„Neurotechnology“ biometriniai sprendimai padėjo užtikrinti skaidrius visuotinius rinkimus Liberijos Respublikoje

Dirbtinio intelekto ir biometrinių technologijų bendrovės „Neurotechnology“ sprendimai padėjo sumažinti rinkėjų sukčiavimo atvejų skaičių Liberijos Respublikos visuotiniuose rinkimuose.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Neurotechnology“ biometriniai sprendimai padėjo užtikrinti skaidrius visuotinius rinkimus Liberijos Respublikoje

Daugiau nei 30 metų biometrinius sprendimus vystanti „Neurotechnology“ pranešė, kad Liberijos Respublikos nacionalinei rinkimų komisijai suteikė biometrinę balsuotojų registracijos sistemą, padėjusią sudaryti rinkėjų sąrašus 2023 m. visuotiniams rinkimams.

Įmonė įdiegė biometrinės programinės įrangos sprendimus ir paslaugas, įskaitant išankstinę registraciją, pagrindinę balsuotojų registraciją, registro tvarkymą ir galutinio rinkėjų sąrašo sudarymą. Vos per šešias savaites „Neurotechnology“ padėjo sėkmingai užregistruoti beveik 2,5 mln. rinkėjų ir nustatyti daugiau negu 27 tūkst. rinkimų pažeidimo atvejų.

„Biometrinės technologijos, skirtos rinkėjų registracijai ir rinkimams, padės užtikrinti, kad ateityje vienas asmuo galėtų skirti tik vieną balsą “, – sakė Liberijos Respublikos Nacionalinės rinkimų komisijos pirmininkė Davidetta Browne-Lansanah. „Liberijos Respublikos Nacionalinė rinkimų komisija (NEC Liberia) vertina „Neurotechnology“ komandą kaip biometrinio rinkėjų registravimo profesionalus“, – teigė ji.

Projekto metu „Neurotechnology“ teikė Liberijos Respublikos Nacionalinei rinkimų komisijai šiuos sprendimus ir paslaugas:

  • Išankstinė rinkėjų registracija suteikė piliečiams galimybę iš anksto pateikti asmeninius duomenis internetinės platformos pagalba. Daugiau nei 20 proc. užsiregistravusiųjų pasinaudojo išankstine registracija, todėl jiems atvykus į registracijos punktus aptarnavimo laikas sutrumpėjo nuo šešių iki dviejų minučių asmeniui.

  • Visas rinkėjų registracijos periodas truko šešias savaites, jo metu buvo panaudota 1150 biometrinių registravimo įrenginių. Atvykus į registracijos punktus, išankstinėje registracijoje dalyvavusiems rinkėjams tereikėjo pateikti sugeneruotą QR kodą, o naujai besiregistruojantieji turėjo pateikti visus savo asmens duomenis. Po to buvo registruojami kiekvieno asmens veido ir pirštų atspaudų biometriniai duomenys ir išduodamos rinkėjų kortelės.

  • Registro konsolidavimas saugiai sujungė rinkėjų tapatybės duomenis iš visų biometrinių registravimo įrenginių į vieną centralizuotą registrą bendram apdorojimui.

  • Registro tvarkymo metu buvo sėkmingai identifikuoti ir pašalinti bandymai apsimesti kitu asmeniu, nepilnamečių bandymai užsiregistruoti bei pakartotinės rinkėjų registracijos. Iš viso buvo aptikta daugiau nei 27 tūkst. rinkimų pažeidimo atvejų, o 529 asmenys nustatyti kaip galimi nepilnamečiai.

  • Tolesnio etapo metu piliečiams buvo pateikti preliminarūs rinkėjų sąrašai ir suteikta galimybė prašyti galutinio rinkėjų sąrašo pakeitimų.

  • Galutinis rinkėjų sąrašas buvo sudarytas atlikus pakeitimus po viešos peržiūros ir išplatintas rinkimų apylinkėse, remiantis Liberijos Respublikos Nacionalinės rinkimų komisijos reikalavimais.

„Mano nuomone, rinkėjų tapatybės valdymo projektas Liberijos Respublikoje buvo labai sėkmingas“, – sakė „Neurotechnology“ direktorius Irmantas Naujikas. „Nacionalinės rinkimų komisijos ir mūsų partnerio „Laxton“ dėka, galėjome įsitraukti į projektą nuo pat pradžių ir kartu numatyti artėjančius iššūkius bei pasiūlyti tinkamus sprendimus. Taip galėjome įvertinti riziką ir pasiekti puikius rezultatus itin operatyviai“, – teigė jis.

Bendrovė „Laxton“ buvo pagrindinė rangovė, suteikusi techninę įrangą, kurią sudarė specialiai pritaikyti biometriniai rinkėjų registravimo įrenginiai, techninis aptarnavimas vietoje, operatorių mokymai, logistikos valdymas bei kitos profesionalios paslaugos. Glaudus abiejų įmonių bendradarbiavimas buvo svarbus siekiant sudaryti patikimą biometrinį rinkėjų registrą.

„MegaMatcher“ produktų linija

„Neurotechnology“ sukurta „MegaMatcher“ programinė įranga užtikrina aukštą asmens biometrinio identifikavimo patikimumą ir greitį valstybinio masto projektuose. Liberijos Respublikos visuotiniams rinkimams šie „MegaMatcher“ produktai buvo naudojami kuriant rinkėjų valdymo sistemą.

Sprendimą sudarė du pagrindiniai komponentai: biometrinio rinkėjų registravimo programinė įranga, skirta surinkti rinkėjų biografinius ir biometrinius duomenis, ir rinkėjų valdymo programinė įranga, kuri leido sujungti rinkėjų duomenis į vientisą rinkėjų registrą, biometrijos pagalba pašalinti dublikatus bei nepilnamečių rinkėjų įrašus ir suformuoti galutinius rinkėjų sąrašus visuotiniams ir vietos rinkimams.

„MegaMatcher“ produktų linija gali būti pritaikyta rinkimams, asmens tapatybės dokumentų išdavimui, sienų kontrolei, kriminalistikai ir kitoms vyriausybinėms bei verslo sritims.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas