Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos tyrimas šokiruos net ir visko mačiusius: atlikus bandymus, paaiškėjo liūdna šalyje parduodamų USB įkroviklių realybė

Visus 2023 metus Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) vykdė USB įkroviklių tikrinimo programą, kurios metu laboratoriniams bandymams buvo atrinkta 10 USB įkroviklių.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos tyrimas šokiruos net ir visko mačiusius: atlikus bandymus, paaiškėjo liūdna šalyje parduodamų USB įkroviklių realybė

Programa buvo vykdoma pagal tarptautinį PROSAFE projektą JAHARP2020-3. Vykdant programą laboratoriniams bandymams buvo atrinkta 10 USB įkroviklių, o visi laboratoriniai bandymai buvo atliekami Suomijos laboratorijoje SGS Fimko.

Atlikus laboratorinius bandymus buvo nustatyta, kad devyni USB įkrovikliai neatitinka saugos reikalavimų: nepakankamas izoliacijos stiprumas tarp pirminės ir antrinės transformatoriaus apvijų (elektros srovės pramušimo pavojus), elektriniai kištukai nepakankamai pritvirtinti (netinkamas kištukų storis, ilgis, išdėstymas ir tvirtinimas), silpnas elektros grandinės kondensatorius (sprogimo pavojus), silpnas įkroviklio korpusas (dūžio, užsidegimo pavojus).

Programos metu taip pat buvo patikrinta 12 ekonominės veiklos vykdytojų. Per patikrinimus buvo nustatyta pažeidimų – saugos informacija pateikta ne valstybine kalba, nepateiktos nustatytos formos gaminių atitikties deklaracijos. Ekonominės veiklos vykdytojams buvo taikytos rinkos ribojimo priemonės bei administracinė atsakomybė.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas