Nenumaldomai artėja pokyčiai, kurie palies kiekvieną iš mūsų: šalyje bus įgyvendinami Europos Sąjungos reikalavimai, sužinokite, kas keičiasi

RRT

Pranešimas spaudai

2024-06-02, 14:54

2 komentarai (-ų)

Jau šių metų pabaigoje Europos Sąjungos rinkoje tam tikrų kategorijų ar klasių radijo ryšio įrenginiai galės būti parduodami tik tuo atveju, jei jų įkrovimui bus naudojama USB-C tipo jungtis. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) priėmė sprendimą, kuriuo įgyvendinami nauji ES teisės aktų reikalavimai.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Nenumaldomai artėja pokyčiai, kurie palies kiekvieną iš mūsų: šalyje bus įgyvendinami Europos Sąjungos reikalavimai, sužinokite, kas keičiasi

USB-C tipo jungtis – tai naujos kartos universalioji jungtis (USB), kuri yra patvirtinta tarptautiniu standartizacijos lygmeniu ir jau yra naudojama kai kurių kategorijų ar klasių radijo ryšio įrenginiuose, nes ja užtikrinamas aukštos kokybės įkrovimas ir duomenų perdavimas.

„Sąveikumas su įkrovikliais, turinčiais USB-C tipo jungtis, supaprastins radijo ryšio įrenginių naudojimą, leis jų naudotojams išvengti papildomų išlaidų ir sumažins elektros ir elektroninės įrangos atliekų kiekį, nes tas pats įkroviklis galės būti naudojamas skirtingų įrenginių įkrovimui“, – teigia Arvydas Giedraitis, RRT elektromagnetinio suderinamumo skyriaus vedėjas.

Pasak eksperto, nuo 2024 m. gruodžio 28 d. ES rinkoje parduodami tam tikrų kategorijų ar klasių radijo ryšio įrenginiai: mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, įkraunamos ausinės, e. skaityklės, nešiojamieji garsiakalbiai ir kt., o nuo 2026 m. balandžio 28 d. – ir nešiojamieji kompiuteriai, turės atitikti reikalavimus, susijusius su įkrovimo pajėgumais ir suderinamais įkrovimo įrenginiais. Naudotojams turės būti sudaryta galimybė šiuos radijo ryšio įrenginius įsigyti ir be įkrovimo įrenginio.

„Atitinkamai turės būti žymimos ir prekės – informacija piktogramos ir etiketės forma turės būti pateikta aiškiai, suprantamai ir įskaitomai ant radijo ryšio įrenginio pakuotės, o etiketė, kurioje nurodoma mažiausia ir didžiausia galia, reikalinga radijo ryšio įrenginiui įkrauti, turės būti ne tik ant radijo ryšio įrenginio pakuotės arba ant pačio įrenginio, bet ir jo naudojimo instrukcijoje“, – aiškina A. Giedraitis.

Ekspertas papildomai pažymi, kad nors įrenginių naudotojai su tuo pačiu įkrovikliu galės įkrauti skirtingus radijo ryšio įrenginius, patys įkrovikliai skiriasi pagal jų galią, todėl naudotojai galės pasirinkti tokį įkroviklį, kuris leis išnaudoti visas USB-C tipo jungties galimybes ir geriausiai atitiks jų įrenginių techninius parametrus.

2 komentarų

Artūras

Idingas įstatymas o jei telefonas turės tik belaidį krovimą ir vsio Europos nebenupirksi arba technologijos tobulės sugalvos geresnes jungtis

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas