„Sony“ pristato tikrą fotografijos šedevrą: pademonstravo naująją kamerą, kokios pasaulis dar nebuvo matęs

Pranešimas spaudai

2023-11-17, 07:15

0 komentarų

„Sony“ pristatė dar vieną beprecedentę inovaciją – fotoaparatą „Alpha 9 III“ su viso kadro dydžio jutikliu ir visuminiu užraktu. Naujasis jutiklis su visuminiu užraktu leidžia fotografuoti itin didele iki 120 kadrų per sekundę sparta išvengiant vaizdo iškraipymų ar užtemusių kadrų.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Sony“ pristato tikrą fotografijos šedevrą: pademonstravo naująją kamerą, kokios pasaulis dar nebuvo matęs

Šis „Sony“ fotoaparatas suteks naujų galimybių profesionaliems fotografams, siekiantiems kokybiškai „pagauti“ lemiamą svarbaus įvykio akimirką. Jame panaudotas naujas vaizdo jutiklis ir pažangiausia iki šiol kompanijos sukurta autofokusavimo sistema su dirbtinio intelekto galimybėmis, gebanti atlikti iki 120 fokusavimo skaičiavimo operacijų per sekundę ir priderinti blykstės veikseną prie bet kokios fotografavimo spartos.

„Naujasis „Alpha 9 III“ yra reikšmingas „Sony“ fotografijos srities pasiekimas. Šis fotoaparatas sukurtas atsižvelgus į profesionalių fotografų poreikius apgalvojant kiekvieną jo detalę nuo vaizdo jutiklio, korpuso dydžio, mygtukų išdėstymo ir meniu funkcionalumo, – sako „Sony Europe“ atstovas Yannas Salmonas Legagneuris. – Kūrėjai kartu su naujuoju „Alpha 9 III“ naudodami įvairius mūsų objektyvus, įskaitant naująjį lengviausią pasaulyje teleobjektyvą su didele apertūra „300mm F2.8 G Master“, nuo šiol galės pasitelkti dar platesnes raiškos galimybes“.

„Alpha 9 III“ ypatybės

Fotoaparatas „Alpha 9 III“ yra aprūpintas naujai sukurtu pirmu pasaulyje viso kadro dydžio sublokuotu CMOS tipo jutikliu su visuminiu užraktu. Jutiklio raiška siekia 24,6 mln. vaizdo taškų, jis turi integruotą atmintinę, o vaizdo signalui apdoroti naudojamas naujausios kartos variklis „BIONZ X“. Fotoaparatas geba fotografuoti nepertraukiamu režimu iki 120 kadrų per sekundę sparta su nuolatiniu fokusuojamo objekto sekimu išvengiant užtemusių kadrų.

Naujajame fotoaparate panaudotas tankus fazinio fokusavimo taškų tinklas, o atskiras dirbtinio intelekto (DI) algoritmas valdo fokuso išlaikymo funkciją „Real-time Recognition AF“, kuri padeda identifikuoti ir tiksliau sufokusuoti įvairius objektus. Aukšta fotografavimo sparta ir tiksli fokuso išlaikymo funkcija leidžia užfiksuoti plika akimi sunkiai pastebimas akimirkas. Autofokusavimą valdantis DI algoritmas veikia tiek fotografuojant, tiek filmuojant. Be to, „Alpha 9 III“ turi 8.0 žingsnio 5 ašių optinę fotoaparate integruotą vaizdo stabilizavimo sistemą, dar labiau pagerinančią galutinio vaizdo kokybę.

Užrakto suveikimo sparta šiame fotoaparate nėra ribojama vaizdo jutiklio mechanizmo ir dėl to gali pasiekti maksimalią 1/80000 sekundės (1/16000 sekundės naudojant nepertraukiamo fotografavimo veikseną) suveikimo spartą, kuri padeda išvengti vaizdo iškraipymų. Kai fotoaparatas naudojamas kartu su „Sony“ blykstėmis, pavyzdžiui, „HVL-F60RM2“ ir „HVL-F46RM“ (parduodama atskirai), galima suderinti jutiklio ir blykstės veikseną iki pat viršutinės 1/80000 nustatymo ribos. Kai fotografuojama didele sparta ir užrakto bei blykstės suveikimo dažniai nesutampa, kadre gaunamas gerokai mažesnis apšviestumo lygis. Tačiau naujasis „Sony“ fotoaparatas išsiskiria visiškai sinchroniškai suveikiančius užraktu ir blykste, taip galima užfiksuoti tokius kadrus, kurių anksčiau nepavykdavo gauti dėl technologijos apribojimų. Dar vienas pranašumas – fotografuojant ar filmuojant su LED apšvietimu didelis užrakto suveikimo greitis leidžia jį priderinti prie LED šviesų mirgėjimo dažnio ir taip išvengti mirgėjimo efekto užfiksuotoje medžiagoje.

„Alpha 9 III“ suteikia galimybę pasirinkti iš kelių užrakto aktyvavimo uždelsimo režimų, kurie vartotojui leidžia prioritetą suteikti suveikimo uždelsimui arba ieškiklio vaizdo vėlavimui. Nauja „Pre-Capture“ funkcija leidžia užfiksuoti vaizdą 1 sekunde prieš nuspaudžiant užrakto mygtuką, o fotografavimo paspartinimo funkcija „Continuous Shooting Speed Boost“ ir didelis sparčiojo fotografavimo resursas užtikrina, kad svarbios akimirkos neprasprūs pro objektyvą. Didelė buferinė atmintis ir padidėjusi bendra sistemos sparta leidžia vienu metu padaryti apie 390 nuotraukų „Fine JPEG“ formatu vienos 30 kadrų per sekundę sparčiojo fotografavimo sesijos metu.

Parenkami fokuso laukai išplėsti pridėjus XS ir XL dydžius, kurie papildo standartinius S, M ir L dydžius. Funkcija „Preset Focus/Zoom“ leidžia į fotoaparato atmintį įrašyti fokusavimo ir priartinimo nustatymus, kuriuos vėliau galima greitai atstatyti. Šalia esamo baltos spalvos balanso kadro dydžio fotoaparato naudotojas gali pasirinkti kitus dydžius pagal savo poreikį, kas leidžia atlikti baltos spalvos balanso korekcijas tada, kai kadras yra sukomponuotas.

„Alpha 9 III“ aprūpintas įvairiais patobulinimais, įskaitant naujausius autofokusavimo algoritmus, užtikrinančius didelį veikimo tikslumą prie tokio žemo apšviestumo lygio kaip EV-5 AF-S režime (ISO 100 atitikmuo F2.0 tipo objektyve), nuolatinis objekto sekimas prie F22 ir kompozicinė RAW fotografavimo funkcija, su kuria galima sujungti kelias iš eilės padarytas nuotraukas į aukštos kokybės kompoziciją.

Pažangi filmavimo funkcija be iškraipymų

Vaizdo jutiklis su visuminiu užraktu leidžia užfiksuoti filmuotą medžiagą, kaip ir nuotraukas, be vaizdo iškraipymų. Pavyzdžiui, naudojantis šiuo fotoaparatu galima nufilmuoti artimą sceną iš greitai judančio automobilio arba filmuoti greitai judančius objektus be jokių sunkumų. Tai pirmasis „Alpha“ serijos fotoaparatas, gebantis filmuoti 4K raiška 120 kadrų per sekundę dažniu be kadravimo, taip jo naudotojas gali lengviau pasirinkti norimą filmavimo kampą. Taip pat su šiuo fotoaparatu galima filmuoti aukštos raiškos 4K 60p formato vaizdus su 6K perdiskretizavimu (oversampling).

„Alpha 9 III“ palaiko „S-Cinetone“ spalvų profilį, sukurtą pirmiausia naudoti VENICE skaitmeninėje kameroje, kuris padeda išgauti natūralius žmogaus odos atspalvius. Šis fotoaparatas taip pat aprūpintas naujausiomis vaizdo filmavimo funkcijomis, tarp kurių yra spalvų gradacija ir „S-Log3“ skalė, palaikanti vartotojo importuotus LUT nustatymus. Fotoaparatas palaiko videograferių naudojamą mobiliąją programėlę „Monitor & Control”.

Profesionalams pritaikytos valdymo funkcijos

Atsižvelgusi į profesionalų fotografų pastebėjimus, „Sony“ daug dėmesio skyrė fotoaparato funkcionalumo ir patikimumo ypatybėms. Patobulinta rankenos forma leidžia patogiau laikyti fotoaparatą rankoje ir sumažina spaudimą tuo atveju, kai jis ilgesnį laiką naudojamas kartu su teleobjektyvu.

Vertikali rankena „VG-C5“ (parduodama atskirai) užtikrina tą patį ergonomijos lygį fotoaparatą naudojant vertikalioje padėtyje. Rankenos ir mygtuko forma atitinka bendrą fotoaparato dizainą ir siūlo tą patį funkcionalumą kaip ir originali fotoaparato rankena.

„Alpha 9 III“ turi 4 kryptimis palenkiamą LCD ekranėlį, kuris gali būti valdomas lietimais. Elektroninis ieškiklis naudoja 9,44 mln. taškų „Quad XGA OLED“ ekraną ir išsiskiria tokiu pačiu ryškumu kaip ir „α7R V“ modelio ekranėlis bei išdidina vaizdą 0,90 koeficientu. Programuojamas mygtukas išdėstytas fotoaparato priekyje, o nuolatinio fotografavimo režimo sparta gali būti valdoma jam priskyrus „Cintinuous Shooting Speed Boost“ funkciją ir jį pasiekiant vienu iš rankos, kuria laikoma fotoaparato rankena, pirštų.

Spartus darbo procesas ir momentiniai rezultatai

Tarp naujų „Alpha 9 III“ funkcijų yra nuotraukų peržiūros filtras, kuris naudotojui leidžia pasirinkti didelį skaičių nepertraukiamu režimu padarytų nuotraukų ir funkcinis meniu, kuriuo galima naudotis net ir nuotraukų peržiūros metu. Abi šios funkcijos užtikrina sklandesnį profesionalų darbo procesą nuo fotografavimo iki kadrų perkėlimo.

„Playback Function Meniu“ funkcija gali būti nustatyta iš anksto, dėl to naudotojas gali įjungti apsaugą, perkelti nuotraukas į telefoną, FTP serverį tuo metu, kai vyksta vaizdų peržiūra. Naudotojas taip pat gali pasirinkti atitinkamas nuotraukas pasinaudodamas peržiūros filtru ir aktyvuoti jų peržiūrą funkciniame meniu.

Fotoaparato nugarėlėje integruotas mikrofonas leidžia naudotojui įrašyti balso žinutes, jis geba aiškiai įrašyti balsą net ir triukšmingoje aplinkoje. Garso įrašai automatiškai perkeliami su nuotraukomis į FTP serverį. Be to, fotoaparatas leidžia nustatyti iki 20 IPTC parinkčių, kurias naudoja naujienų tarnybos iš įvairių šalių.

Naujasis „Alpha 9 III“ duomenis gali perduoti iki 2 kartų greičiau nei jo pirmtakas „Alpha 9 II“. Belaidis 5 GHz dažnio ryšys užtikrina maksimalią spartą ir stabilumą naujienų ir sporto fotografams, kuriems aktualu kuo skubiau perkelti medžiagą į FTP serverį, taip pat studijos aplinkoje. „Alpha 9 III“ turi 2 lizdus atminties kortelėms ir palaiko „CFexpress Type A“ bei UHS-I ir UHS-II SD korteles.

Fotoaparatas suderinamas su profesionalams skirta mobiliąja programėle „Trasnfer & Tagging”, kuri paspartina nuotraukų perkėlimo procesą, ir programėle „Remote Camera Tool“, leidžiančia nuotoliniu būdu valdyti fotoaparatą iš kompiuterio per vietinį LAN tinklą. „Sony“ taip pat planuoja užtikrinti naujos versijos programinės įrangos paketo „Camera Remote SDK“ palaikymą, kuris užtikrina nuotolinį valdymą ir nustatymų keitimą.

„Sony“ taip pat planuoja plėsti tokias funkcijas kaip pulsavimo korekcija, kadrų peržiūra video formatu, C2PA formato palaikymas.

Kaina ir pasirodymo data

Naujojo „Sony“ fotoaparato „Alpha 9 III“ išankstiniai užsakymai prasideda nuo 2023 m. lapkričio 8 d., jo rekomenduojama pardavimo kaina Europoje siekia 7 tūkst. eurų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas