedavome 14 cnt lietuviškų ir buvo pelningas elektros ūkis ,o dabar jiems šitų 25-30 maža. Tai kas čia taip isbrango nebent pakilo visam tam dumblui atkatams apetitas.

V

Kaime stovi du vėjo generatoriai. Net esant dideliam vėjui vienas kartais sustoja suktis (vieną kartą vienas, kitą kartą kitas). Pav. vakar stovėjo vienas, o sausio pradžioje (kai buvo l. brangi elektra) 3 dienas stovėjo kitas. Nemačiau kad būtų kas atvažiavęs (tipo remontuot). Gal geriau būtų vietoj to kad statyt naujus generatorius, reikia išgrūst iš vyriausybės korumpuotus klerkus kurie pasistengia kad el. kainos nemažėtų?

As

Rolandui turiu atsakyma ,turiu pats 1 kambario buta ir tiek net neišnaudojas kaip jus 270 gal samagona verdi? Tai kitas reikalas tada

Rolandas

Praeitą mèn. mokèjom 100 eurų už elektrą. Šį mènesį atèjo sąskaita (Elektrum lietuva) 270 eurų.!!!!
Ir tai už vieno kambario butą 38 kvadratai
Jie ką ten, musmirių apsirijo.???
Mes ne arabų šeichai jeigu ką...

VienaRolandas

Rolandai mes kaime name gyvenam,žinoma naudojami ivairūs elektriniai prietaisai suvirinimo aparatas, zeimaris,nu žodžiu daug aparatų,bet mes elektrum mokėjom 21€,nebent elektra šildotės🤔

As

Kodėl elektros kaina buvo 67 cnt ,kai duju kaina 10 kartu pigesnė nei prieš 1.5 metu kai duju kaina buvo 300euru odabar duju kaina 28 cnt. O elektros kaina nesiskiria, kokias aferas daro Šymonitės valdžia su igničiu.Tas pats su dujomis kai dujos kainuoja 28cnt ,o gyventojai moka naudojant dujas šildymui kurios dabar kainuoja 83 cnt. Kurias tiekia vienintelė įmonė ir jai nėra konkurencijos ,tai valdžios afera ir vieninteliai kalti konservatoriai kaip ir Kubiliaus laikais!!!!

As irgi asAs

kaip tai nera konkurencijos? Na bent jau tris tiekejus turim siandien. Tai kam prisirisi prie vieno tiekejo? Taip ir uzauginam tuos monopolistus, kurie paskui kokia kaina sugalvoja - tokia ir mokesi.
Is komentaro galiu suprasti, kad ne jaunuolis raso, nes pamena dar vieno garsaus politiko valdymo laikus, bet supraskit, kad gyventojai ne ka maziau prisideda, kiek kainas kelia pardavejai. Nebe socialistiniai laikai, kai partija planavo ir gamyba ir kainas - tad atsibuskit, nes jau virs 30 metu kaip nebera socializmo

VydmantasAs

Yra tik vienas žodis - AFERISTAI, kurie vis dar randasi prie lovio.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas