Lietuvoje netrukus įsigalios didžiuliai pakeitimai: bus įgyvendinami nauji ES teisės aktų reikalavimai, sužinokite kas keisis

RRT

Kitų metų pabaigoje Europos Sąjungos rinkoje tam tikrų kategorijų ar klasių radijo ryšio įrenginiai galės būti parduodami tik tuo atveju, jei jų įkrovimui bus naudojama USB-C tipo jungtis. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) priėmė sprendimą, kuriuo įgyvendinami nauji ES teisės aktų reikalavimai.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Lietuvoje netrukus įsigalios didžiuliai pakeitimai: bus įgyvendinami nauji ES teisės aktų reikalavimai, sužinokite kas keisis

USB-C tipo jungtis – tai naujos kartos universalioji jungtis (USB), kuri yra patvirtinta tarptautiniu standartizacijos lygmeniu ir jau yra naudojama kai kurių kategorijų ar klasių radijo ryšio įrenginiuose, nes ja užtikrinamas aukštos kokybės įkrovimas ir duomenų perdavimas.

„Sąveikumas su įkrovikliais, turinčiais USB-C tipo jungtis, supaprastins radijo ryšio įrenginių naudojimą, leis jų naudotojams išvengti papildomų išlaidų ir sumažins elektros ir elektroninės įrangos atliekų kiekį, nes tas pats įkroviklis galės būti naudojamas skirtingų įrenginių įkrovimui“, – teigia Arvydas Giedraitis, RRT elektromagnetinio suderinamumo skyriaus vedėjas.

Pasak eksperto, nuo 2024 m. gruodžio 28 d. ES rinkoje parduodami tam tikrų kategorijų ar klasių radijo ryšio įrenginiai: mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, įkraunamos ausinės, e. skaityklės, nešiojamieji garsiakalbiai ir kt., o nuo 2026 m. balandžio 28 d. – ir nešiojamieji kompiuteriai, turės atitikti reikalavimus, susijusius su įkrovimo pajėgumais ir suderinamais įkrovimo įrenginiais. Naudotojams turės būti sudaryta galimybė šiuos radijo ryšio įrenginius įsigyti ir be įkrovimo įrenginio.

„Atitinkamai turės būti žymimos ir prekės – informacija piktogramos ir etiketės forma turės būti pateikta aiškiai, suprantamai ir įskaitomai ant radijo ryšio įrenginio pakuotės, o etiketė, kurioje nurodoma mažiausia ir didžiausia galia, reikalinga radijo ryšio įrenginiui įkrauti, turės būti ne tik ant radijo ryšio įrenginio pakuotės arba ant pačio įrenginio, bet ir jo naudojimo instrukcijoje“, – aiškina A. Giedraitis.

Ekspertas papildomai pažymi, kad nors įrenginių naudotojai su tuo pačiu įkrovikliu galės įkrauti skirtingus radijo ryšio įrenginius, patys įkrovikliai skiriasi pagal jų galią, todėl naudotojai galės pasirinkti tokį įkroviklį, kuris leis išnaudoti visas USB-C tipo jungties galimybes ir geriausiai atitiks jų įrenginių techninius parametrus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

6 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Idijotizmas

Tai dabar bus taip kad radijo ryšio įranga teks pirkti atskirai? O ikrovykli atskirai? Kas per nesąmonė?

kuo jaunesne karta europos sajungos valdyme

tuo durnesniu reikalavimu prisigalvoja...
Yra daug įrenginių, kuriems nėra svarbu kuo tu jį krausi... Bet krovimo prietaisą geriausiai naudoti tą kurį gamintojas pagamino būtent tam įrenginiui ir atlikęs visus testus jis žino, kad jį saugu naudoti... kiek žmonėms reikės išmesti pinigų norint prisitaikyti tam tikrą krovėją tai įrangai krauto... O kiek nusipirks įkrovimo maitinimo blokų kurie neatitiks reikiamo galingumo, ar tiesiog pasvils po pirmo ar antro įkrovimo... Juk įrangai tai daro ribojimus, kad būtų visur tik c, bet nėra pasakyta, kad visa įranga turi krautis tik nuo 100w maitinimo ir pardavinėti galima ne mažiau 110w maitinimo laidus... O parduotuvėse dažniausiai galima rasti tik niekam netinkamus pakrovimo laidus ir blokelius... Vienkartiniai tik...

Cha

Aštuoniolika metų Geiropos veikėjai svarstė, tampėsi ,kol pagaliau priėjo prie šito genialaus sprendimo. Tai bent operatyvumas. .

Akibrokštas Cha

O tau dar vis Europa su gairopa asocijuojasi? į pardę vyno buvai nuėjas draugų radi ir tik paryčiais namo gryžai ?

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas